Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gamer pc összerakás/vásárlás!...

Arugal kérdése:

Gamer pc összerakás/vásárlás! Segítség?

Figyelt kérdés

Szeretnék öcsémnek venni karácsonyra egy gamer pc-t 100-250ezer forint nagyságában. Annyira nagyon nem értek hozzá ezért kérném a segítségeteket. Ha lehetséges tudtok úgy linket adni, hogy már a vásárlási honlapon ki legyenek választva és már csak rendelni keljen?


8-16gb ram ra gondoltam (ddr dolgot annyira nemvágom mi érné meg jobban több kisebb vagy kevesebb nagyobb ddr-es)

valami bivaly videókártyára

proci ból is vmi pörgőset nemtudom , hogy a több magosok mennyivel jobbak/erősebbek mivel sok játék nem támogatja a több magos gépeket inkább 1-2 magas nagyobb teljesítményű kellene szerintem



2015. dec. 18. 10:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Hölgyeim és Uraim!

Itt láthatjátok két pc kocka gyerekek szájberharcát! Rakják meg tétjeiket hogy ugyan ki képes 100ezer ft is jobb pc összeállítani, vajon % értékelés számít vagy a kiírt közismert név gyk-n, KI AZ AKI KÉPES erre a az irtózatosan nehéz feladatra?! Vajon még a kérdező fog kapni normális választ, a jobbnál jobb konfig hsz-re?

Vajon Molnár Krisztián le fog fogyni? :O

2015. dec. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#10 ja hogy mar a Sirtec belso jova is tesz egy tapot szerinted? ugy mint az fsp marka?...

amugy lassan lehet a CWT sek (Sirtec esek gyartasa leallt) is megerkeznek amik talan jobbak is lesznek de attol még belepos lesz...


#8 egy alternativanak nem tunik rossznak foleg mivel 250ezer alatt maradtal boven

2015. dec. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ha belefér:

[link]

Húzható CPU ami pár évig jó lesz,később mehet bele egy jobb VGA is.

2015. dec. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

10es válaszoló


Tudsz linkelni egy tesztet (vagy még jobb, ha kettőt), amiben ez a Tt Hamburg 530W templom matricás teszt ajánlott?

Úgy az utóbbi 3 évben kb. hányszor változott a belseje? Egy állandóan változó táp megbízható?

2015. dec. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

HUN_Sector nevű felhasználó konfigja nyert

köszönöm mindenkinek a segítséget

2015. dec. 19. 08:46
 16/22 anonim ***** válasza:

Pár tanács.


Ha már GAMER pc, akkor nem sok értelme van a 120gb SSD-nek. Rámegy a win, pár program, esetleg 1-2 játék és tele van. A többi telepítés meg a vinyóra, akkor ugyanúgy lassú lesz a játék/pályabetöltés, nem járul hozzá az élményhez a gyorsaság.


Nagyon jó áron van Samsung 850 evo 250gb SSD, 26E pcx-en. Azon már el lehet férni játékokkal is. Windowsnak és programoknak 60gb partíció, marad 190gb, abból kb. 170-180gb játékoknak (üres helyet is kell hagyni ssd-n), az már elég lehet. Vinyó akkor nem is kell. Maximum ha torrentezel, adatoknak, de semmiképp se telepítésre. Ez a 120+1Tb a legrosszabb kombó, gamer gépbe, szerintem.


Ha már ilyen rugalmas a keret, akkor semmiképp se 4.gen. INTEL. Asrock B150M Pro4 26E, i5-6500 64E, 2x4gb 2133 ddr4 16E. Ez sokkal erősebb és tartósabb a 4460 konfignál.


Tápegységnél a belső még nem jelent ajánlott minősítést. Van teszt róla? A Tt Hamburg-ról pl. én 3 tesztet találtam, egyikben sem volt ajánlott.


Az új Chieftec CPS-500S 16E-ért viszont jó választás, teszt is van róla, ajánlott, ráadásul 1 ágas, CTG sorozatot váltja le.


Szóval szerintem gondolkozz még egy kicsit a konfigon.

2015. dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 HUN_Sector ***** válasza:
Gratulálok 26. Kiérdemelted "a nap hozzá nem értője" címet.
2015. dec. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ja az OCZ Trion ssd-nek egyszer utánanéztem, már nem emlékszem mit találtam róla vagy hol, csak arra, hogy ejtettem.


Nem kell ám besértődni HUN_Sector, csak mert amit írtál pár sebből vérzik, attól még jobb, mint az előre összerakott gépek.


Ha meg nem egyezik a véleményed, kérlek fejtsd ki, különben a cím téged illet, amit kiosztottál, hiszen én megindokoltam, mit miért vagy miért ne.


Ha kell linkelek neked teszteket is persze, csak kérd, hogy melyikről.

2015. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 HUN_Sector ***** válasza:

[link]

Egyedüli problémája, hogy 3 GB-nál nagyobb egyben lévő adatokhoz lassú. De senki sem HD mozifilmeket tárol rajta, így oprendszerhez és játékokhoz is teljesen jó, megfizethető.


SSD-t amúgy is oprendszernek és max. talán hogy az egyetlen kedvenc játéknak veszünk, nem azért, hogy minden játék azon fusson, minden adat azon legyen. Ezzel talán te is egyetértesz.

A tesztértékei kifejezetten jók: [link]


A Samsung evo és a Kingston v300 lassabb a konkurenseknél: [link]


Magas frekis ramot ajánlasz, de miért? Nem gpu-ról fog menni a játék, hanem dedikált vga-ról, ergo teljesen felesleges, mert semmi különbség nincs.


A 4. genes intel most a legjobb ár/érték arányú proci család. A 6. gen drágább és a ddr4 még egy teljesen új technológia, várni kell vele. A prohardver szerint is.


Deepcool táp:

[link]

Amerikai teszt: [link]


Ezeket nem hasraütésszerűen találtam ki, utánanéztem mielőtt kiajánlottam a Kérdezőnek. S tessék, most megindokoltam az egyet nem értésem okát a fentiekben.


Ez nem sértődés, az indokaimat leírtam.

2015. dec. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

SSD téren egyik sem az ajánlott 120gb tesztről szólt vagy némelyik nem is a trion-ról, szóval feleslegesen linkelted. A mérettel nő a gyorsaság és a tartósság, így pl. az 500gb Samsung 850 evo tulajdonságai nem korrelálnak a 120gb verzióval.

Szóval az ocz trion 120gb még mindig kérdéses számomra, miért, főleg, hogy van azért választék 15E-ért rendesen. Pl. hyperx fury, teamgroup, adata, stb. de egyiket se venném, mert 250gb sokkal jobb választás ssd-ből, alig drágábban.


A Samsung 850 evo 250gb pedig 26E-ért talán a legjobb ár/érték jelenleg.


Az én véleményem, hogy vagy 1Tb HDD és nem kell ssd játékra, vagy 250gb SSD magában és kész, gamer gépbe persze. Nekem fontos, hogy a játékok gyorsan töltsenek, a pályák is, a telepítés is. Ha ez nincs, azért nem kell ssd, hogy a win gyorsan induljon...


Nem magas frekis ramot ajánlok, hanem ddr4-es konfigot, amivel együtt jár. Az i5-6400 procit írtam volna 58E körül, az is erősebb a 4460-nál, de jelenleg nincs pcx-en. Azért azzal is vitatkoznék, hogy a ram jelentősége 0, hiszen nem egy játékteszt van fenn a neten, ahol igenis sokszor számít a sebessége, de nem ezért ajánlottam az újabb konfigot, hanem mert gyorsabb/újabb a proci is. (egy ezeréves teszt alapján tartja magát még mindig ez az elavult nézet, hogy nincs jelentősége). Miért gondolja bárki is, hogy a egy H81M lap 12E-ért ugyanazt nyújtja stabilitásban pl. mint egy Z97 40E-ért. Vagy hogy egy ddr3 1333-as ram ugyanúgy dolgozik a proci alá, mint egy ddr3 2400as. Vagy hogy a 4460 proci ugyanazt tudja, mint az i7-4790 játékra, stb.


Várni kell a prohardver szerint a skylake-el??? Ott, ahol a gépajánló topik teli van tárgyi tévedésekkel, ne mondják már meg, mi a frankó. Különben is mekkora hülyeség ez, gondolj már bele. Ne vegyem az újabb MONDEO-t, hanem a régit kutassam még kereskedésekben, mert az már bevált? Ez egy oltári baromság, ha belegondolsz.


Minimális a skylake felára, de erősebb és modernebb. Hát inkább azt.


A tápból a második teszt az teszt, az első csak hír, annak is kevés. Akkor az megfelel. Chieftec-nek is utána nézhetsz, az se rossz táp, ugyanilyen paraméterekkel kb., mint a deepcool, bár az nem moduláris.


[link]


Egyébként a tesztben az "aurora" modell volt, az ipon-on meg a sima van, szóval a korrektséghez azért arról kéne egy teszt, de attól még elfogadom, feltételezem, nem rontották le a tulajdonságait.

2015. dec. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!