Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HKC V-POWER 650W elegendő a...

HKC V-POWER 650W elegendő a Sapphire R9 280-nak és az FX 8320-nak?

Figyelt kérdés

Az R9 280 már benne van a gépben. Alaplapot is cserélnék viszont. (gigabyte ga-78lmt ezt néztem ki).


Kérlek ne azt írjátok, hogy a táp kuka és dobjam ki a fenébe. Meg is indokolom miért egy rövid sztorival... Nyáron vettem az R9 280-as videókártyám. Az előző gépem is HKC tápos volt, de gyenge, ezért tápot kellett cserélnem. Kértem tanácsot is és prohardveren, mivel hallottam a HKC-ről, hogy kuka. Ajánlottak FSP tápot, Chieftech-et, Cooler Master-t. Elmentem hát, megvettem a Chieftech-et, amit ajánlottak, és szar volt. El se indult a gép. Visszavittem kiderült, hogy hibás. Adtak egy másikat. Hazahoztam, az is szar volt. Bemérték, jhaj tényleg megint nem jó. Oké visszakértem az árát. Elmentem más helyre, vettem Cooler Master-t. Ment 2 napot és elszállt. Visszavittem... Visszaadták a pénzt. Megvettem a HKC-t, gondoltam eddig is az volt, jó lesz az. Azóta is működünk...


Ezzel csak azt szeretném jelezni, hogy kizárólag a márkája miatt NEM szeretnék tápegységet cserélni! Engem csak az érdekel, elbírja e az R9 280-as VGA-t mellette az FX8320-as processzorral. Köszönöm az értelmes és segítőkész válaszokat előre is!



2015. dec. 21. 01:23
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már vártam a sok "semmit nem kötnék rá" üzenetet. Igen nem csak márkát, típust is írtak és győri vagyok, az egyik táp a Bitbolt-ból származott (ami Győrben egy eléggé jó számítástechnikai szaküzlet). A tápomat bemérték, azokat is, amik rosszak voltak, innen tudtam, hogy rosszak, nem pedig hasamra csaptam nem indult a gép és jhaj, akkor oké nem jó... Ennyire ne nézzetek hülyének légyszíves. Egy HKC usp 5550 ment a gépembe 5 éven át és semmi baja nem lett, se a gépnek, se a processzornak, sem semminek. hozzáteszem eddig azon a 2 napos tápon kívül egy tápom se ment tönkre. Na jó az előtte lévő HKC-m tönkrement, mikor a házba belecsapott a villám egy nyári zivatarkor., de valahogy ezen nem igen tudtam fennakadni és meglepődni ;)


Olyan szépen leírtam, hogy pusztán a MÁRKÁJA MIATT NEM KÍVÁNOM A TÁPOT CSERÉLNI! Ezért köszönöm az értelmes kommenteket, akik megértették ezt, a semmit nem kötnék rá kommentekkel meg úgy vagyok, hogy köszönöm, hogy aggódnak, de majd én vállalom a felelősséget a tápom minőségéért. Továbbra is az érdekel, hogy elbírja e? Elindul e a gép? Futtathatok játékokat anélkül, hogy leállnánk, mert nem képes ellátni az eszközöket elegendő árammal. Nem az érdekel, hogy HKC-nek vagy Chieftech-nek hívják e...

2015. dec. 21. 14:05
 12/24 A kérdező kommentje:
Nyilván én is tisztában vagyok vele, hogy 45 ezer forintért atombomba biztos tápegységet lehet venni, de ennyi pénzem tápegységre nincs. Amennyiben összeget is adtok rá, már megyek is a Chieftech legcsodálatosabb aranyba burkolt darabját megvenni :D
2015. dec. 21. 14:08
 13/24 anonim ***** válasza:

Én arra a tápra egy madzagot nem kötnék rá, nemhogy egy ilyen gépet.. de te tudod.

Az meg külön érdekes, hogy így sorban szállnak el a tápok. Ott valami nincs rendben.

2015. dec. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"75%-os hatásfok,elvileg elbírja. "


Tisztában vagy vele hogy mit jelent a hatásfok?

Perszehogynem.

2015. dec. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Egyébként egy 20 és egy 21 Amperes +12V ága van legjobb tudomásom szerint.

Tehát egy 240W és egy 253W-os ág van,aminek nem ismerjük a közös maximumát.


Az R9 280 250W-os TDP osztályban van,a 8320 meg 100W-ba azthiszem.


Sok szerencsét,de ha majd nem csak a tápot kell cserélned,akkor tudd hogy miért lett.


Kérdező amit te írsz,ilyet a nők szoktak írni.

Attól mert iszonyú balszerencsés módon több minőségi tápból is rosszat kaptál (mondjuk nem csodálkoznék ha sarki pc boltba vetted,ahol 10 éve is ott állhat),attól még a vacak vacak marad,a minőségi pedig minőségi.

Azért mert pl az Elite Power alá odaírják 100-an hogy tökjól szolgál,meg nincs baj vele,az nem azt jelenti hogy jó az a táp,hanem azt hogy 100 ember nem ért hozzá.


Nem a márka miatt mondjuk hogy vegyél másikat,hanem a konkrét elektornika miatt.

Ugyanúgy nem írom hogy vegyél Chieftec-et vagy FSP-t,mert így magában egyik se mond semmit.

Chieftec alapból nem is gyárt táp elektronikát.

2015. dec. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Ez már mindjárt egy értelmesebb indoklás volt, mint mikor valaki linkel egy tápot, hogy ez jó lesz és 37 ezer forintba kerül. Szerintem lényegében mindegy az ember milyen tápot vesz, úgyis valaki más leszólja az adott típust. Konkrétan Te milyen tápot ajánlanál, ami elfogadható emberi áron van? Tehát mondjuk nem kerül 30 ezer forintba? Tudom, hogy a minőségi iszonyatosan jó tápok afelett vannak, de maradjunk a realitás talaján.
2015. dec. 21. 16:50
 17/24 anonim ***** válasza:

Chieftec CPS-500

Antec HCG-520W

Seasonic S12-520W

XFX TS/Pro 550W

2015. dec. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Azt viszont sosem értettem hogy az emberek egy +100K-s konfignál mért pont a tápnál spórolnak,pedig gondoljunk bele,erre bízzuk az egész gépet,egy olcsó/gagyi táp pedig elég nagy károkat tud okozni.Egy tápnál a minőséget kell nézni,utána jön a hatásfok és a teljesítmény meg a többi.

[link]

[link]

2015. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Mert az embernek volt pénze mikor a gépet összerakta. Aztán beújított még elég volt a régi táp, de most már nem lesz. És mivel az ember egyetemista, nem pedig dolgozó ember jelenleg, így a nehezen összekuporgatott pénzét igyekszik a lehető legspórolósabban és legnagyobb kihasználtsággal használni, mivel következő hónap elején nem fog jönni újabb bevétel...
2015. dec. 21. 20:28
 20/24 anonim ***** válasza:
akkor nem fx-et vettél volna ._.
2015. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!