Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetséges egy Intel...

Hogyan lehetséges egy Intel Pentium G4400 procis gép D-SUB kimenetéhez szükséges alaplapi chip meglétének ellenőrzése?

Figyelt kérdés
A kérdést nem tudtam jobban megfogalmazni. A lényeg, hogy elméletben összeraktam egy gépet, a fent nevezett procival, ami rendelkezik grafikus maggal is, ergó a gépbe nem terveztem külön videókártyát. Az alaplap támogatja is a prociba integrált grafikus vezérlést, van rajta D-SUB kimenet. Viszont a proci a D-SUB-ot nem támogatja, ahhoz külön chip szükséges. A kérdés az, hogy ez milyen chip? Honnan lehet megtudni, van-e ilyen az alaplapon? Előre is köszönöm a választ!

2015. dec. 26. 16:32
 1/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
melyik alaplap? leirod pontos tipusat?
2015. dec. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
és miért szeretnél ilyen gépet összerakni?1150-es foglalatra azért valamivel erősebb gépet lehetne összerakni
2015. dec. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amugy ha logikusan gondolkozol mivel latam hogy ddr4 es lapon is van d-sub


ha ott s d-sub csati, es egy cpu sincs bele ami d-sub ot tamogatja


vagy van? en nem lattam


szoval akkor csak helyetfoglalni van ott?...


tamogatnia kell azt a kimenetet tehat erdekes hogy semmi adat arrol hogyan is fogja


szoval lehet nem lesz a legszebb


de amugy is csak analog bementes monitorok mar sok sok eve elavultnak monrhatoak...

2015. dec. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
43%

amugy ha nem tervezel vga t gepbe akkor valoszinu csak multimedias lesz

ertelmetlen uj platformra epitkezni ilyen miatt es a regiben is vannak erosebb igp s procik


egy analog monitor melle minek egy modern gep? most komolyan

2015. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a konstruktív gondolkodást! :)


Az alaplap egy MSI B150 PRO-VH lenne.


A gép gyakorlatilag otthoni felhasználásra lenne: irodai szoftvercsomagok, 1-2 netes játék, javascript, php, minimális gépszerkesztés [GIMP]. Alapból laptopban gondolkodtam, de azok között nem találtam olyat, ami 5-10 év múlva is gép marad. Tudom, manapság hülyeség ekkora időtávban gondolkodni, de arra sajnos nincs pénzünk, hogy lépést tartsunk a fejlődéssel. A monitort is ezért tartanám meg, mert egy új alsó hangon 30e forint lenne. Nézegettem használtakat is, mind gépet, mind monitort, de cégeknél, akik garanciát vállalnak rá, nem találtam megfelelő konfigurációt, garancia nélkül viszont ekkora értékű eszközt nem vennék.


A videokártya nélküliség is inkább spórolás, de amennyiben szükséges lenne évek múlva bővíteni, a hely ott lenne. Ugyanezért néztem a 1151-es foglalatot, mert ha valamikor erősebb processzorra lesz szükségünk, akkor lehessen újabb típussal fejleszteni.


Ha van bármilyen javaslatotok, van kedvetek, időtök ezzel foglalkozni, szívesen olvasok és előre is köszönök bármilyen javaslatot! Mindennel együtt maximum, nagyon maximum 100e forintunk van rá.

2015. dec. 26. 18:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha az alaplapon van D-SUB akkor működnie kell.


Én is régi, de még jól működő monitort ahsználok D-SUB csatlakozóval, amíg működik nem válok meg tőle.


Nem tudom honnan vetted hogy a proci nem támogatja a D-SUB-ot, linkeld ide kérlek, mert szeretném én is elolvasni!

2015. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, hozzád hasonlóan gondoltam, de még mindig nem vagyok meggyőződve a véleményünk helyességéről.


Az intel honlapja szerint a grafikai tulajdonságoknál szerepelnek a támogatott kimenetek: Graphics Output eDP/DP/HDMI/DVI


[link]

2015. dec. 30. 01:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm a linket, megnéztem. Az ark.intel.com oldal elvileg a hivatalos intel álláspont, de amúgy tele van hibával.


Csinálna egy alaplap gyártó LGA1151 foglalatos (tehát csak Skylake processzorhoz való) alaplapot D-SUB csatival ha a Skylake nem támogatná ezt? Szerintem nekik hamarabb leesett volna.

Kérdezd meg a boltban ahol vennéd. Nem tudom mit mondanak, de közel 100%, hogy D-SUB csatlakozóval is működni fog.

2016. jan. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jogos, akkor valószínűleg nem spórolták ki belőle az ehhez szükséges chipet. Köszönöm a válaszodat, és a rám fordított idődet! :) Boldog újévet! :)
2016. jan. 2. 03:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!