Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy internet gép számítógépen...

Egy internet gép számítógépen megoldható? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Van egy modemem.ARRIS van ráírva ilyen mint ezen a képen. [link]


Kábelen jön az internet.Rébebben USB kábelen volt használva az internet.Utána lett vásárolva hállózati kártyához normális internet kábel.Nekem van ez a számítógépem,és arra gondoltam,hogy a régenbbit átvinni édesapámhoz,és az USB kábelt megtoldani,és lehetne nála is internet.Apukám nehezen mozogna a két szoba közt.A kérdésem az,hogy működne-e két gép egy modemről ? Vagy csak akkor,ha az egyik kivan kapcsolva ?...Az USB kábelt el kellene vágnom,és bele toldani kb 4-5 méter hasonló vékony kábelt.(Van is ilyenem,de csak bbiztosra mehetek.) Ebben szeretnék segítséget kérni.



2016. jan. 3. 11:59
 1/7 A kérdező kommentje:
elírtam a kérdés címét "Egy internet két számítógépen megoldható ?" Így akartam írni
2016. jan. 3. 12:01
 2/7 A kérdező kommentje:
pff vissza olvastam a kérdésemet.Sok a helyesírási hiba,gyosan írtam, elnézést ! Tehát Régebben USB kábellel működött,és működik normál hálózati dugón is.Viszont két számítógép még nem volt egyszere rákötve.Viszont ha működne úgy is az nagyon jó lenne.Mert nem kellene még egy internet előfizetés,sem router stb.
2016. jan. 3. 12:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy routert, egyszerűbb, és biztosan működik.
2016. jan. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nos,meglehet oldani,megoldás létezik.

1.veszel egy routert és azzal megoldod

2.Vásárolsz egy Kisteljesitmenyu Switchet

3.felhivod az internet szolgaltatod,hogy vezesse át a kábelt a másik számítógéphez is.

4.veszel egy Utp kábel elosztot,vagy egy jóval hosszabb UTP kábelt.

2016. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mukodik egyszerre a usb + lan ennel a modemnel, viszont a +4-5 meter usb toldas mar nem. Az tul sok az usb-nek, nem veletlenul nicsenek olyan hosszu gyari (pasziv) usb kabelek.

(az ethernet kabal sokkal hosszabb is lehet)

2016. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Az első válaszoló megakart kímélni a kísérletezgetéstől.A második válaszoló több alternatívát is kínált.Jár a közd kéz mindkét embernek :)
2016. jan. 3. 14:33
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 5# válaszoló.
2016. jan. 3. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!