Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bevehetik az ssd-t garanciába?

Bevehetik az ssd-t garanciába?

Figyelt kérdés
Van egy Corsair Force LS 60GB Sata 3-as SSD-m, és van egy codegen 350W tápegységem amin nincsen sata kábel, csak átalakítóval lehet csatlakoztatni a tápkábelt az ssd-hez, én véletlenül az átalakítót, a floppy tápcsatlakozóhoz csatlakoztattam, és úgy az ssd-hez, és elszállt az ssd-m, utánna helyesen odacsatlakoztattam már a rendes tápcsatlakozóhoz csak utánna már nem ismerte fel mert ettől elszállt az ssd, a baj az, hogy a táp csatlakozónál az egyik aranyozott rész feljött, az miatt mert valószínüleg nem bírta az áramforrást, és a bios már nem ismeri fel, és még van rajta garancia az ssd-n, szerintetek befogják venni garanciába, ha beviszem ott ahol vettem ? Ez nem fizikai sérüléstől van, így bevehetik ha elmondom hogy ez történt az ssd-vel ? Fizikai sérülés nincs rajta, csak ettől az esettől az egyik aranyozott rész feljött, mert az ssd nem bírta a rossz tápcsatlakozót. Így bevehetik garanciába ?

2016. jan. 3. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
User error volt, nem az ő felelőségük. De ha mégis megpróbálod játszd azt, hogy fingod nincs miért ment tönkre
2016. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy simán nem működött és kész, amilyen tahók a legtöbb helyen a garanciát illetően azonnal elhajtanak ha van rá lehetőségük.
2016. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A floppyba ugyanaz megy mint a hdd-kbe. Szerintem vagy a tápod szar, vagy az átalakítód
2016. jan. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Floppy meghajtó tápcsatlakozójáról is lehet működtetni.

[link]

Látszik, hogy ugyanazok a feszültségek vannak azon is, csak ha rosszul van megcsinálva az átalakító, akkor lehet hogy a 12 Voltot és az 5 Voltot felcseréli.

2016. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gábor_79 ***** válasza:
Azért fényképezd le az SSD állapotát az épségét illetőleg, hátha ér valamit, mert jól bevett szokás, hogy belevágnak csavarhúzóval vagy mikor mivel és visszaküldik, hogy külsérelmi nyom van rajta tehát nem érvényes a garancia.
2016. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!