Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy AMD A8 6600K procim,...

XxHunxX kérdése:

Van egy AMD A8 6600K procim, es jatek kouben (Far Cry 3) felmegy 76C°-ra, ilyenkor leveszi az orajelet es visszaesik 74-75C°+ra, es ekkor van 2-3 mp akadas a jatekban. A gepet 1 honapja vettem. Szerintetek erre van garancia? (Romania)

Figyelt kérdés

2016. jan. 9. 11:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Próbáld meg újra pasztázni a procihűtőt,mert a hütéssel van nálad a gond.Elvileg a gyári hűtő tuning nélkül el kéne bírja a processzort 60-61 fokon,ami a gyári maximum.
2016. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 P.O.C. ***** válasza:

Nem a proci hibája, hanem a hűtésé.


Ennek ugyanis 74°C a maximális működési hőmérséklete.

[link]

Ezért kapcsol vissza ha eléri.


Takarítsd ki, pasztázd újra vagy használj komolyabb hűtőt. Erre biztos nem vonatkozik a garancia.

2016. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De nem tudom leazedni az oldalat mert van 1 STOP cimke rajta, es ha leszedem eluszik a garancia...
2016. jan. 9. 11:09
 4/21 A kérdező kommentje:
Es mikor feltettem a Windowst, akkor 3.9 ghz volt es nem volt vele ilyen problema, es egyszercsak magatol felment 4.2 ghz re es nem tudom visszahuzni...
2016. jan. 9. 11:11
 5/21 Molyolo ***** válasza:

Ismerős a probléma pont ez a proci van az ismerősömnek és neki is kevés volt elég hamar a gyári hűtés.

Cooler Master Hyper 212 EVO ezt raktam be neki de épphogy befért ezzel 48fok körül van neki.

Én azt mondom hogy ha olyan boltban vetted ahol tudnak rátenni másik hűtőt vidd vissza és rakass rá normálisat.

Mert ha ők bontják meg utána rakhatnák rá új matricát.

De előtte szólj oda információért.

2016. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom szepen a gyors es hasznos valaszokat, megy a zold :)
2016. jan. 9. 11:23
 7/21 A kérdező kommentje:
Am, terheles alatt ennyi? Es pasztaztad vagy csak beraktad?
2016. jan. 9. 11:24
 8/21 P.O.C. ***** válasza:

A 4,2 Ghz a turbó mód miatt van. Ezt ki tudod kapcsolni a BIOS- ban. Persze ettől még nem oldódik meg a problémád, csak egy komolyabb hűtővel.

Sajnos régi gond ez az AMD -nél, hogy gyenge minőségű, alul méretezett, és zajos hűtőket ad procijaihoz.

2016. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Amugy az Altex bol vettem (Romania) van FB oldaluk ma irok nekik mi a helyzet...
2016. jan. 9. 11:32
 10/21 anonim ***** válasza:

Én is romániában lakom, az altexből vegyed a hűtőt. 100% biztos hogy azzal van baj. Nekem is volt egy i5-ösöm, ami FIFA 15 közben felmet 86 fokra is a gyári hűtővel és kikapcsolt a gép.

Egy Cooler Master 212 EVO bőven elég, vagy ha nincs sok pénzed, akkor TX3 EVO is elég ha nem húzod.

2016. jan. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!