Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a földelés számítógép...

Ez a földelés számítógép összeszereléskor mennyire valós?

Figyelt kérdés
A mostani régi gépemet is földelés nélkül szereltem össze .. és most néztem több videót ,hogy ha nincs rajtunk ilyen földeséses karszalag könnyen tönkre tehetjük az alkatrészeket .. úgy ,hogy nincs áram alá helyezve persze csak azért ez a kérdés mert rendeltem pár alkatrészt ,hogy összerakok majd egy gépet magamnak és hétfőn fog megjönni mit ajánlanátok ,hogy ezt az "alkatrész tönkretételt" megakadájozzam a gumikesztyű megóvja az alkatrészeket attól ,hogy bármely elektromosság keletkezhetne az én kezeimtől ugye ? vagy ezt nem kell annyira komolyan venni ?
2016. jan. 10. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

A "földelős" dolgot ESD védelemnek hívják. Azaz az elektrosztatikus kisüléstől védet az alkatrészeket, tehát a benned fölhalmozódó töltés ne chipeken süljön ki, ami akár kV nagyságrend is lehet. Ez ellen nem feltétlen védelem a gumikesztyű, ezért szokták a földelő karszalagot alkalmazni.

Azonban az alaplapok és további alkatrészek azért elég jól védve vannak ez ellen, úgymond ha nem műszálas pulcsiba vagy és egy műszálas székhez dörgölőzve szereled a pc-t, akkor azért nem teszed nagy eséllyel tönkre így se.

2016. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szerelés előtt leföldeled magad, nem viselsz túlságosan műszálas anyagokat, a szerelés közben pedig igyekszel nem csoszogni, dörzsölni és hasonlókat (esetleg pár percenként rányúlsz megint a valami földeltre), akkor nem lesz gond.

G.

2016. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%
Dugd be a tápegységet a falba, de tartsd kikapcsolva. Ha az egyik kezeddel megfogod a tápegységet, akkor onnantól földelve leszel.
2016. jan. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!