Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1080p vs 4K minőség?

1080p vs 4K minőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a helyzet, mostanában megnéztem jónéhány videót az 1080p felbontásról és a 4K felbontásról, mármint játék terén (leginkább Crysis 3).

Ahogy elnéztem, az 1080p MAX Settings hez GTX 980 TI ajánlott, feltéve ha az élsimítás MSAA x8 beállításon van (1080p n meg is látszik, ha ki van kapcsolva). 4K hoz viszont GTX 980 TI Dual SLI kell a 60 FPS hez (persze AA teljesen off).

Arról kérdeznélek titeket (lehetőleg tapasztaltakat), hogy megéri az a rengeteg pénz csak hogy 4K ban játsszatok? Vagy elég az 1080p is, ennyivel is boldog az ember? A textúrák szebbek 4K alatt, vagy jobban kiemelődik a gyenge minőségük? Mert ha minőségben optimálisabb az 1080p, az lenne az olcsóbb, viszont ha 4K így is úgy is jobb, akkor valahogyan még rá kellene szánni azt a másik GTX 980 TI t, illetve egy 4K s monitort. Nektek mi a véleményetek, vagy tapasztalatotok, játszható az 1080p, vagy inkább 4K ra érdemes menni? Esetleg minden játék támogatná ezt a felbontást?


2016. jan. 15. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Milyen megjelenítőn játszol? (TV,monitor)

Mekkora a max felbontása a megjelenítőnek?

Ha 40" alatt játszol, akkor véleményem szerint nincs túl sok értelme, sőt szinte semmi értelme sincs.

2016. jan. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de a 4k pár év múlva lesz megfizethető/olcsóbb!Ennyi pénzért nem add annyi pluszt!Inkább FullHD monitor+144Hz monitor!Nincs értelme
2016. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90-100 ér van már 144 hz. 4 k 130-40 között.vagy jobb minőségű ips. de abból hiába veszel szerintem drágát mert az emberek 90 % -ban nem értenek hozzá és pl el akarod adni majd egyszer rád ír a tuskoja hogy hee pisti háá mé kerüü ez 80 ezérbééé testvirem más 25 érr árujaa . igen 25 ért amit 30 ezerért vett és csak belépő ips paneles.
2016. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BM-Striker ***** válasza:

Egyenlőre azok videokártyák ami 4k-hoz kellenek a csúcskategóriába tartoznak, tehát nem érik meg ha fontos az ár-teljesítmény arány.


4k egy pár éve múlva lesz általános, amikor a 980Ti vagy Fury X szintjét a küzépakategóriás VGA-k is képek lesznek hozni.

2016. jan. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még nincs meg a konfig, mindössze tervben van. Megfontoltan szeretnék dönteni, nem szórni a pénzt. Jelenleg egy 24 es 2K monitoron filózok egy GTX 980 Ti mellé, ez elvileg sokáig elvinne mindent maxon. Azért ez a kártya menne mellé, mert egy 24 es 1080p s monitoron meglátszik rendesen az élsimítás hiánya, nálam pedig számít hogy amit nézek, realisztikus legyen. Mellesleg 75 Hz és 144 Hz között szemmel látható a különbség?
2016. jan. 16. 04:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Akinek kifejezetten "gamer" szemei vannak, azoknak igenis látszik a 75-144 Hz különbség.
2016. jan. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát akkor fogjuk rá, 50 ezres monitorból lehet hogy mégis csak drágább lesz :D Mintha a jelenlegi ára a tervezett konfignak nem lenne már így is sok (550k).

Bár ennyiért szerintem megéri egy szimpla AH-IPS 24 es monitor. És kb elég is hozzá. Tudom, irreálisan erősnek tűnik a GTX 980 TI az 1080p munkára, és hogy oda igazából egy GTX 970 AA nélkül, vagy egy GTX 980 FXAA, vagy medium AA val tökéletesen megfelelne, de úgy gondoltam, ha már vennék egy komplett gépet, pont ne azokon az alkatrészeken spóroljak, ami a legtöbbet teszi gaming szinten. Inkább legyen erősebb, mint gyengébb, így legalább hosszútávon is elég lesz még.

Mellesleg a tervezett 4K monitor 28" as lett volna, de ha jobban belegondolok, 24 vs 28, túl nagy különbség méretben nincs, felbontás már más téma. 4K mellé nem kellene élsimítás, pláne ha magas a DPI, mint jelen esetben, egy 24" es 1080p shez már azért nem árt.

A 144 Hz s monitoron pedig még elgondolkodok :D

És valóban így van, hatalmas az árbeli különbség pl egy 2K és egy 4K monitor között, plusz az is közre játszik hogy pl Crysis 3 nál 60 FPS van 8x MSAA mellett 2K felbontáson, míg 4K mellett csupán 15 FPS, 35 ha az AA off. Tehát azért a pluszért eléggé sokat kellene kiadni.

RGo maradok az 1080p terv mellett, a válaszokat pedig köszi :)

2016. jan. 16. 09:21
 8/8 anonim ***** válasza:
minden embernek más a látó idegzete adottság kérdése . az hogy ki mit érzékel nem azon alapul hogy te közelre vagy messzire látsz. az input lagg mindig látványosan csökken minnél nagyobb a képfrissítés . fps gamernek aki azzal a játékkal amivel játszik pro tehetséggel megáldott 144 hz monitor plusz pozitív hatást gyakorol a játékára.
2016. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!