Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol át időnként a...

Miért kapcsol át időnként a képernyő beállítása 1028x768 hightest32-ből 800x600 medium16-ba?

Figyelt kérdés
nemrég telepítettem egy Dell gx270 gépre XP-t,minden jól megy,csupán az van hogy néha a a képernyő beállítása átkapcsol 1028x768 hightest32 -ből 800x600 medium16-ba,ilyenkor minden nagy lesz és az oldalak sem látszanak egészben.Beállítás vagy videókártya hiba lehet az oka?
2010. márc. 27. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Segítene, ha a jelenség pontos leírását megadnád, így egy kicsit vakon keresek....


Mit csinálsz a gépen, amikor ez a jelenség előjön?



Csak úgy, magától vált át a gép egy másik felbontásra, vagy egy játék elindítása, és az abból való kilépés után marad a felbontás "kisebb"?


Ha Ez a baj, akkor manuálisan, neked kell visszaállítanod a felbontást az eredetire, vagy a játékot-programot újratelepíted.


Ha nem ez a probléma még mindig több hibalehetőség is lehet:


1: a gépbe épített hardverek valamelyike összeveszik a videókártyával, és az lövi ki a nagyobb felbontást ( driver-frissítés kell),


2: Háttérben fut egy vírus ( ritka, de az is bezavarhat..),ajánlott egy vírusírtás csökkentett módban Újraindításkor nyomogasd az F8-at,az előreugró menüben válaszd a csökkentett módot.


3:Regisztrációs adatbázis tele van "szeméttel", furrassd egy registry pucolót ( ccleaner )


4:?????

2010. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából nem tudom meghatározni a pontos pillanatot amikor történik,ugyanis nem én személyesen használom,de nagyon gyanítom hogy egy játékból való visszalépést követően marad így(a játék csak a 800*600,16bit beállításon fut,nem valami nagy,32 megás sakk). Mivel telepítés után már jelentkezett,nem hinném hogy a 2-es,3-as ont állna fenn,inkább az első
2010. márc. 28. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!