Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD méret probléma, vissza...

HDD méret probléma, vissza lehet valahogy csinálni újratelepítés nélkül?

Figyelt kérdés
Na szóval az volt, hogy kb. 2 éve újra lett rakva a gépemen a windows7, de sajnos nem én, hanem egy ismerősöm csinálta, aki úgy gondolta, hogy az 500GB-os merevlemezemet kettéválasztja 2 250GB-os részre a megkérdezésem nélkül, mert az úgy jobb lesz nekem. Eddig még nincs is semmi baj, de az egyik 250GB-os rész ELTŰNT,NEM LÁTSZÓDOTT,nem lehetett használni. Egy ideig még ez sem lett volna baj, de most már elég kevés hely maradt,szóval érdekelne, hogy elő lehet e varázsolni valahogy azt a másik 250 gigát újratelepítés nélkül?

2016. jan. 17. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Számítógép lemezkezelőjében nézd meg hogy szerepel-e a partíció.

Formázd le, esetleg előfordulhat hogy betűjelet is adni kell neki.

2016. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom windows.

Sajátgép ikonján jobb klikk és válaszd a kezelést. A megjelenő ablakban bal oldalt válaszd a lemezkezelést. Elvileg itt látnod kell a lemez másik felét.

2016. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a Windows lemezkezelője mégsem boldogulna vele, akkor javaslom az AOMEI Partition Assistant programot (Magyarul is tud).

Nálam egy újratelepítés után a Windows nem látta az egyik merevlemezem. Azt hittem, kontakt hiba, ezért a tápkábel és Sata csatlakozókat lehúztam - visszadugtam, de a merevlemezt csak nem látta a Windows. Igaz, hogy a lemezkezelővel nem próbálkoztam, mert van egy Portable AOMEI programom, azt elindítottam és kiderült, hogy a merevlemez betűjelzése valamilyen rejtélyes okból kifolyólag eltűnt. Adtam neki egy betűjelzést és mindjárt helyreállt a rend.

2016. jan. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még valami. Azt elfelejtettem leírni, hogy ha nincs szükséged a két partícióra, akkor az AOMEI programmal minden káros következmény nélkül (gondolok itt adatvesztésre) egyesíteni tudod a kettőt.
2016. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat, először kipróbáltam az első két kommentben leírt módszert, és meglett az elveszett 250GB, utána pedig mivel nem akartam, hogy 2 részbe legyen egybeolvasztottam az ajánlott programmal. Mégegyszer köszi mindenkinek! :)
2016. jan. 19. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!