Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A szüleim nem engednek játszan...

A szüleim nem engednek játszani! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha akármi gondjuk van velem elveszik a laptopomat és a tabletemet. A laptopot saját pénzemből vettem(egyáltalán van ehhez joguk?) a tabletet ballagásomra kaptam TŐLÜK!!! Azért veszik el mert szerintük nem tanulok elég sokat. Matekbol es fizikabol gyengebbek a jegyeim, de latom h az atlagnak is olyan mint nekem es csak az igazi zseniknek vagy nagyon tanulosaknak 5os. Ratesz erre egy lapattal h mate-fizika tagozatos vagyok.(tavaly jobban ment)De felevkor igy is 4es lettem matekbol es 3as fizibol. Nem szeretek tanulni de muszaly. Az a lenyeg h rafogjak h azert gyengek a jegyeim mert sokat gepezek, pedig nem! Hetkozbe kb egy orat max hetvegen pedig sokat de a hetvege az hetvege. Ha visszaakarom kerni akkor anya azt mondja, h megbeszeljuk apaddal es megbeszeljuk a szabalyokat.(a szabalyok azt takarjak h 1orat jatszhatsz egy nap azt csa!) Ezt en rohadt gyerekesen tartom, van efy laptopom amit en vettem es elveszik aztan nem adjak vissza wtf? Ezert arra gondoltam h amikor nincsenek itthon bekapcsolom, letorlok rola mindent, es meghirdetem neten. Eladom! Es majd ha kerdezik h hova lett azt felelem h eladtam, ugyis az enyem volt! Ez jo lepes lenne? A penzbol+1 evi sporolassal vehetnek egy asztali gepet, es azt nem vennek el, amugy is regota tervezem egy normalis gamer gep vasarlasat. Ez jo megoldas? egyeb otlet?

15/f Iden kezdtem a gimit.



2016. jan. 17. 22:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Az én szüleim annyira meg voltak lepve, mikor a sok keménykedés után úgy elhúztam otthonról 18 évesen, hogy csak úgy porzott...

Manapság meg húzzák a szájukat, hogy fizikai melóval kétszer-háromszor annyit keresek, mint ők a diplomájukkal.

2016. jan. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igen is nem elég! Kérdezd meg akármelyik gamert, egy ira edes keves! Foleg egy RPG-nel(mindegy ugyse tudod mi az) ahol a min jatekido 30ora, azert egy ora edes keves a haladashoz. Majd ket honapig fogok szarakodni, el ne hidd mar. Nem gepezek minden nap, csak ha van ra eleg idom es nem vagyok faradt. Es eleg gaz azzal magyarazkodni a haverjaidnak, h : ja bocs hat a szuleim nem engedik.
2016. jan. 17. 22:57
 13/22 Trevor. ***** válasza:
100%

Én sem szeretek érintőképernyőn írni, mondjuk lehetőségem sincs rá. Most Nokia C2-01 telefonról írok, ez ilyen gombos csoda...

Hogy a kérdésre válaszoljak, én sem vagyok sokkal idősebb nálad, kérdező (17 vagyok), gépem is 14 éves korom óta van (addig mással kötöttem le magam; olvasás, rádió stb.), eleinte egy használt P4, amit csak minimálisan fejlesztettém (pár ezer Ft-os tételek), majd gyűjtöttem jobb gépre, amihez pénzt kaptam külföldi rokonoktól. Mondjuk sosem akarták elvenni a gépemet (nem is engedném), pedig én aztán egyáltalán nem vagyok jó tanuló, sőt...

Azt viszont javaslom, hogy a helyesírásra figyelj oda (eszköztől függetlenül), mert emiatt mindig is csesztetni fognak, mert az interneten mindenki szeret nyelvtannáci lenni és ezzel törődni a kérdés megválaszolása helyett. Minden szülő más, más az értékrendje és máshol húzza meg a határokat (már ha egyáltalán teszi), így felesleges azon vitatkozni, hogyha neked korlátozott ideig szabad gépezned, akkor a haverod miért gépezhet akár egész nap, anélkül, hogy a szüleinek gondja lenne vele. A gépezés nekem is egy hobbi. Viszont ha nem négy a tanulás rovására, akkor a szüleid nem szólhatnak bele. És szerintem gépezni sokkal jobb dolog, mint pl. péntekenként leinni magad.

2016. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Lord Hidan ***** válasza:

Ettől függetlenül még van hozzá joguk nem sokat tudsz velük csinálni

De ők is gondolhatnák magukat a te helyedbe most utálok olvasni mert untat és kicsit se élvezem miért kéne csinálnom? Ebben igazad van

2016. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az utolsó néhány válaszoló tényleg segített, és nem csak offolt. Tudok ékezettel is írni csak tegnap fél 11-kor nem volt kedvem hozzá(nagy úr a lustaság). Csak ékezet nélkül, érintőképernyőn 3-szor, 4-szer gyorsabban megy az írás.
2016. jan. 18. 15:46
 16/22 anonim ***** válasza:
Figyelj én kettes hármas tanuló vagyok szintén 15 éves. és én is vettem magamnak gépet saját pénzből. Én napi 6-8 órát ülök előtte hétvégente 10-12. Anyuék nem szólak bele mivel saját pénzből vettem. Mikor 12 éves voltam akkor csinálták azt hogy el tiltottak dolgoktól. De nem sokáig volt az sem. Szerintem vannak olyan szülők akik élvezik azt ha gyereküknek parancsolgathatnak/Tilthatnak tőlük dolgokat. Az ilyenektől szokás 18 éves korban gyorsan le lépni. Hála Istennek az enyéim nem ilyenek. Ami az enyém az az enyém. Te meg mond meg anyudéknak hogy ha a 3 as nem jó akkor a laptoppal tablettal adjanak el egy családnak akiknek jó a 3 as jegy utána a pénzből meg vegyenek egy 5 tanulót..
2016. jan. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én meg mostanában pont az ellentétet élem át. Anyám 2001-ben kapott egy p4 gépet (akkoriban jónak számított, és perifériákat is kapott, monitorral, mindennel, ugyanis anyám köztisztviselő). Nem emlékszem mikor, de kb. 7-8 éves koromban kezdtem el rákattanni. Netünk nem volt, de így is el tudtam vele szórakozni. Aztán egyre idősebb lettem. Nagyanyám 2012 nyár végén letiltott a gépéről. Azt mondta, hogy vesz nekem egy gépet, de anyám ezt nem engedte. Szóval 2 hónapig gép nélkül maradtam, próbáltam ezt tévézéssel kompenzálni (több-kevesebb sikerrel). Aztán végül '12 novemberben abból a bizonyos p4 gépből (vmi régi Compaq Evo, több nem jut eszembe), és egy másik ugyanolyanból összerakott egy jobbat (tehát az egyikbe belerakta az összes ramot, és egy nagyobb vinyót), és ment rá az xp. Én örültem neki, az addigi igényeimnek elég volt (netes játékok, nfsu2, sajnos Minecraft nem ment már) De az a 2 hónap borzalmas volt. Ott derült ki anyámról, hogy valójában ő is "függő" 2013-ban megkaptam életem első normál gépét, egy asus k53s féle laptopot (i3 2350, 4gb ram, gt 610, szóval az árához képest jó volt a cucc... Az a vicc, hogy 140 ezres áron még mindig hasonló gépeket adnak XD). Először full enyém volt, majd 2014 áprilisban az xp lejárta után rögtön bekapott valami vírust a gép, és iszonyatosan lelassult. Akkor még nem értettem a gépekhez, és nem tudtam reinstall projektekbe belevágni. Szóval anyámat ráengedtem a gépre. Hiba volt. Én mindig ügyeltem arra, hogy tisztítsam a billentyűzetet, tiszta (nem zsíros) kézzel írjak, mert néhány billentyű már le volt kopva. 1 év alatt anyám kikoptatta az egész billentyűzetet :'D :D Tavaly nyáron döntöttem úgy, hogy elég volt, nem foldozom tovább se a laptopot, se a p4 gépeket... Vettem egy gépet, és szép lassan felépítettem (most már kész, gta 5 megy very highon) Ezen kívül tavaly februárban történt velem egy jó dolog: bementem a szomszédos bolhapiacra, hogy keressek ide dvd írót. 10 perc keresés után találtam egy eldugott drive-ot. Az eladó adott egy ingyen gépet :D Amit csak októberben próbáltam ki (akkor vettem gépházat), addig dísz volt. Na ez a gép működik, csak iszonyú hangos :D A laptopom tavaly októberben bemondta az unalmast. Bedöglött. Megtöröltem száraz kendővel, minden happy volt. Bekapcsoltam, de lemerült. Kiderült, hogy a töltőcsatlakozó a hibás (senki se tudja mitől, az előző este még ment) Anyám hetekig sérelmezte ezt, végül is beadta szervizbe. Most jött vissza a szervizből, 2 hónapig volt ott, 2 hónap múlva mondta ki csak a szerviz, hogy javíthatatlan... XD De annak is örültünk, hogy visszakaptuk, hisz volt benne egy 500 gigás vinyó, és 4gb ram, de a többi alkatrészt is fel lehetne használni. :D Rögtön kiderült, hogy kinek fontos a gép, hisz a laptopot már lassan egy éve nem használom (csak néhanapján netezésre, egy videó megnézésére). Most anyám kéri azt, hogy osszam meg vele a piacról kukázott gépet :D Ezzel a nagy "szigorral" azt érte el, hogy néha jót nevessek ezen :D Visszatérve a kérdés lényegére: ne add el a gépedet, úgyis csak áron alul tudnád eladni, az meg nem éri meg. Amúgy a laptopért nyári munkában dolgoztál meg, gondolom én. Akkor azért máshogy néznek ki a dolgok. Nekem az volt a szerencsém, hogy anyám rájött, neki is kell a technológia. Azóta támogat a hobbimban, projektjeimben (pl. Vett új gépasztalt, engedte, hogy a kocsiba betegyem a monitort, egyebeket) De a te szüleid gondolom másképp működnek. Egyébként, ha ez számít valamit, én jó tanuló vagyok (humán tárgyakat nagyrészt puskázom, vagy letojom) de pl. matek/fizika/kémiából azért, mert otthon segítenek, amúgy nem tanítanak semmit. XD Használják a gépedet? Az írásod tényleg borzalmas, de én ezért nem szoktam megszólni senkit, a lényeg, hogy a kérdés mondanivalóját el lehessen olvasni, meg lehessen érteni. Ez meg még bőven az a kategória. Sőt, azért se szólok meg másokat a helyesírási hibáiért, mert én is vétek hibákat (nem csak helyesírásban), egyenesen képmutatásnak tartom azt, ha valaki ilyenért szidalmaz másokat. Igen, ha abszolút olvashatatlan az írás, akkor az már megint más, de most éppen hogy nem erről van szó. 15f
2016. jan. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Kicsit hiányos lett a sztori, de ez olyan hosszú sztori, annyi részlettel, hogy valakit érdekek, írjon pm-ben. Egyébként Nekik vannak gépeik? Ötletek: jelszavazd le a gépüket. Ha már le van jelszavazva, akkor törd fel (pm-ben adok ötletet a módszerre, nem akarom, hogy idóták jelentsenek a modinak, és eltűnjön a kommentem). Ha bejutottál a rendszerbe állíts be időkorlátokat (erről szintén pmben tájékoztatlak mi az, ha akarod), de attól tartok, hogy az nem lenne a legjárhatóbb út. Asztali gépük van? Amikor nincsenek otthon, nyisd fel a gépet, és lazítsd ki a tápkábeleket. És tudom, hogy jönnek mindjárt a 'tiszteld anyádat' 'bunkó vagy legendarymaster' jellegű hozzászólások, de nagy harcokat kellett megvívnom anyámmal, és az egész család nekem szorított. Egy dolgot kicsit szégyellek: Anya amúgy nem olyan, mint ahogy leírtam, nagyon jó ember, csak néhány dologban nagyon makacs, maradi, és van egy temperamentuma. Segítségkérésre válaszolok.
2016. jan. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Figyelj, en is rengeteget gepezek egy nap. Most vagyok harmadikos a varos egyik elitgimnaziumaban es 4-5os tanulo vagyok kiveve irodalombol abbol kettes mert az nehezen megy. Mindenesetre pont ma hoztam haza egy otos irodalmat gimibe meg nem irtam otost irodalombol szoval semmi sem lehetetlen :) . Ulj le , tanuld meg a napi adagot es akkor nem fognak beszolni hogy miert gepezel. Az mar mas kerdes hogy a szabadidodet hasznosabb dolgokkal is eltolthetned. Bocs az ekezetekert.
2016. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Normális válaszokat adtatok.

Van saját gépük, munkájukhoz nélkülözhetetetlen, ezért nem is szeretnék hozzányúlni. Még azt szeretném elmondani, hogy amióta bénák a jegyeim, minden nap kikérdezik az összes leckét, ezt gáznak tartom, de azt még mindig nem értem, hogy utána miért nem adják vissza... Én nem a gép előtt élem az életemet, de időnként jól esik kiszakadni egy kicsit a virtuális valóságba... Az a probléma szerintem, hogy nem képesek felfogni, hogy ez ugyanolyan hobbi mint a biciklizés/focizás/olvasás.(nem mintha nem fociznék, ugyanolyan vagyok mint a többi fiú)

Barátaim is vannak, igaz 8. után szétszakadtunk de attól még össze járunk. Szóval nem vagyok én olyan ultragigamega kocka.

2016. jan. 18. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!