Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya szinkronizáció...

Videokártya szinkronizáció probléma? (Gigabyte GeForce GTX750 Ti OC)

Figyelt kérdés

újonnan vásárolt Gigabyte GeForce GTX750 Ti OC 4GB (128bit) videokari telepítése óta azt tapasztalom, hogy videonézés közben a kép rendszeresen (percnél sűrűbben) random szerűen vízszintes csíkokban szétesik/elcsúszik,.

Egy sima webes tartalom (pl.: origo vagy index) görgetése közben is hasonló jelenséggel találkoztam. Firefox-ban nagyon zavaróan, Chrome-ban kevésbé. Utóbbinál csak a lassú görgetés esetén.

A videokártya drivere gyári CD-ről települt (v335.21). Később ezt frissítettem 335.23-as verzióval, az NVIDIA oldaláról letöltve. A helyzet sajnos változatlan.

TV és monitor is csatlakoztatva van HDMI-vel, de mindegy hogy csak egy kijelző megy, vagy klónozva, vagy kiterjesztve, a villódzás videós tartalom alatt mindig jelen van, illetve böngészés scrollozás közben is jelentkezik ez a vízszintes szétesés.

A monitor 60Hz-en frissül.


alaplap: Gigabyte GA-Z77-D3H

Frissen telepített W7 Ultimate-t használok, ha egyáltalán ez fontos infó, de sajnos már nem tudom mire gondoljak.


Jól jönne a segítség, egyszerű user nyelven, mert én csak egy egyszerű user vagyok :)

Előre is köszi!



2016. jan. 31. 19:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
lehet hibás a videó kártya.
2016. jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Úgy viselkedik a kártya mint amikor nincs feltelepítve driver.

Telepítsd fel a GPU-Z nevű programot:

[link]

Ha ez érzékeli a kártyát rendesen, minden adatot leír róla, akkor nem ezzel van probléma.

Ha nem írja ki a kártya típusát, vagy jelzi de egy halom adatot nem közöl róla, akkor valamiért nem érzékeli a gép a kártyát rendesen. Lehetséges hogy az alaplap az integrálttal próbálkozik (apropó, a videókártyába kötötted a kábelt ugye? :)), és a BIOS-ban kellene átállítani PCIE Expresszre az elsődleges videó meghajtót.

2016. jan. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

föl is raktam a GPU-Z -t:

úgy néz ki felismeri a videokártyát, kiírja a nevét + minden lehetséges mezőbe írt adatokat.

Az utolsó mezőben van vmi, amit talán érdekes lehet, vagy mégsem?:

NVIDIA SLI: Disabled


A videokártyába kötöttem a monitort, tv-t... ellenőrizve :)

2016. jan. 31. 21:09
 4/21 A kérdező kommentje:
de a jelenség még mindig ugyanaz, sajnos :(
2016. jan. 31. 21:39
 5/21 anonim ***** válasza:

Az SLI-nek nincs köze ehhez.

Próbáltad másik kábellel?

2016. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

igen, már az is volt: DVI kábel PC - Monitor között, de sajnos semmi különbséggel.


(amiket még ellenőriztem: a videokártyának 2 DVI és 2 HDMI csatlakozója van. Már végig próbáltam az összes lehetőséget, megmozgattam a kábeleket a videókártya csatlakozóknál, illetve a monitor és tv aljzatoknál is..)

2016. jan. 31. 22:54
 7/21 anonim ***** válasza:
próbálj win7 professionalt 64 bittest.
2016. febr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
mielőtt nekiállnék egy másik Windows-t telepíteni, esetleg újabb ötlet a jelenlegi állapothoz, amit ki tudnék próbálni?
2016. febr. 1. 15:16
 9/21 anonim ***** válasza:

Egér 2 az asztalon, Nvidia vezérlőpult, 3D beállítások kezelése, keresd ki a "függőleges szinkronizálást", és kapcsold BE.


Nem tudom hogy segíteni fog e...


Azért még gondolkodom más megoldásokon.

2016. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha nem működik ezzel, akkor állítsd vissza 3D alkalmazás vezéreltre
2016. febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!