Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya szinkronizáció...

Videokártya szinkronizáció probléma? (Gigabyte GeForce GTX750 Ti OC)

Figyelt kérdés

újonnan vásárolt Gigabyte GeForce GTX750 Ti OC 4GB (128bit) videokari telepítése óta azt tapasztalom, hogy videonézés közben a kép rendszeresen (percnél sűrűbben) random szerűen vízszintes csíkokban szétesik/elcsúszik,.

Egy sima webes tartalom (pl.: origo vagy index) görgetése közben is hasonló jelenséggel találkoztam. Firefox-ban nagyon zavaróan, Chrome-ban kevésbé. Utóbbinál csak a lassú görgetés esetén.

A videokártya drivere gyári CD-ről települt (v335.21). Később ezt frissítettem 335.23-as verzióval, az NVIDIA oldaláról letöltve. A helyzet sajnos változatlan.

TV és monitor is csatlakoztatva van HDMI-vel, de mindegy hogy csak egy kijelző megy, vagy klónozva, vagy kiterjesztve, a villódzás videós tartalom alatt mindig jelen van, illetve böngészés scrollozás közben is jelentkezik ez a vízszintes szétesés.

A monitor 60Hz-en frissül.


alaplap: Gigabyte GA-Z77-D3H

Frissen telepített W7 Ultimate-t használok, ha egyáltalán ez fontos infó, de sajnos már nem tudom mire gondoljak.


Jól jönne a segítség, egyszerű user nyelven, mert én csak egy egyszerű user vagyok :)

Előre is köszi!



2016. jan. 31. 19:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

ezen beállítások módosítása után nincs szükség újraindításra, jól gondolom?

Ha igen, akkor sajnos mindkét esetben változatlan a hatás :/


(azt hiszem itt már végig próbáltam az összeset, adaptívon + adaptive half referesh rate-en is. Bár hozzáteszem, hogy nem tudom ezek pontosan mit csinálnak, csak olvastam a vsync-ről és így keveredtem el ezekhez a beállításhoz.)

2016. febr. 1. 19:22
 12/21 anonim ***** válasza:

Sejtettem hogy nem fog működni.. azért egy próbát megért. Újraindítás nem szükséges, csak alkalmazni kell. (Amikor megváltoztatsz abban a menüpontban valamit, akkor lent van "Alkalmaz" és "Mégse" fül.


Állítottál e valamit a videódriverben, és a legfrissebbet raktad fel? OC-ztad a kártyát? (Húzni, hajtani, gyorsítani)

Windows Aero be van kapcsolva? Ha nincs, akkor legyen.

Ha oldalra húzod az egeret a monitoron (balra, jobbra), akkor kitudod húzni a "monitorból" a kurzort? Ez azt jelenti gyakorlatban, hogy az egér teljesen eltűnik, és amikor visszahúzod lassan, kell egy kis idő mire visszaér a képernyőbe.

2016. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Az Aero be volt kapcsolva, de újra is indítottam a szolgáltatást.


A videókártya teljesítményét nem piszkáltan, nem is tudom hogy kell:)


Az egér kurzort csak a képernyő széléig tudom mozgatni nem tűnik el, fölül és bal oldalt ez egyértelmű. Alul és jobb oldalt sem tűnik el teljesen a kurzor, tehát az egy képernyős módban nem tudom kurzort a képernyőn túl mozgatni.


Nemrég töltöttem le az NVIDIA oldaláról a legfrissebb drivert (361.75), ezt mindjárt telepítem tesztelek és visszatérek a tapasztalatokkal.

[link]

2016. febr. 1. 20:36
 14/21 A kérdező kommentje:

Jó hír, de nem akarom elkiabálni, úgy tűnik ezzel a driver frissítéssel végre megszűntek a vízszintes szétesések! :)


Már csak egy apróság, illetve összehasonlítva az eredeti problémával apróságnak tűnhet.

Kiterjesztett képernyő üzemmódban a másod képernyőn (TV HDMI-vel csatlakoztatva) a képi tartalom, különösen a kamera mozgások esetén szakaszosnak tűnik, mármint maga a mozgás nem simán történik, hanem apró lépésekben, ami szemmel észlelhető és zavaró.

Az elsődleges képernyőn ugyanezt nem tapasztalom ott szép folyamatos a mozgás (monitor szintén HDMI-vel csatlakoztatva).


Csak hogy ne legyen teljesen felhőtlen az örömöm :/


Erre van esetleg vmi ötlet, tapasztalat?

2016. febr. 1. 21:43
 15/21 A kérdező kommentje:

képernyő klón módban a monitoron és TV-én szép sima mozgások látszanak..


erre vki tud vmit mondani? én még ilyennel nem találkoztam.


Hát ez 'tök jó', hogy egy dedikált videókártya szinte csak fejfájást okoz, pont az ellenkezőjére számítottam, hogy majd minden sokkal jobb lesz..:/

2016. febr. 1. 21:56
 16/21 anonim ***** válasza:
Ebben már végképp nem tudok segíteni mivel soha nem használtan 1 képernyőnél többet, de szerintem a driver beállításai között lesz a megoldás.
2016. febr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

azért köszi hogy megpróbáltad!


Érdekesség: jelenleg visszaálltam az integrált VGA-ra és egyenlőre stabilan jónak tűnik a kép.


A videókarit visszaveszik, pénz meg vissza...szóval 3,5 nap intenzív nyomozás, hibakeresés után az elkövető ismeretlen :/ :)


Így a történet legvégén én már a HDMI csatira is gyanakszom, mert a gépház mögötti kábelköteget rendezgetve előfordult párszor, hogy a windows úgy észlelte egy eszköz leválasztásra került, pedig a kábel nem is csúszott ki a foglalatból.

Ezzel az elmélettel azonban némileg ellent mond, hogy a driver frissítésnek volt pozitív hatása.


Szóval a történet vmikor folytatódik...

2016. febr. 2. 18:03
 18/21 anonim ***** válasza:
Majd írd le ide, nem iratkozom le. Hátha tanulok én is belőle valamit. :)
2016. febr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Rendben, ha lesznek fejlemények megosztom:)


Azért nem hagy nyugodni ez a HDMI kontakt kérdés. Ugyan nem vagyok híve a kábelek toldozgatásának, de beszerzek egy HDMI hosszabítót, vagy vmi adaptert, hogy ebbe csatlakozzon be TV-ből érkező HDMI és az adapterből kimenő kábel fusson be a gépbe.

Attól tartok, hogy a jelenlegi kábel túl vastag (tényleg jóval vastagabb) és kábel súlya húzhatja a kábelt magát és így a csati elmozog a gép hátuljában. 'Lógjon' csak az adapter vékonyabb kábele a levegőben, a TV-s vastagabb HDMI pedig a földön fekve csatlakozik majd az adapter vmelyik slot-jába.

Szóval az integrált VGA tesztelés a fenti kábelezéssel hamarosan folytatódik. Csak előtte bevásárolok az ebay-en :)


to be continued...

2016. febr. 2. 19:20
 20/21 A kérdező kommentje:

nah kérem szépen, végre megjött a HDMI csatalakozó.

De nem működik.

Semmilyen jelet nem ad tovább, szóval ezzel nem tudtam igazolni a kontkat hiba gyanúmat. Adtam a szarnak egy pofont :)


akkor sem hagyom annyiban, újabb folyt. köv...

2016. febr. 6. 16:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!