Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy kéthűtős videokártya...

Egy kéthűtős videokártya mikben jobb mint egy egyhűtős ugyanolyan típusú? Úgyértem teljesen ugyanaz csak két venti van rajta?

Figyelt kérdés
Jobban tuningolható, halkabb?
2016. febr. 6. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Átlagban igen, jobban tuningolhatóak és halkabbak. De persze ez sem garantált.

Sokszor egy drágább kártyán csak a + 1-2%-os gyári OC-t és a jobb hűtést fizeted meg. Példa:

Én nemrég vettem meg a Gigabyte kiadótól a kis két ventis GTX 960-at. Egy másik illető plusz 6000. Ft-ot fizetett egy másik GTX 960-ért, ami alapvetően hosszabb, és nagyobb rajta a hűtés. A kártyája 5 fokkal hűvösebb, és átlag 0.8 FPS-el gyorsabb.

Nekem megérte megspórolnom azt a 6000 Ft-ot.

2016. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én a GTX-950-eket nézegettem, ott csak 1-2 ezer forintos a különbség. Az mondjuk igaz, hogy ha 6000 lenne akkor én is inkább megspórolnám.
2016. febr. 6. 21:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Mutasd meg a típusokat.

Általában észrevehető különbség csak a "legolcsóbb" és a "legdrágább" között van. Pl. létezik olyan 960-as (az én kártyámmal tudok példával szolgálni), ami átlag 3-4 FPS-el többet ad mint az enyém a gyári OC miatt, de ez a verzió 12.000 Ft-al volt drágább.

2016. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!