Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel vagy AMD processzoros...

Intel vagy AMD processzoros laptopot vegyek irodai munkára?

Figyelt kérdés
Egyetemre meg mellé munkahelyemre kéne egy laptop, office, böngészés, alap programozásra, saját meglátásom szerint intel mindig erősebb volt(asztali gépekben biztos) de az i3 és i5-el szerintem az fx-ek meg az a alapú AMD processzorok jók, mivel több magosak, tesztek alapján nekem laptopra az AMD jobban bejön, nyilván i7 ellen nem jó, de annyim meg nincs, előre is köszi a válaszokat!

2016. febr. 6. 22:46
 1/4 Stark2000 ***** válasza:
Ilyenekre egy sima Pentium DC is elég lenne, sulinkban is elegek az ilyen felhasználásokra azok. Egy I3-as gépet veszel, azzal még akár játszani is tudsz. AMD-t nem vennék, szerintem ugyan úgy melegedne, mint a PC-s processzoraik. Egy I3-mal biztosan nem fogsz mellé, bár programozás nem tudom mennyit ehet, nem volt még azzal dolgom. Ha nagyon biztosra akarsz menni a vásárlással, nézz be ide (bár ezt notebook ajánló, nem tudom, mennyire lenne jó neked laptop helyett. tedd fel a kérdésed azért, biztosra állítom, hogy tudnak neked ajánlani valami jó gépet! :) De azért olvasd el, milyen kérdésekre adj választ, mielőtt kérdeznél!) [link]
2016. febr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BM-Striker ***** válasza:
Ha AMD-est veszel, akkor FX-8800 vagy FX-7600 alapú gépet keress, ezek már versenyképesek teljesítményben az Intel-ekkel szemben.
2016. febr. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"mivel több magosak"


Azt ugye tudod, hogy két teljesen különböző architektúrájú processzorcsaládról beszélünk és semmit nem jelent, hogy melyik hány mag (nem beszélve arról, hogy az amdnek sem igaziak azok a magok)? És miért kéne i7-et venni?


" office, böngészés, alap programozásra"

Hát ide nem is kell 32 magos szerverprocesszor, az alkalmazások túlnyomó többsége még 2 maggal sem igazán tud mit kezdeni.


A lényeg, hogy ne brand alapján vásárolj, hanem kizárólag tesztek alapján.

2016. febr. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
tesztek alapján tünt jónak az amd is, igen, ezekről mind tudok, köszönöm a válaszokat, akkor i3-nál maradok
2016. febr. 7. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!