Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a probléma a BIOS-szal?...

Lacee02 kérdése:

Mi a probléma a BIOS-szal? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A biost próbáltam frissíteni,(melyre alapos okom volt) de nem sikerült, mert reboot után valamiért visszaállt gyári beállításokra. (Utána többször próbálkoztam) Onnantól kb 2 hétig még normálisan működött, most viszont amikor bekapcsoltam a gépet, a jobb alsó sarokban ez állt: "0033" aztán se előre, se hátra. (többszöri főkapcsolós újraindítás sem segített)

Az elemet kivettem az alaplapból, ami részben megoldotta a problémát, tehát a gép bootol, használható, de a logo screen helyett ismét csak a 0033-at látom, ami 2 mp után eltűnik, majd tölt a win.

Mi lehet a probléma? Hogy tudnám megoldani? Számíthatok arra, hogy az alaplapom a közeljövőben beadja a kulcsot?


2016. febr. 15. 22:50
 1/5 CspCsj ***** válasza:

A 0033 vagy 33h üzenet a grafikus módról szövegesre váltást jelzi.

Valószínűleg ki van kapcsolva a BIOS-ban a LOGO megjelenítése és a videokártya észlelés soreendjét is ellenőrizném.


Csak BIOS lett frissítve, vagy alkatrész is lett cserélve?


Miért nem sikerült a BIOS frissítés? Nem az alaplap- gyártótól töltötted le?

2016. febr. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A gyártó honlapjáról töltöttem le, az alaplaphoz való legújabb verziót. (MSI MS-7592)
2016. febr. 16. 17:52
 3/5 CspCsj ***** válasza:

BIOS-ban az M-Flash pontnál végezted el a frissítést?

Így ment végbe?

https://www.youtube.com/watch?v=H7ws0deuHL4


Videokártya nem lett cserélve?

2016. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ilyen volt, de semmi változást nem vettem észre. A videokártya maradt.
2016. febr. 17. 15:41
 5/5 CspCsj ***** válasza:
Esetleg kipróbálnék egyel régebbi verziót, hátha ezzel a verzióval valami kompatibilitási gond jött elő. (esetleg újra letölteném és frissíteném mégegyszer a legújabbal)
2016. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!