Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB eszközök nem működnek...

USB eszközök nem működnek (nyomtató, telefon usb háttértár stb. ) Valami ötlet?

Figyelt kérdés
A számítógép újratelepítése nem oldotta meg (win8, majd win10). Az egér, billentyű működik, az is usb, de ha a nyomtatót bedugom, jelzi hogy be van dugva majd pedig nincs. Folyamatosan megjelenik és eltűnik a nyomtató ikon a tálcán is a másodperc tört része alatt és a háttérben is egymás után játsza be a csatlakozás és lecsatlakozás hangot. Ugyan ez a helyzet ha a telefon háttértárolóját használom usb-ről. Próbáltam az összes porton de ugyan az az eredmény. (Ja és a pendrive érdekes módon működik)

2016. febr. 17. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdekes hiba.


1. Amire először gyanakodok az a gépben lévő tápegység hibája.

A nyomtató és a telefon is magasabb áramfelvételű eszköz mint a billentyűzet/egér és egy pendrive.

Előfordulhat hogy az okozza a gondot.

Próbálj meg tápot cserélni, hátha segít.


2.Ha nem a táp, akkor egy BIOS frissítés-t érdemes lenne kipróbálni.


Elsőre ez ugrott be.

Üdv.

2016. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Érdekes ötlet a táp. Eég nagy teljesítményű a gép és pl ha átvált integrált videókártyáról dedikáltra akkor is nagyobb az áramfelvétele mégis tökéletesen működik, vagy pl a gamepadok is működnek. A nyomtatónak meg van saját energiaellátása úgyhogy nem hiszem hogy ráterhelne a fogyasztásra.

A BIOS frissítésre én is gondoltam csak gőzöm sincs hogy kell és nem merem, de majd nézek egy videót róla...

Egy másik érdekesség: (ez sem tudom hogy mi) [link]

2016. febr. 17. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy Kft.-be kb 40 gépért felelek napi szinten, hidd el, láttam már sok csodát.


Az hogy gép látszólag tökéletesen működik, az még nem jelenti azt hogy a táp is tökéletes, simán előfordulhat hogy a +5volt egyik kivezetése gyengélkedik, pont az pl ami az usb portok áramellátásáért felelős.

Én azért tesztelném a tápot, csak utána zárnám ki a lehetséges elkövetők közül.

Természetesen más is okozhatja.


Bios frissítéssel kapcsolatban, ha nem értesz hozzá inkább kérj meg olyat aki már csinált párat, nem szoktam javasolni laikusoknak, mert le lehet kukázni az alaplapot egy pillanat alatt.

Úgyhogy csak óvatosan!


Még azért töröm a fejem.

Üdv.

2016. febr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A BIOS-t megpróbáltam frissíteni, de sajnos nem volt hozzá frissebb. Gygabite GA-B85M-D2V F3 és sajnos F3-asból nem volt csak egyetlen verzió aminek a kiadási dátuma megeggyezett az enyémmel. Ennek ellenére azért leszedtem és megcsináltam, de a probléma még továbbra is fent áll.

Mindenesetre reménykedek hogy software problémája lesz, nem szeretnék költeni túl sokat új alkatrészekre vagy javításra.

2016. febr. 17. 23:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Nos ha ez jelent valamit, energiatakarékos módba raktam levettem a processzor teljesítményét, kikapcsoltam a videókártyát is de még mindíg semmi.
2016. febr. 17. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!