Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Piros képernyő játék közben...

Piros képernyő játék közben mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nagyban nyomtam a GTA 5-öt, amikor hirtelen lefagyott és piros/vöröses képernyő fogadott.

Idáig nem csinált még ilyet (igaz a játék még csak pár napja van meg).

A videókártyám (r9 270x 2gb) nagyobb játékok közben mindig hangosan zúg (mint most is), ezért arra tippelek, hogy túl melegedett. Kikapcsoltam a gépet, levettem az oldalát, mindent megtapogatta, de nem éreztem nagyon forrónak egyik hardvert se (persze azért meleg volt).

Pár másodperc után visszakapcsoltam a gépet és a vga hűtése rögtön felpörgött, majd kicsivel később visszavett normál tempóra.


2016. febr. 18. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:

a VGA hátlapját kell megnézni, nem azt ahol a ventik vannak.


Artifactos lesz. Nekem is ez volt. Vapor-x hűtéssel meghalt. Keress rá a youtube-on mi az az artifact. túlmelegszik a VGA majd a memórialapka elválig a gpu-tól. Elpattannak a heggesztések, és nem tud belőle adatokat kinyerni. Ez okozhat ilyet. Nekem is meghalt



Vagy még ha kontaktos a HDMI kábel akkor volt ilyen bajom

2016. febr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 |Orfeusz| ***** válasza:
BIOS frissítés után nézd meg, visszatér-e a hiba. Ha nem terhelésfüggő, akkor nem túlmelegedés lesz (illetve az lecsapná a gépet, nem ilyet csinálna.)
2016. febr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem rég megint ugyanezt produkálta a GTA 5-el. Tuti túlmelegedés lesz, mert ahogy újra indítottam még egy ideig hangosan ment a vga hűtése.


Utána néztem nagyjából a dolognak. Jól sejtem, hogy cserés lesz a vga? Ha rakok még 2 ventilátort a gépbe, hogy jobban keringesse a levegőt, akkor se lesz jó? (most 2 venti van benne)

2016. febr. 19. 14:39
 4/8 A kérdező kommentje:
Még nyáron vettem a gépet (újonnan) és eddig is kapta azért az ívet (Far Cry 3, F1 2015 stb). Pont a GTA-nal jött elő, de itt is csak akkor amikor zenéket raktam be. Zene berakás előtt pár napon át egyfolytában játszottam vele és semmi gond nem volt.
2016. febr. 19. 14:43
 5/8 A kérdező kommentje:

Bár a második válaszoló is mond valamit... ha túlmelegszik a kártya, akkor nem ennek kéne történnie.


ATITool nevű program artifact tesztje se mutatott semmi problémát + artifactos videókat is néztem és egyik se hasonlít az én esetemre.

Ideáig ugye csak kétszer fordult elő, de látszik hogy csak nagy terhelésen csinálja.

2016. febr. 19. 16:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Sapphire TRIXX programot szedd el, ha sapphire terméked van. Azzal pedig állíts be egy saját hűtési profilt. Nekem úgy van, hogy annyi százalék, ahány fokos a VGA. Hangos de nem érdekel!
2016. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyelőre megoldódott a probléma. Csak kicsit volt poros a vga hűtőbordája... teljes gépet kitakarítottam és a videókártya most 5-10 fokkal hűvösebb terhelés alatt mint volt.
2016. febr. 21. 16:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és egy nagyon kicsit állítottam is a hűtésen, hogy jobban pörögjön terhelés alatt.
2016. febr. 21. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!