Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért remeg, hullámzik a...

Miért remeg, hullámzik a képernyő játék közben?

Figyelt kérdés
Mikor játszok a játékkal, a képernyő elkezd remegni. Bekapcsoltam a vertikális szinkronizációt/tripla pufferelést, próbáltam másik monitorral, kábellel, átalakítót nem használok, a PC egy hetes, teljesen új, a VGA driver a legfrissebb, mégis remeg a kép. 60 Hz a max, ha fentebb tolom, azt már nem bírja a monitor (out of frequency)! Mi lehet a hiba? Kártyacsere? RAM hiba? Túl gyenge táp, ami nem tud elég áramot adni a kártyának, ezért hullámzik a kép? Netán csak be kell állítani MÉG valami mást a leírtakon kívül a játékban? A kártya hőmérséklete 60-65 Celsius játék közben, ami a tesztelő program szerint még megfelelő tartományban van! A kártya: ASUS GTX 750. A táp: nBase 600 watt. Lap: ASUS m5a97 le r2.0. Lövésem sincs, hogy mi lehet a hiba... :(
2015. szept. 6. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát azt a fantasztikus minőségű tápot azonnal cseréld.
2015. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kipróbáltad egyáltalán a memória órajelének csökkentését...?

((((Amúgy milyen CPU-t raktál abba a lapba? Kérlek mond hogy nem FX-et.))))

És mivel mondtam, hogy azt a tápot nem is szabadott volna megvenned, akkor ebből következik, hogy az is lehet a hiba oka.


Azért mondtam elsőnek VRAM órajelének csökkentése.

Ha ez után se jó akkor próbáld ki másik kábellel, lehet megtört vagy a csatlakozónál nem jó az érintkezés.

Ha még mindig megvan a probléma akkor VGA garanciáztatás.

Ha utána is akkor próbáld ki másik táppal.

2015. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi baj az fx-el

Amúgy nagyon mást nem is tud bele rakni.

Tápot most azonnal dobd ki, de ha nem akarod, jó lesz ajtótámasznak.

2015. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És hogyan csökkentsem a VRAM mennyiségét (A program megvan: ASUS GPU Tweak)? Azért nem mindegy, hogy milyen szinten csökkentem, nem akarom tönkretenni a kártyát!
2015. szept. 6. 20:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz akkor a VRAM sebessége 1250 MHz kell legyen, vagy e körüli érték.


Kezdésnek próbáld meg csak 1150MHz-en és így tovább 1000MHz-ig, ha alá kell menni, akkor ott már komolyabb baj lesz szerintem.

Persze közben nyomj rá egy Furmarkot.

Majd pedig nézd meg azzal a programmal amivel éppen szórakoztál, hogy még mindig szét esik-e a kép.

2015. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

és a 'VRAM sebessége' mit jelent?

-GPU Boost Clock (MHZ)

vagy

-Memory Clock (MHZ)?

2015. szept. 6. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Memory Clock
2015. szept. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mit csináljak? válasza:
AZT A K*VA JÓ TÁPOT MOST CSERÉLD LE
2018. márc. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!