Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha vennék egy azonos márkájú,...

Ha vennék egy azonos márkájú, méretű, de nem azonos típusszámú RAMot, az kompatibilis lenne a másikkal?

Figyelt kérdés

A számítógép hardveres részéhez nem konyítok sokat.

A gépemben összesen 2 db slot van RAM számára, ebből az egyikben van csak 1 db 4 GB-os. Szeretném a másikat is használatba venni, ebben az esetben oda teljesen ugyanolyat kellene, vagy csak bizonyos kritériumai elég, ha egyeznek, vagy teljesen más gyártótól, más méretűt is rakhatok?


A meglévő 4 Gb-oson lévő összes szöveg:

elixir (gyártó)

M2F4G64CB8HG5N-CG (típusszám, pontosan ugyanilyen nincs forgalomban, ezért is tettem fel a kérdést)

4 GB 2Rx8 PC3-10600U-9-10-b0.1333 (méret és passz mi)

MM118260VF.X2 (passz)



2016. febr. 19. 10:23
 1/3 rgida ***** válasza:

Állítólag előfordulhatnak kompatibilitási gondok , de nem törvényszerű.

Nekem a laposomban 4 GB Kingston és 4 GB Samsung van DDR3.

De régebbi asztalimban sem volt KITT-ben vásárolt RAM.

2016. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Makker bolha ***** válasza:

NEm lenne baj csak gyengebb RAM hoz igazodna a jobbik. Ezeket nézzed meg nekem:


1. MEnyi Hz es a memóriád (1333Hz, 1600Hz 1866Hz....) -Es olyant vegyel hozzá


2. Nem jó ha eltérő a memória memóriája :D VAgyis ha 4GB os amid van ujabb 4GB ot vegyel


A márkának jó ha ugyan az de nem fontos ha a Hz es a méret megfelel :)

Ha jol nezem ez a ram 1333 MHz es vagyis ilyent vegyél hozza :) 4GB ddr3 1333Mhz

2016. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :) Igen, 1333-as, és persze, hogy minél hasonlóbbat szeretnék venni - ugyanez a márka, ugyanekkkora méret stb, csak azt nem tudtam, hogy teljesen egyformának kell-e lenni (mert pont ezt a tipusszámút már nem árulják, de olyan van, aminek az általad felsorolt paraméterei ugyanazok).
2016. febr. 19. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!