Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja az SSD-t a...

Miért nem látja az SSD-t a gép? (több lent)

Figyelt kérdés

Van egy Asrock extreme 3 alaplappal ellátott gépem, amiben van egy 500gb-os Western Digital sima merevlemez és egy Kingston 120 gb-os SSD már 1 éve, amin az op.rendszer(win 8.1) van és arról bootol AHCI módban természetesen (egészen idáig).A tegnapi nap folyamán olyat produkált, hogy egyszer csak befagyott a gép, majd kiírt egy hibakódot és hogy helyreállítás és a Winload.exe nem bírt elindulni, újra indítottam a gépet, ugyan azt csinálta, majd kikapcsoltam teljesen, aztán be és semmi baja nem volt egy jó ideig. Aztán megint feltűnt a probléma és mostmár egyáltalán nem látja az SSD-t sem a gép. Lecsatlakoztattam, feltettem a windowst az 500gb-osra hátha majd ott le tudom formázni, mert feltételezem hogy a Windows okozza mert egy jó ideje nem volt újra rakva, visszadugtam, de így sem látta.(mellesleg amikor be van dugva lehet hogy nem látja, de a gép lassúbb lett mikor be volt dugva az SSD.)

Nagyon fontos lenne, minden segítő jellegű választ megköszönök!



2016. febr. 26. 09:40
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Esetleg egy másik gépben is kipróbálnám, de valószínűleg garanciális ügyintézésre kell visszaküldeni...

Az elektronika ugyanúgy tönkremehet, mint egy HDD-nél, és akkor garancia vagy kuka. Hiába bírnák még az SSD-ben a memória-chip-ek.


Nem vagyok profi szervizes, de netes hibajelzések alapján az SSD-kre a hirtelen halál a jellemző, ezért fontos adatok tárolására nem ajánlom.

2016. febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 axonbite ***** válasza:
bios reset (cmos clear) talán segít.
2016. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az miért segíthet?
2016. febr. 29. 19:46
 4/4 Killer81 ***** válasza:
Talán kézenfekvő a dolog de Sata kábel csere valami minőségire ? Nekem egy időben használat közben ugyanezt csinálta az SSD-m. Lehúztam a kábelt és visszadugtam és X ideig megint jó volt. Persze csak újraindítás után. :) Aztán vettem egy normális Sata kábel és úgy forgattam hogy ne feszüljön vagy tekeredjen semerre. Azóta megszűnt a gond.
2016. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!