Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy használjam újra a régi...

Hogy használjam újra a régi (minőségi) tápomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mostanában szerencsés szériámban vagyok, ugyanis van egy vadiúj ismerősöm, akinek van néhány régi gépe (tipikusan a korai s775, késői s478 korszakból valóak), a régi hardvereiből összerakta a legjobb gépet, és fel tud nekem ajánlani dolgokat (egy működő gépet már küldött is) Na most, nekem tavaly tönkrement az egyik COmpaq Evo D5D-m (elszállt az alaplap...), viszont a tápja működik. A tápegység az eredeti, Compaq 235W-os. Nagyon jó táp, nagyon nehéz(!), ellentétben az nPower tápommal. Csak az a baj, hogy a Compaq PSU nem ATX formátumú, hanem a Compaq által terevezett speckó ATX. Ez abban nyilvánul meg, hogy kicsit magasabb, kicsit vékonyabb, de ezért pont nem tudom rögzíteni, ráadásul a rögzítőfuratok is teljesen más helyen vannak. Vannak módszerek, arra, hogy hogy tudnám ezt a tápot mégis használni? Tudom, legyek kreatív, de félek, ha én építenék neki keretet, a táp talán le is esne, annyira nehéz (kicsit a Thermaltake Hamburg tápomnál is nehezebb)

Egyébként npower gépházba akarom tenni. ha ez számít valamit (felsőtápos)



2016. febr. 28. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A tápról képet tudsz linkelni?
2016. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze. Compaq táp: [link]

nPower táp: [link]

2016. febr. 28. 18:30
 3/11 A kérdező kommentje:
A Compaq tápom egész pontosan így néz ki: [link]
2016. febr. 28. 18:31
 4/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

nehez az egy dolog, pasziv pfc miatt lehet erezhetoen nagyon sulyos


a gond az hogy magad is irod hogy nem szabvanyos, ha maguk a csatlakozoi sem akkor nem lesz jo normal ATX szabvanyu gephez



egy keplinket kuldj amit ellenoriztel hogy valoban az de nev alapjan keresgelek hatha meglelem

2016. febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 A tápcsatlakozói rendben vannak! :D Azt meg azért írtam, hogy nehéz, mert azt hittem, hogy az összefüggésben van a minőséggel. [link]
2016. febr. 28. 19:47
 6/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

nem talaltam 100% ra olvashato kepet


szabvanyos csatis ahogy nezegetem

viszont gyenge 12V agai vannak, igy egy pcie vga nelkuli inteles gepbe idealis leginkabb


SFF szabvanyu tap meretileg


ilyen beepitokeretet nem hinnem hogy arulnanak


bontokat kell megkerdezned szemelyesen valami nagy bontot...

2016. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
#5 igen van osszefugges a sullyal de suly alapjan azert még semmit se tudsz eldonteni
2016. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 Egy átlag, netezős pc-be menne. Ha szerzek hozzá SFF házat, akkor jó lesz? :D
2016. febr. 28. 20:36
 9/11 A kérdező kommentje:
Várj. Lehet, hogy talán jobb is lesz az nPower? Vagy hogy van ez? Az nPowerben nem bízom, amikor azt a tápot kelett használnom, akkor nem is egyszer állt le a gép miatta, pedig akkor se i5 4460-am, se gtx 950-em nem volt, max terhelésen is kb. 150 wattot ett a gép...
2016. febr. 28. 20:39
 10/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

nPower t ne hasznald


mivel hasznalni veszelyes ezert jobb lenne megszabadulni is tole...


igen ha SFF hazat szerzel hozza


vagy fekvohazat ahol a tapot nem csak a csavarok tartjak

netan a hazat fektetve hasznalod ha megtudod oldani


ez a tap is eleve egy fekvohazban van

2016. febr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!