Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Több FPS lenne kisebb felbontá...

Több FPS lenne kisebb felbontású monitoron?

Figyelt kérdés
Egy GTX 980-nal a FarCry Primal megy stabil 50 FPS+-al 1080p-ben. Csak a monitorom gyárihibájánál fogva tönkrement. Van 10k-ért egy 1280x1024-es monitor, amit megszeretnék venni amíg nem lesz pénzem egy rendes 1080p-re.1280x1024-os felbontáson több FPS-em lenne mint 1920x1080-ban?
2016. márc. 1. 19:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#8 "i7 4770k 4.8 ghz-re húzva sem tudna 80 %"

ebben viszont nem ertek egyet, es az elotted levonek adok igazat. Mivel a 4770k meg a gtx 980 ti-t is kepes kihajtani alap orajelen.

(Bar az nekem sem tiszta, hogy ha pl azonos a felbontas, de low es ultra grafikan nagyobb a proci terheltseg is, (GPU termeszetesen h nagyobb) akkor az azert, mert a szebb grafikaert tobbet dolgozik? tobb adatot? )

2016. márc. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=gsO9z_8gygU

https://www.youtube.com/watch?v=V1sONssfnFM

ezeket csak példának linkeltem hogy kisebb képfelbontáson csökken a gpu kihasználtság főleg ilyen nagy teljesítményű vga-k esetén. de nyilván hazudok.

2016. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#8

"te beszélsz baromságot mert ha ugyan annyit számolna a cpu akkor kisebb képfelbontáson nem emelkedne meg a cpu használat amit képekkel vagy videóval is alá tudok akár támasztani ."


Ennek az az oka, hogy nem azt írja ki a program, hogy az adott frame alatt mennyire volt terhelve a cpu, hanem hogy az adott idő alatt - mivel a gpu ra kevesebb munka jut, a cpu ra pedig ugyanannyi, ezért adott időn belül a cpu többet dolgozik, mert kevesebbet kell várnia a gpu ra, de ettől még egy frame kiszámolásához pontosan ugyanannyi erőforrás kell a cpu részéről, felbontástól függetlenül. A mérőprogramok pedig kivétel nélkül fix időközönként mérnek, ha minden frame alatt mérnék a teljesítményt akkor egyrészt feleslegesen terhelnék a gépet, másrészt pedig értelme sem lenne, mert kielégítő adatokkal szolgál ez a módszer is.

Boom, headshot.

2016. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

ezekre nem mondok semmit, en csupan csak "i7 4770k 4.8 ghz-re húzva sem tudna 80 %" evel nem ertek egyet :)

de a videobeli bizonyitek ott van ahogy kuldted, es a masodik videoban feltuntetett teszt valoban erdekes, nagyobb felbontas, kevesebb proci terheles es kevesebb fps? hm...

2016. márc. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Abban is téved, bőven vannak olyan feladatok amik csak és kizárólag a gpu t terhelik, felbontástól függetlenül - ha mondjuk gpu n számolsz egy dög nagy mezőt, pár millió fűszállal, akkor döglődni kezd a 980ti is, úgy, hogy a cpu ra csak borzasztóan minimális munka jut, ebben az esetben egy 10 éves alsó kategóriás cpu sem izzadna ~ teljes mértékig játékfüggő, hogy mennyire használja ki a cpu t\gpu t, ennélfogva már a fogalom is kreténség, hogy "kihajtja". Ha a játéknak elég a cpu, akkor rakhatsz mellé AKÁRMILYEN kártyát, nem fogja visszafogni, ilyen egyszerű ez.
2016. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Trevor. ***** válasza:

Igen, több lenne az FPS-ed. Nekem sokáig egy 1280x1024-es monitorom volt (pontosabban egy Dell P170S), tudom milyen rajta játszani. Viszonylag kicsi és sok helyen hátrányod lesz az 5:4-es képarányból. Pl. a youtube videóknál lesz alul-felül fekete csík, illetve ami a Far Cry 4-nél tapasztaltam, hogy ott is van alul-felül fekete csík. Nem tudom téged ez mennyire zavarna. Azonos beállításokon a kisebb felbontás javára 10-15fps-el számolhatsz.


Mellesleg 10K baromi sok érte, van sokkal olcsóbban is, 5K-nál többet nem adnék egy ilyen monitorért:

[link]

2016. márc. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
szerintem túl tárgyaltuk mindenkinek van igaza valamiben . nem szeretnék senkit utálni meg megutáltatni magam sem, zártam az offot.
2016. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hú srácok nem szerettem volna egy ekkora vitát kirobbantani, de köszönöm mindenkinek aki válaszolt!
2016. márc. 2. 06:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!