Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elég a tápegységem a következő...

Elég a tápegységem a következő gépújításhoz?

Figyelt kérdés

A napokban láttam 179 euróért egy FX 9590-es processzort, és nem kell sokat pótolnom az én 8350-esem mellé, hogy meg tudjam szerezni.

A kérdésem az lenne, hogy ha már Crossfire is van a rendszerben, akkor a tápegységem elég lenne-e erre a processzor cserére, tudván, hogy ez a processzor már 220 wattot fogyaszt.

Itt a jelenlegi konfig:

AMD FX 8350 4GHZ + Thermaltake Water Performer 2.0

4X4GB DDR3 Kingston 1600 mhz. + hűtő

Asus Sabertooth 990FX 2.0 alaplap

Asus HD 7970 DC2 Top + Gigabyte HD 7970 Windforce3 GHZ ed.

Creative Sound Blaster Titanium HD

2x WD 1TB 64MB 7200RPM SATA3

1X Kingston v300 120GB SSD

Cooler Master 850w Silent pro Hibryd Gold certified.

2x 140mm venti,1x 120mm venti és 2x 80mm venti Zalman Z11 plus gépházban.


Mindenképp erre a processzorra szeretném cserélni a jelenlegit. Nem érdekelnek az Intelek.

Előre is köszönöm a komoly válaszokat.


2016. márc. 10. 10:28
1 2
 11/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#10 nem tudom hogy fogja birni ezt nem lehet megmondani, az alapjan mit irsz valoszinu alaporajelen a kritikus hofok alatt kepes lehet tartani jatek kozben


majd leteszteled ahogy a mostanit, es ha keves a hutes akkor jobb hutesure lecsereled


FX-9590 olyan mintha a tied tuningolnad, csak ez gyarilag van belove

igazsagszerint tehat nem ertem az aggodalmad a tuning miatt hisz az alaplapnak kell birnia, ha nem birja akkor a FX-9590 et sem fogja...

hazilag is sokan felhuztak mar a FX-9 esek mejelenese elott joval a 8350 eket 4,7GHz re is...


alaplapnak papiron lazan birnia kellene kb, 288W gyakorlati cpu fogyasztasig, meg nem csak papiron de gyakorlatban is...

vagyis egy FX-9590 et ha bios a tamogatja akkor lazan kell mennie benne

2016. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
értem, és akkor a tápegység is elég egy ilyen processzor és két videokártya alá igaz?
2016. márc. 10. 19:24
 13/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amd oldalan fent van az alaplapod mint 9590 hez ajanlott


[link]


tapodra mar irtam hogy boven eleg ha huzod még 9590 t pluszban (de valoszinu ugysem fogod) es ha midket vga t tuningoldod is (gondolom ezeket sem fogod

szoval a tapban tul sok is fog maradni


szoval ha gond van akkor nem a teljesitmenyel lesz se nem a minosegevel

hanem akkor hibas valami


hutes meg sokmindentol fugg, ha ilyen huvos a tied most akkor elkepzelheto hogy 9590 is "huvos lesz"

gyarto 57 fok max uzemi homersekletet ir 9590 hez, ha 60 fele megy akkor mindenkepp kell egy jobb hutot szerezned


a linkelt oldalon hutoket is irnak, de jobb magad keresni valami premium vizhutest

2016. márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
nincs fogyasztas merod amugy? hogy magad is meggyozodj rola?
2016. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
értem, sajnos nincs
2016. márc. 10. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!