Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 16gb-os tableten...

Windows 16gb-os tableten hogyan frissítsem a 8.1-et Win 10-re? A belső memória kevés, pendrive-ot hozzádugva a creation nem adja ki mint választás, hanem egyből hogy legalább 8gb szabad memória kell.

Figyelt kérdés

2016. márc. 10. 19:57
 1/8 A kérdező kommentje:

A pendrive egyébként 16gb, próbáltam több féle formátumban formázva, de semmi. Memóriakártyával sem történik semmi.


Tehát a gép felismeri mindkettőt, de az a probléma hogy a program nem ajánlja fel hogy arra telepítse fel, hanem egyből a gépre akarná, ahol természetesen nincs 8gb szabad hely így nem lehet semmit csinálni.

2016. márc. 10. 20:01
 2/8 CspCsj ***** válasza:
Próbáltad NTFS-re formázni a pendrive-ot?
2016. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Legutoljára éppen azon volt, és a program mégsem jelzi, sőt még a programot is ráraktam és onnan indítottam el, de semmi nem változott...
2016. márc. 10. 20:29
 4/8 A kérdező kommentje:

Na írtam egy csomót erre elment a net és a szöveg is.


Most e win10-es laptopomon futtattam a MediaCreationTool-t kíváncsiságból. Itt rendesen tovább lehet lépni, kiválasztottam hogy magyar, 32bites, win 10, és már másolja is a pendrive-ra mint USB. Lehetett volna még iso is.


De így nem az én asztali win10-em kerül a pendrive-ra? A hozzá tartozó licence kulcssal? Vagy ez egy tiszta aktiválatlan win 10 lesz és majd felismeri a tablet, vagy legalábbis amint netre kerül a tablet, a windows berakja az aktiválási kódot ami a 8.1-el járt?


Most ha ez így ennyire egyszerű, és jól működik (remélem hogy jó lesz), miért nem olvastam ezt a megoldást sehol?

2016. márc. 10. 20:38
 5/8 CspCsj ***** válasza:

Itt egy 64GB-os táblagépre sem tudták közvetlenül felrakni, hanem másik gépen a Creation-nel letöltötték a 32bites változatot pendrive-ra, majd átdugva arról indították a frissítést:

[link]

2016. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz, akkor menni fog ez. Mivel friss gépről van/volt szó ezért az update felrakott 100 akárhány frissítést, de legalább ezután kiadta a w10 frissítés lehetőséget. Most azt írja így, hogy 5gb szabad terület kellene, ami meg is lett volna a frissítés előtt... DE lehet úgy is hogy csatlakoztatok "valamit" ami legalább 14GB... Mivel a laptopról már másolja a 10-et a pendrive-ra és azt már nem akartam megszakítani, így nem csináltam /nem csinálhattam semmit.
2016. márc. 10. 21:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom még hogy tablet bios menüjébe hogy lehet belépni, lehet-e egyáltalán... vagy a telepítés megy simán a rendszerből, hozzádugom és elintéz mindent? Ill mivel egy usb van, abba megy a pendrive, nem-e fog kelleni majd az egér, esetleg a billentyűzet... mivel driverek hijján lehet az érintőt nem érzékelné azonnal... Nincs hub-om....
2016. márc. 10. 21:23
 8/8 CspCsj ***** válasza:

Szerintem már a frissítés első lépésénél ki fog derülni, hogy kell-e egér vagy billentyűzet, - mielőtt a régi rendszerhez hozzányúlna.

Ha ott nem tudsz továbblépni (mert moindjuk nem ismeri fel az érintőképernyőt) akkor barkácsolni kell.

Bár csak gondoltak ilyenre a Win10 kapcsán...

2016. márc. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!