Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja a Windows...

Miért nem látja a Windows telepítő a merevlemezt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Újratelepítettem délután az itthoni netezős gépet (Core 2 Duo, 4 GB RAM...), Windows 10-et raktam rá (Win7 volt rajta) , probléma nélkül felment rá, érzékelt minden partíciót. Telepítgettem rá a szokásos programokat, amiket ilyenkor "szokás", majd nyomtam egy ártatlan újraindítást...Azóta a Windows induláskor kék háttérben egy ilyen üzenettel fogad: "A Windows problémát észlelt, ezért újraindul" és egy "Inaccesible_Boot_Device" hibakód alatta. Indulási javítás, Alaphelyzetbe állítás nem tudja helyreállítani....Némi káromkodás után, mondom akkor újratelepítem...A Windows telepítő már nem is látja a merevlemezt, viszont a BIOS igen. Bedugdosgattam minden SATA csatlakozóba, semmi, kábelt is kicseréltem,semmi...Boot Prioritást ellenőriztem, oké,illetve semmi nincs elállítódva a Biosban....a Windows 7 telepítő sem látja a merevlemezt, ilyenkor mi a teendő? Köszi a válaszokat :)

2016. márc. 13. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
*
2016. márc. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom most van-e különbség, de a SATA controller mode-ot nézd meg a biosban, ha AHCI-ra van állítva próbáld meg átállítani IDE-re vagy fordítva, régebbi Windowszok nem ismerik az AHCI-t
2016. márc. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs a BIOS-ban IDE-AHCI állítási lehetőség...:/
2016. márc. 13. 23:21
 4/7 axonbite ***** válasza:

hihetetlennek tűnhet ez akár memória hiba is lehet. ha több memória modul is van alaplapodon csak egyet hagyj bent és próbáld indítani ha nem változik csere és így tovább. ha csak egy modul van szerezz próbára egy másikat. ennek a hibának amúgy több oka lehetséges:


INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE kék képernyő hibák okai


Helytelenül konfigurált, régi vagy sérült eszközillesztők. (nagyon gyakori)

Sérülés a Windows beállításjegyzékben egy nem régi Windows-szoftvertársítás módosítása miatt (telepítés vagy eltávolítás).

Vírus, vagy kártevő szoftver okozta azt a fertőzést, mely megrongálta a/az Windows fájlt, vagy a kapcsolódó Windows Operating System program fájlokat.

Az illesztőprogram összeütközése új hardver telepítését követően.

A/az Windows Operating System. termékhez társított és telepített szoftver vagy meghajtók telepítése után megsérült vagy eltávolított rendszerfájlok.

Hiba 0x7B kék képernyő, amit a megsérült merevlemez okozott.

INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE STOP hiba a memória (RAM) sérülése miatt.


INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE kék képernyő hibák oka többféle hardver-, belső vezérlőprogram-, illesztőprogram- vagy szoftverprobléma lehet.

2016. márc. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Memóriahiba, ha a Windows telepítő nem látja a merevlemezt? De megnézem a modulokat, egy próbát megér, köszi :)
2016. márc. 14. 09:33
 6/7 axonbite ***** válasza:
minden hiba fel van sorolva és a memória hiba is köztük lehet. amit írtam fent nem én költöttem ezt windows oldaláról másoltam be neked segítség képen hátha tudok segíteni.
2016. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Memóriák rendben vannak...Értem, és ezt én is néztem a Microsoft oldalán, csak az a baj, hogy ha nem tölt be a Windows, és telepíteni sem tudok Windowst, mert nem látja a merevlemezt, akkor sok mindent nem tudok tenni...:/ Csökkentett módban sem tudom indítani...De köszi a segítséget :)
2016. márc. 14. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!