Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elsősorban, szoftver virtualiz...

Elsősorban, szoftver virtualizációra nézek ki, használt asztali PC konfigurációt (lehet perifirák nélküli is). Összeállítottam egyet - mi róla a véleményetek? Valamit cserélni kell benne?

Figyelt kérdés

Azért használt, mert 100.000 Ft felé nem nagyon akarok menni és elsősorban AMD-ban gondolkodok.

Pl. egy ilyen konfigurációban RAM-ot már nem bővítenék - [link] - csak 1 TB körüli, SATA-s HDD-vel (pl [link] - [link] - [link] ) és SSD-vel (pl [link] ) egészíteném ki.



2016. márc. 20. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:

o.O

Mit értesz szoftver virtualizáció alatt?

2016. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Virtualboxra gondolok inkább.

Ahogyan látom, ez már nem szoftver, hanem OS virtualizáció lenne és elsősorban sok RAM-ot kíván.

2016. márc. 20. 11:57
 3/7 anonim ***** válasza:

A fő lényeg, hogy a processzor képes legyen a hardveres virtualizációra - AMD esetén az AMD-V-re.


"Virtualboxra gondolok inkább. "

Mármint asztali környezetet használva akarsz még virtualizációt (például szoftverfejlesztéshez/szerverüzemeltetéshez tesztkörnyezet) vagy szerverként (VPS)?

2016. márc. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megnéztem és az Opteron 2352 képes az AMD-V-re:

[link]

és szerverüzemeltetéshez tesztkörnyezetre lenne.

2016. márc. 20. 15:04
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

VMware a legjobb ilyen célokra. Persze van sokféle verziója. Ami szerintem neked célszerűbb lenne:

-> VMware Workstation (ncore vagy thepiratebay)


Sokkalta többet tud, mint a VirtualBox és nem is eszik annyi erőforrást alapjáraton.

2016. márc. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ami szerintem neked célszerűbb lenne:

-> VMware Workstation (ncore vagy thepiratebay)"

Varezolni felesleges: van ingyenes VMWare Player.

2016. márc. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban, de azzal nem tudsz snapshotot csinálni, stb. Azaz jóvolta butább.
2016. márc. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!