Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond? (alább kifejtem)

Mi lehet a gond? (alább kifejtem)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A napokban vettem egy számítógépet. Feltelepítettem rá az eredeti 64 bites win7-et. Jó is volt aznap, aztán másnap a következő hibaüzenet fogadott:

[link]


Kicsit utána olvastam, és olyanokat találtam, hogy a win7 és aSecure Boot nem szeretik egymást, illetve azért jött ki a hiba utólag mert a Windows Updater leszedett valamit...

Próbáltam kikapcsolni a Secure Boot-ot, de nem engedi letiltani.

Aztán a boot sorrendet sem tudom módosítani, mert utólag vettem észre, hogy nem a HDD van az első helyen, és hiába állítom át nem marad úgy.. a rendszer most sajnos használhatatlan.

Mit tegyek? Nagyon fontos lenne :(

alaplapom Asus B85M-Gamer típusú, ha ez fontos lenne

Köszönöm a segítséget



2016. márc. 26. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Az az alaplap, pontosabban a BIOS és a windows 7 nem barátok. Azt írja, hogy neki nem tetsző drivert talált, ami baj, mert a windows meg azokkal működik :/ és most ugye nincs bootolás, amíg a metevlemez, amin a windows van, innen a baj magáért beszél.

Az a BIOS és a windoed d

2016. márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
** ...Az a BIOS és a windows sose lesznek barátok, amíg a Secure Boot él. Valahogy csak ki lehet kapcsolni, mindjárt utána nézek.
2016. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Találtam valamit

[link]

#4 post: ha jól értem, a BIOS-ban ki kellene kapcsolni a 'TrueCrypt' dolgot.

[link]

Aha, aha! Át kell állni a windows-baeát BitLockerre, úgy olvasom.

//bocs, csak segíteni akarok, nem volt még ilyen problémám, nem 100% biztos, amit írok

2016. márc. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom holnap :)
2016. márc. 26. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!