Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a LED és LCD...

Mi a különbség a LED és LCD monitorok kötőt?

Figyelt kérdés
2016. márc. 27. 13:05
 1/6 Trevor. ***** válasza:
100%

Általában a LED monitor is LCD, csak LED háttérvilágítással (és mondjuk nem CCFL).

Van aztán OLED és Amoled/Super Amoled is, ami tényleg LED és általában jóval drágább.

2016. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom a LED a szembarát ha van ilyen ?
2016. márc. 27. 13:17
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

igen, szembarát, szebb képet is ad, és kevesebbet fogyaszt. Ha jól tudom a LED-nél a pixelek színét RGB színekből keverik össze.


Ez azt jelenti, hogy minden pixel egy led, amely piros (RED), zöld, (Green) és kék (Blue) színekből állítja elő a pixel színét.


De lehet hogy most nagy hülyeséget mondtam, de én így tudom.

2016. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 3-as mond, az az OLED, legtöbb esetben AMOLED kijelző. Amikor a gyártók azt írják a monitorra, hogy LED monitor, akkor a háttérvilágítást értik az esetek 99%-ában, a panel viszont továbbra is valamilyen LCD panel (ez lehet TN, IPS, VA stb.) Az AMOLED megfizethető áron egyelőre még csak kisebb kijelzőkre jellemző (telefonok, tabletek, stb.), nagyobb formában még problémás az OLED-ek gyártása.
2016. márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a LED világítás szabályozása PWM, akkor az egyáltalán nem szemkímélő.
2016. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%

A LED monitorok alatt a LED háttérvilágításúakat értjük.

ezek áltlában LCD panelesek. Nagyobb részük IPS. tehát prémium minősítésű panel, Nagyobb látószöggel, és színhűbb képpel, Nagyobb kotrasztal.


Vannak ugye OLED panelek. Amiben maga a "pixel" világít. Ezek jóval élénkebb színt és 100%-os fekete képet képesek megjeleníteni.

Valakínek ez bejön, Valakinek nem. A lényeg hogy baromi drága. És jelenleg inkább mobiltelefonoknál aklalmazzák.


LCD monitor alatt konyhanyelven a CCFL csöves monitorokat értjük. A külömbség annyi hpgy ezek általában régebbi típusúak, És fénycsövek adják a megvilágítást. inden téren elavult ez a módszer, Többet fogyaszt, sárgább képe van, és nagyobb esélyel hibásodik meg.


Valójában a LED monitorként emlegetett készülékek is ugyan ezt az elvet valják, ezek is ugyan így LCD monitorok, a külömbség annyi hogy LED-ek világítják meg benne az LCD panelt.

2016. ápr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!