Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pár hete vettem egy Gigabyte...

Pár hete vettem egy Gigabyte R9 380 4GB kártyát és elég rossz a teljesítménye. Ezért lehet cseréltetni garanciálisan?

Figyelt kérdés

Unigine Heaven Benchmark programmal is csináltam teszteket és elég rosszak az eredmények. A legtöbb játék nagyon szaggat vele még 1366x768 felbontáson is. A gépem elég erős, úgyhogy szinte biztos,hogy nem azzal van a baj: proci: i7 4790, 8GB Hyperx RAM, Asrock H97 PRO4 alaplap. Több beállítással is teszteltem:


kép1: [link]


kép 2: [link]


kép 3: [link]



2016. márc. 27. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
driverek fent vannak?
2016. márc. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, a legújabb Crimson driver van fent és az orendszer Windows 70 Pro 64 bit.
2016. márc. 27. 19:58
 3/8 A kérdező kommentje:
Windows 70-et írtam..:) Windows 10 Pro 64 bit akart az lenni.
2016. márc. 27. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem ezek nem tűnnek rossz eredménynek, egy tesztet néztem ezzel a kártyával, kétszer ennyi fps t produkált ott, de AA nélkül, és ultra helyett high on, a 4xAA meg hajlamos felezni az fps t.
2016. márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Trevor. ***** válasza:

Tápod pontos típusa?

Milyen játék szaggat és milyen grafikán?

2016. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az alap kérdésre válaszolva: nem, csak így nem veszik vissza. Bizonyítani kell hogy gyárilag hibás.
2016. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a teljesítmény ugrás nagyon is jellemző erre a kártyára (a gigabyte pedig már megint leadta a mércét, az istenüket már, pedig kezdtek normálisak lenni). Egyszerű a baja: az AMD driverjei valami ritka sz**ul kezelik a draw callokat, a gyengébb procikat megerőszakolják és az pedig kegyelemért könyörög, i7 esetében pedig egy WTF-ot lenyom néha, amilyen driver parancsokat kap(most megpróbáltam laikusan és viccesen leírni, ugye jó lett?).


Az Nvidia és a módszerei (Gameworks, tesszelláció érthetetlen nagy mértékben kikényszerítése, mert a mérnökök abban jók, mármint a kártyáik stb) számomra is hányingerek, de hiába erősebb ez a kártya 15-20%-al mint az nvidia társa, erre felkell készülni, hogy a max fps nagyobb lesz, de a teljesítmény már nem lesz olyan egyhangú, mint egy Nvidiánál, ugrálgat. Ezt minden tesztelő megmondja neked. Na talán majd a DX12-ben kijavúlnak ezek a bajok, és utána meg te röhöghetsz majd, szóval ne csüggedj, ez teljesen normális ehhez a kártyához, a 37 fps példáúl több is, mint amiket én most pont nézegettem, ugyan ilyen beállítással.


Ha a szaggatás nálad azt jelenti, hogy jól megy, aztán meg-meg akad, akkor ez sajnos ilyen, ennek utána kellett volna nézni. Imád 100% kihasználtságról 0%-ra ugrálni, tök mindegy mit rakol alá bizonyos játékokban.

Msi Afterburnerben nézd meg.


Ha viszont alapból rossz fps-t ad, akkor ott van valami difi, vagy Vram hűtési hiba(az mondjuk Asus betegség), vagy szimplán hűtési hiba, a hőmérsékletet monitorozd.


Remélem, hogy az előbbi csak a bajod, mert ha az utóbbi, akkor hosszú éjszakánk lesz, mire találunk neked valamit. Crimson driver ugye frissítve a legújabbra? Mégcsak az kéne, hogy a bugos, ventillátor lockolós legyen meg neked, még a kártyád is veszélybe lenne akkor.

2016. márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7-es


Nekem a legfrisebb van fent, LOL közben artifactol, és GTA V alatt alig megy a hűtés, de ott meg nem csinálja ezt.

2016. márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!