Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 5k-s iMac vagy Mac Pro?

5k-s iMac vagy Mac Pro?

Figyelt kérdés

A közeljövőben 3d animációval is szeretnék foglalkozni, az eddigi fotószerkesztős, filmvágós hobbijaim mellett.

Az év végére tervezem, hogy új gépet veszek, az apple vonal nem véletlen.

Tudom, hogy a mac pro jobb vétel, de pár százezerrel többe is kerül így nekem sem mindegy.

Bár a 3d animáció kezdetben csak hobbi lenne, de el tudom képzelni, hogy komolyabban elméllyedjek benne. Az imac mennyire felejtős ebben a témában? Vagy azért lehet vele kezdeni valamit?


2016. máj. 6. 00:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Hát ez roppant kiábrándító, kíváncsi voltam milyen gépet lehet kihozni ebből az árból - köröket ver a mac re, pedig semmiből nem sajnáltam az anyagot, 4tb hdd, 16gb ram, i7 6700k, 980ti, 500gb ssd, 40 ezres ház, w10 pro, a végén hozzávágva egy 230k s monitort(34") 9k forinttal kerül többe mint a mac. Legyen eszed ember. Az sem világos, hogy a 2gb vram mellé miért erőltetik az 5k t, a kártya oké, hogy erős(a 980ti hez képest nem, még a 970 szintjén sem éri el), de ha egyszerre szeretnél több programot is futtatni amik mind használják a vramot akkor nagyon-nagyon gyorsan falakba ütközhet a dolog.


Egyébként bármiféle 3d felejtős osx alatt, rengeteg plugin nem elérhető(ez ugyan egy ideig nem gond, de ha nem tervezel winre váltani másfél-két év múlva, akkor fájdalmas lehet), és általánosságban elmondható, hogy ami van az is instabil a windowsos verzióhoz képest, és\vagy régebbi.

2016. máj. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
lényeget leírták, pofára esés lesz a vége, de te tudod.
2016. máj. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BM-Striker ***** válasza:

Mac egyébként sem jobb erre a célra, mint egy PC.


Leginkább megszokásból használnak még mindig Mac-t erre a célra, mivel régen (Intel-es korsszak előtt) tényleg jó volt ilyen tipusú feladatokra. Azóta az Apple teljesen átallt a consumer vonalra.

Photoshop, Avid , Premiere Pro fő platformja most már a Windows.

2016. máj. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha van eszed akkor nem veszel Apple-t. Mint ahogy a többiek is leírták.
2016. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az első és harmadik válaszolónak kifejezetten köszönöm a választ, a többiek még a közelében sem voltak a kérdésnek.

Szeretném leszögezni, hogy nyílván nem értek eléggé a hardveres részhez, ezért kérdezek.

Tudom, hogy az apple nem erőgépeket épít, mint ahogy az 5k-s imac sem az.

De mi a helyzet, a mac pro-val?

Ha jól értem, azt az első válaszoló sem elemezte ki.

Valahol azt olvastam, hogy az a vas pc-ként összerakva sem olcsóbb érdemben, így kifejezetten jó az ár/érték aránya.

Természetesen megértettem és tudomásul vettem, hogy az osx nem az ideális környezet a 3d szerkesztéshez.

Viszont, nálam a 3d jelenleg csak opció, minden mást viszont sokkal inkább csinálnék mac-en, mint ahogy most is mac-et használok, tehát nem véletlen ragaszkodnék a platformhoz.

(Igen, megjártam már bill gates ördögszekerét is.)

Az pedig szerintem sokkal nagyobb "pofára esés" ha veszek egy csoda pc-t 900.000ft-ért és két év múlva jó ha 300.000ft-ot kapok érte. Szemben egy milliós mac-el amiért még mindig kapok 800.000ft-ot. (Tudom a példa sarkít, de akkor is, ezen már túl vagyok.)

Ezen a linken elérhető a mac pro magyar oldala: [link]

A kiválasztás gomb után pedig lehet variálni a főbb hardver elemeket.

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy ha mégis ez a vonal érdekelne (tehát még nincs eldöntve) akkor melyik elemből érdemesebb jobbat kérni 3d szerkesztés szempontjából figyelembe véve persze az árat is. Tehát mi az amit még ésszerű belepakoltatni és számottevően javít.


Emberi hangvételű, normális válaszokat szeretnék!

2016. máj. 6. 22:10
 6/11 BM-Striker ***** válasza:

#5


A Mac Pro-nak alulméretezett a hűtése.


A hardvere erős, de csak azért értékálló, mert a használt pacison nagy rá a kereslet főleg a fanatikus márkahűség miatt.


A Mac Pro egy Workstation, vagyis professzionális hardverekből van építve(Xeon, Fire Pro). Ez nagyban növeli az árat, és te szinteden nincs is szükség erre. Csak akkor érdemes ilyet venni ha behozza az árát.


Hobbiszinten egy 300k-s gép is bőven elég i7-tel és Radeon-nal.


Ha majd komolyabban elmélyedsz benne, akkor eldönteted hogy egy komolyabb munkaeszköz ér-e egy millót.


Apple vonalon nem nagyon kapsz olyan gépet, ami erős és költséghatékony, mivel nincsenek consumer desktop gépeik. (iMac-hoz hasonló egybegépek értelmét látom, de azok is csak nagyon kevés eseteben jobbak mint egy desktop vagy egy notebook formátumú gép.)

2016. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5

Megnéztem a mac pro t is, ez még kiábrándítóbb. :D 2013 óta árulják ezt a konkrét mac pro t - ha valahol, akkor egy munkaállomásnál tényleg fontos, hogy a lehető legtöbbet tudd kihozni a gépedből, ez meg egy két és fél éves vas, ennyi idő múlva bármilyen hardvert veszel az aktuálisak bőven lenyomják. Személy szerint nem volt Firepro kártyám(nem volt rá szükség), de jót AMD workstation kártyáról még nem hallottam - komolyan, mindenki szidja őket, ha szakmai fórumon megkérdezed, hogy quadro\firepro, akkor erős a gyanúm, hogy senki(!) sem fogja a firepro t javasolni. Persze lehet, hogy csodát műveltek az osx driverekkel, de nem áldoznék rá ennyit csak hogy kiderítsem..


Szóval még mindig azt mondom, hogy hacsak nem nagyon specifikus területen dolgozol, amiből esetleg nincs értelmes windowsos alternatíva, akkor csak pc. Sokkal többet kapsz a pénzedért, és olyan cuccok kerülnek bele amikre ténylegesen szükséged van(Apple re jellemző, hogy mindenből a felső kategóriát rakja a gépeibe(vga t leszámítva, valamiért abból kb mindig a középkategória tetejéből szemezgetnek), és ez csak addig hangzik jól, amíg nem nézel utána a teljesítmény\ár aránynak, részemről teljesen rendben van ha 5-10 százalékkal lassabb a procim, de cserébe 30 százalékkal olcsóbb(ebben a kategóriában ez sok esetben már 100+k t jelentene, a legtöbb embernek nem aprópénz).


Egyébként a pc nek van egy olyan hatalmas előnye, hogy nem kell addig használnod amíg bírja a strapát, ha minden évben frissítesz(és nyilván eladod a régit) akkor éves szinten 50-80k nál többet nem kell ráköltened(talán még annyit sem), és mindenből a legfrissebb\legerősebb van a gépedben.

2016. máj. 7. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Mac Pro-nak katasztrofális ár/érték aránya van. Egy régebbi posztomba összeállítottam egy annál erősebb munkagépet, jelentősen olcsóbbért. Egyrész a Quadro chipek sokkal jobbak, mint a Firepro-k, másrészt azóta kijött egy új generációs processzorcsalád, plusz DDR4.
2016. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, meg is találtam:

"Vegyük a Mac Pro-t, mert az a legegyértelműbb (nincs benne monitor, nem laptop, stb)


Mivel az Apple hajlamos már elavult alkatrészeket pakolni a mai napig a gépeibe, ezért néhány helyen kénytelen vagyok egy frisebb, jobb változatot beleépíteni (pl. a proci nem V2, hanem V3 lesz). Ezen kívül a fekete irodai kuka formát se tudom rekreálni, ezért egy sima, csendes, léghűtéses procihűtőt leszek kénytelen használni. Alaplapnak pedig egy sima X99-es chipsetű lapot fogok használni (az van a Mac Pro-ban is). RAM-ból is sajnos újabbat és gyorsabbat vagyok kénytelen venni (DDR4 lesz DDR3 , 2100Mhx 1866Mhz helyett). SSD-ből 256GB helyett 512GB M.2 SSD lesz, 256GB PCI-e SSD helyett. Itt nem számít, hogy M.2, vagy PCI-e foglalatos, mert mindkettő a PCI-e sávot használja, sebességben pedig a Samsung SSD-je még gyorsabb is, hála az NVME technológiának. A Firepro D500 sajnos nem érhető el asztali gépekben, ezért inkább tudod mit, veszek bele 2db Titan X-et, ami össze sem hasonlítható a két AMD-vel, teljesítményben.


[link]


Itt a végső lista, fáj ez 3000 amerikai dollárba, vagyis olyan 800 000 magyar forintba (ez egyébként a gyengébbik Mac Pro modell ára!). Egy ennél jóval gyengébb Mac Pro-ért mennyit kér el az Apple? 4000 dollárt. Vagyis több, mint 1 080 000 Ft-ot, ami kb. 280Ft-al drágább, mint a gép, amit most én össze raktam, arról nem is beszélve, hogy teljesítményben is sokkal, DE SOKKAL gyengébb."


Összeraktam anno az 5k iMac-et is:

"Na, és akkor most nézzünk egy teljesen kimaxolt iMac modellt: Az 5K-s iMac-et, 4Ghz-es Intel core i7-el, 32GB RAM-al, 1TB-os SSD-vel, AMD M395X 4GB-os videokártyával. Ez az Apple-nél 4 100 dollár, vagyis olyan 1 100 000Ft.


[link]


Ebben ismét jobb a videokártya, jobb a RAM (DDR4 DDr3 helyett), húzható a processzor, Hackintosh kompatibilis. Továbbra is megmaradt az 5K-s kijelző, természetesen. Ez az egész kerül 3 500 dollárba, vagyis 950 000Ft-ba. A maradék pénzből vehetsz mégegy videokártyát, és kettő 390X-el már egész jól lehet játszani akár 5K-ban is.


Egyszerűen NINCS olyan asztali Mac, ami megérné a pénzét. És itt még azt se lehet felhozni, mint az iPhone-nál, hogy jajj, az Apple-nek új dolgokat kell fejleszteni, meg jajj, mennyire jól optimalizált a rendszer, hiszen az Apple a Mac-ekben nem a saját alkatrészeit használja, hanem Intel és AMD alkatrészeket, másrészt pedig mindegyik gép, amit összeraktam, Hackintosh kompatibilis, tehát nyugodtan telepíthetsz rá OS X-et."


Az árak amerikai árak, szóval azért a valós ár ennél picit nagyobb lesz, de az Apple árak is ugyanúgy emelkednek, mint az általam összerakott gépek árai (az ÁFÁ-t számold rá, és kb. annyiba fog kerülni itthon)

2016. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bár elfogult vagyok az Apple termékekkel kapcsolatban, de azt tanácsolom, hogy vagy várd meg az új termékeket, vagy ha sürgős (az írásod alapján nem tűnik annak) akkor PC.


A Mac Pro egy 3 éves konstrukció, idén már egyenesen kötelező lenne frissítenie az Apple-nek. Ha hozzávesszük, hogy az iMac-el ellentétben nem jár hozzá sem egér, sem billentyűzet, sem monitor, akkor végképp nem éri meg ma már.


A Retina 5K iMac már jobb. Fiatalabb hardverrel van szerelve (pl.: SkyLake CPU). Az alap modell HDD-je viszont vicc, minimum Fusion Drive illett volna, de még inkább egy 256GB SSD lehetne az alap. Laptop GPU került bele, aminek így is épp elég baja van a 5120x2880 pixel mozgatásával, nemhogy még rendereljen. Videóvágásra FCPX-el remek, de 3D grafikára nem a legjobb választás.


Ha mindenképpen a Mac vonalon szeretnél maradni akkor várj még, hogy kijöjjenek az újak, főleg a Mac Pro.

2016. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!