Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elveszett partíciós tábla....

Elveszett partíciós tábla. Vírus, haldokló HDD vagy a linux kavart be?

Figyelt kérdés

Alapfelállás:

- Két OP-rendszer van rajta: Windows 7, Ubuntu 16.04 (külön-külön partíción).

- Régi laptop, több mint 7 éves.


Történet (röviden):

- Egyik nap bekapcsolom a laptopom és bejön a GRUB2, hogy válasszam ki az OP-rendszert.

- Windows 7 kiválasztva. Enter. Várok.

- BCD fájl problematika. Sebaj, egy újra indítás megoldja (volt már rá példa!).

- Nincs BOOT-olható OP-rendszer. :O Se GRUB, se hiba, se semmi más.

- Live Linux elő, nézzük mi a helyzet. A HDD "üres". Nincs leformázva? WTF? Volt rajta 8 partíció!!! :O

- Mondom, nyugalom nem volt rajta semmi extra, nem veszett oda semmi.

- Fogom a HDD-t kiszedem, nagy gépbe be. Semmi. A nagy gépen a Windows 7 inicializálni akarja... Inkább ne köszi.

- Keresgéltem. Találtam egy progit, ami megkeresi az elveszett partíciókat és újra alkotja a partíciós táblát. Megtalálta, újra alkotta. Működik, minden rendben van. :)

- Laptopba vissza. Első indítás Win7 lemezről és az MBR újraalkotása (ha vírus volt, akkor takarodjon onnan... xD).

- Újra indít, minden király, minden elindul, működik! :)


Kérdés:

- Kicsit kutakodtam a neten, hogy ez még is mi a fene volt?! Írtak mindenfélét.

- Szerintetek mi lehetett?

- Bekaptam egy vírust, ami betelepült szépen a MBR mellé?

- Netán öreg a HDD és haldoklik? Lehet ilyen mellékhatása egy haldokló HDD-nek? A "Hard Disk Sentinel" 100% kondíciót ír!

- Bekavart volna valamivel a Linux? A történetem elején a GRUB még bejött. Utána már nem! Valahol olvastam, hogy a Linux is bekavarhatott, ami elég furcsán hangzik (miért nyírná ki a teljes partíciós táblát), de nem lehet tudni...

- Szerintetek?


Megjegyzés:

- Nem konkrét választ kérek tőletek, mert tudom, hogy ez egy elég megfoghatatlan dolog.

- Tippek, ötletek, meglátások jöhetnek. Ti hogy látjátok? :)



2016. máj. 23. 04:36
 1/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Érdekes a sztori, valószínűleg a Windows volt a ludas, felülírta az MBR particódat 512 bájtnyi 0 tartalmú adattal, vagy valóban kezd a lemezed 0 szektora (MBR) tönkremenni.


Keress valami programot ami beolvasásból megpróbálja eldönteni, hogy jó-e.


Erre én csak a HDD regenerátort ismerem, ami javítja is (MBR-t elvileg nem tudja javitani), de van teszt üzemmód is, ami jó lehet neked.


Üdv.

2016. máj. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tom Benko ***** válasza:
A Stack Overflow szerint a BCD lehetett a ludas.
2016. máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A BCD-nek nem sok köze van a Linux rendszerhez vagy a Grubh-oz. Itt viszont egyik sem indult.


Ahogy a kérdésben is szerepel, a partíciós tábla sérülhetett, de hogy mi okból, azt nehéz utólag kitalálni. A két fő okot is említetted: kártevő vagy lemezhiba.

2016. máj. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

16.04-nél nekem az óra állt vissza win 10-en 2 órával.

amint visszaraktam 16.04 helyett a 14.04-et,ez a hiba megszűnt.

nálad is a 16.04 kavarására gondolok,próbáld meg a 14.04-et visszarakni,talán eltűnik a probléma.

2016. máj. 25. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
@3: Nem, a boothoz van köze. És ha belebarmol a MBR-be, annak ilyen vicces következményei lehetnek, ismerve a GRUB stílusát.
2016. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!