Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU hőmérséklet?

CPU hőmérséklet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nem sokat foglalkoztam ezzel a kérdéssel, egészen addig amíg nem vásároltam egy új gépet a mai napon.


A processzorom típusa, egy intel core 7 6700.

Hűtőt nem vettem hozzá, úgy voltam vele adnak hozzá. A boltos is azt mondta, jó kis hűtő az nem kell másik.


Haza hoztam a gépet, a szomszéd szaki össze is rakta nekem, röpke 2 óra alatt lett kész. Csodálkozott, hogy miért a gyári hűtőt használom, de neki végül is mindegy.


A gép ott volt kész volt, feltelepítve mindennel. Bekapcsoltam. örömmel konstatáltam, hogy nagyon gyors lett a gépem. Munkához használom, így kész felüdülés volt a régi gépemhez képest... Egészen addig, míg egyszer csak, kb félóra után kifagyott a kép, és nem tudtam semmit csinálni. Kikapcsoltam hát, és hívtam a szakikámat, aki ért hozzá, vizsgálja meg nem e náthás lett eme újszülött.


Mondta, nem náthás lett, hanem lázas. A processzor, 65 fokos volt üresjáraton.


Elszaladt hát a gyógyszerért, és hozott is egy akkora ventilátoros hűtőt, hogy nyáron még én is behajolok elé ha nagyon meleg lesz.


Beszerelte a szaki, és valami tesztet sózott a processzorom nyakára, aminek hatására ő kimelegedett, de most csak 55 fokig.


A kérdésem felétek az lenne, hogy ez az 55 fok jó, sok, kevés? Milyen?


Valami ADIA stressz teszt ment rajta félórát és 55 fok volt amíg felmerészkedett.


Válaszotokat előre is megköszönve, maradok Tisztelettel.:


Egy lelkes újonc a számítástechnika világában. :)



2016. jún. 13. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Amíg terhelés alatt 70 fok alatt van, nincs gond.
2016. jún. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a szakid hogy tette fel azt a hűtőt?O.o gyári hűtő nem fog felmenni 65 fokig üresjáratban főleg hogy most annyira nincsenek nagy melegek. akármennyire nem szuper hűtők a gyáriak de azért ez túlzás.


viszont igen 70 fokig nem kéne gondnak lennie..

2016. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 70 fokig még rendben lesz. De igencsak érdekes mert a gyárinak is jónak kellene lennie, lehet nem volt teljesen bepattintva egy lába.
2016. jún. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 HUN_Sector ***** válasza:

A gyári hűtő kifogástalan az inteleknél. Ami problémás szokott lenni, az a gyári hűtőpaszta.

Nekem az i5 4460 ment fel 70 fok fölé, zúgott a gép, mint egy moszkvics és egy sturmovik szerelemgyereke.

Aztán vettem hozzá egy egyszerű revoltec pasztát és ugyanazzal a hűtővel teljes terhelésen sem megy már 55 fok fölé.


A szaki amit hozott neked hűtő, szintén bírhatott egy, az intelnél jobb kontakt pasztával, no meg ugye a lamellák is nagyobbak a nagyobb hűtő révén. Valószínűleg olcsóbban is megúszhattad volna ezt a hűtőzsír cseréjével, de ha egy normális hűtőt kaptál normális áron, akkor ez legyen a legnagyobb probléma.

2016. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

BE Quiet! Dark Rock Pro 3


Ez van a dobozásra írva.


Csinált egy képet is a szaki, szerintem ez mutatja mi menyi fok.


[link]

2016. jún. 13. 15:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Van itt a dobozoknál egy tubus, gondolom az lesz az a paszta. MX 4 van ráírva.
2016. jún. 13. 15:59
 7/10 HUN_Sector ***** válasza:

Hű az anyját, egy felhőkarcoló és egy behemót szerelemgyereke. Az biztos, hogy egy prémium minőségű hűtő, de K utótag nélküli procihoz egyértelműen sok. Mindenesetre lényegében korlátlan az élettartama - a ventit leszámítva.

[link]

2016. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 HUN_Sector ***** válasza:

Az mx4 is egy kiváló, alacsony árkategóriájú paszta, jó a hővezető képessége.


Az 55 fok ezek szerint a minimum, amit ki lehet hozni üzemi hőmérséklet terén. Pár fokot még a házszellőzéssel tudsz elérni, de ez is már bőven jó érték.

2016. jún. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam. Hát igen. Baromi nagy dögöt hozott a szaki, de azt mondta, hogy ezzel a gépem kifog röhögni a 40 fokos nyáron mikor én majd megdöglök mellette. :)


Köszönöm szépen a tájékoztatásokat. :)

2016. jún. 13. 16:05
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem is kellene ilyen vicces proci egy dög videó kártyával :D
2016. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!