Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Optikai vagy lézer szenzor jobb?

Optikai vagy lézer szenzor jobb?

Figyelt kérdés
Egy 'Gémer' egérnél van jelentősége annak ,hogy a szenzora lézer vagy optikai? Ha igen, melyik jobb? Vagy ez is egérfüggő?
2016. jún. 21. 00:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Tárgytalan, már rájöttem hogy van PH-n egeres topik és ott kifejtették ezt a témát.
2016. jún. 21. 01:07
 2/7 anonim ***** válasza:

Optika = fénytan, lézer = fény =>> A lézeres is optikai.


Egyébként átlag használatra tök mindegy. Kompetitív fps játékokhoz jól jöhet valami szuper precíz lézeres kütyü.

2016. jún. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
optikai
2016. jún. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Felejtsük már el ezt a "lézeres pontosabb"-hülyeséget! Valami kretén játékújságíró kitalálta, azóta nem megy ki a köztudatból.

A legjobb (nemcsak gamer) egerek hagyományos optikai szenzort használnak.

2016. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lézeres sokkal jobb. Lézeresről váltottam (mivel sajnos tönkrement) egy elég jónak tűnő optikai egérre és eléggé észrevehető volt (főleg a váltáskor elég sok ideig) a különbség. A lézeres egér (szinte) bármilyen felületen működik, nem kell hozzá alátét, az optikai viszont ha már nem tökéletes alátétet használsz nem reagál normálisan.
2016. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:

"A lézeres egér (szinte) bármilyen felületen működik, nem kell hozzá alátét, az optikai viszont ha már nem tökéletes alátétet használsz nem reagál normálisan."


Nekem egy közönséges Logitech optikai egerem van (nem lézeres).

Az egyetlen felület amin nem működik azok közül amiket kipróbáltam (sokféle volt) az a fürdőszobai tükör.


Kiválóan működik fényes, matt, sötét, világos, mintás felületeken is.

Nem értem milyen egered volt...

2016. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5: Maximum az 5000 Ft-os kategóriában lehet ez igaz. Egy JÓ optikai egér bármilyen, nem tükröződő felületen működik. Mondjuk én sosem használtam az egereimet alátét nélkül.
2016. jún. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!