Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretném a segítségeteket...

Szeretném a segítségeteket kerni a "A (z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt. " El megy a kép és utána visszajön. Hibával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gép:

[link]


[link]


[link]


gdc beast EGPU


Történet:

Elején tökéletesen működött a dolog de akkor meg 1 "nevesincs" 400W-os táppal ment ami már az első bekapcsolás -nál érdekes módon zúgót vagy recsegett vagy a t... se tudja mit csinált.

1 hónapig remekül ment míg nem gondoltam 1 -et és odapörköltem neki msi kombustor -al.

Végeredmény képp a táp 1 perc után lehalt.

Utána vettem a feljebb belinkelt tápot.

Az ujj táppal működött rendesen de később elkezdett crash -elni a kártya.

Ami feltűnt utána hogy gyártó szerint a kari boost -on is 1287-en megy max nekem valamiért játék közben a monitorozás 1304-et mutat crash után viszont 500 -ra le esett gép újraindítás -nál vissza ált.

Viszont crash után 500-on már nem csinálta többet.

Guglizgatás után találtam 2 registry kulcsot (tdr delay) stb.. ami sajnos nem működött max valamivel enyhítette a problémát.

Próbáltam win-t cserélni 7-8-10 probléma szinten fenn Ált próbáltam legújabb és legrégebbi drivert probléma szinten fenn áll.

Felkerestem a gyártót aki pár levél váltás után kb elküldött az anyámba hogy menyek a bolthoz.

Utána próbálgattam visszavenni a gpu és a memória órajelet is élősszőr sikertelenül mert valamiért a hozza kapott ocguru II -nek nem hajlandó engedelmeskedni a kártya.

Afterburnerrel sikerült de hiába vettem vissza 1000mhz-re a gpu-t ugyan úgy crash -elt.

További érdekesség hogy hiába vettem vissza az órajelet 304 el kb 1-2 fps csökkenésem volt csak.

Majd nagy nehezen rávettem magam hogy felvegyem a kapcsolatot a bolt -al (IPON) gondolom írnom sem kell hogy mi a baj velük.

Felküldtem a kártyát majd 1 képet küldtek vissza hogy le van törve róla 1 ellenállás vagy mi.


[link]


Teljesen biztos vagyok benne hogy nem én okoztam a sérülést tudom hogy vigyáztam rá stb stb.

Vagy így kaptam már eleve vagy ők törték le.


Mindenesetre megjavították majd visszaküldték tesztelés után hogy náluk nem jelentkezik a probléma.

Nálam meg mindig jelentkezik annyi különbséggel hogy most már nem veszi vissza az órajelet 500 mhz -re crash után hanem ugyan úgy 1304 -en van és ezáltal többször is crash el.


Később feltűnt az is hogy akkor crash el ha valaki valahol felkapcsol vagy lekapcsol 1 villanyt vagy be indít valami elektromosat de csak véletlenszerűen.

Ezért beraktam 1 szünetmentes tápot is ami szinten nem oldotta meg a problémát.


Most cseréltem 1 másik tápot hat ha de az sem segít.


Valahol olvastam hogy valakinek az oc kikapcsolás segített.


Ezert szeretném megpróbálni kikapcsolni a vga bios -ba a boost -ot hátha az segít de ehhez már nem értek ezért kérnék segítséget 1 hozzáértő -töl mit merre kéne átállítani.


[link]


Esetleg még más ötletet is szívesen fogadok.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2016. jún. 21. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez érdekes történet.


Első körben a PSU elé dugnék egy fogyasztásmérőt, így lehet figyelni, hogy terhelés alatt hogyan változik az áramfelvétel, ill. a hiba pillanatában milyen terhelés alatt van a rendszer. Azt nem gondolom, hogy a hálózati áram ingadozik, bár a fogyasztásmérővel ezt is meg lehet nézni.


Mivel fogalmam sincs, hogy milyen lap és proci van a gépedben, és a leírásban is egy 500W-os PSU van, nekem sanszos, hogy simán a táp kicsi, főleg ha valami AMD, vagy Intel nagykutya van mellette. Ennek a kártyának 550W lenne a minimum...


az első linken található laptop, az hogy került a képbe? :)

2016. jún. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.


A laptop úgy kerül a képbe hogy az a gépem.

Laptopra van rákötve az asztali videokari egpu segítségével.

Így értelem szerűen az 500W -os 80+ bronz -os tápról csak a videokari vesz fel valamit.

A táp 456W ot ad le 12v os ágon

a videokari meg max 300W ot tud felvenni 75W pci port 75W 6pin csati 150W 8pin csati.

De biztos vagyok benne nem a táp lesz kevés mert a hiba mind terhelés mind alapjárat vagy film nézés közben is jelentkezik.


Mielőtt az első válasz az lenne hogy az egpu miatt van hozzáfűzném hogy:

Gtx 550ti kártya is volt benne ami asztali gépen ugyan ilyen hibával dadogott és pontosan ugyan az a megoldás oldotta meg azt a hibát mint asztali gépen.

Valamint gtx 750ti is volt benne ami asztali gépen tökéletesen működött és egpu -ban is tökéletesen ment hiba nélkül.

Valamint 1 8500gt kari is volt benne ami szint úgy tökéletesen működött mint asztalin.


Build:

[link]


EGPU:

[link]

Fogyasztásmerőre nem gondoltam még de nincs itthon olyanom de megpróbálok 1 -et beszerezni minél hamarabb.


Még öcsémmel fogom kipróbálni hogy az ö asztali gépébe levő gtx950-el cserélünk 1 kis időre hogy nála is crash -el e a kártya.


Egyéb ötleted van még ami segíthet?

2016. jún. 22. 16:03
 3/4 anonim ***** válasza:

...Hát bevallom töredelmesen, hogy most pislogok erősen. Erre, ebben az összeállításban nem gondoltam, bár szemet szúrt a beast EGPU délelőtt, de nem gondoltam, hogy ez ilyen.


Ez a proci meg tudja hajtani azt a kártyát?


Ezt át kell gondolnom még...

2016. jún. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát a többi kártyával megbirkózott.

Meg meg 1 játéknál se tapasztaltam hogy csövön ment volna.


Meg az miatt hogy laptopba csak 1x pci-n csatlakozik nem 16x-en és hdmi kábel van a laptop meg az egpu között aminek a sáavszélje 5gb így a kari se tud max -on menni.


De így is 4x-eset teljesíti a laptopba integrált 2gb 740gt -s karinál ami 8x-es pci -on csatlakozik.

2016. jún. 22. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!