Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen sorrendben kell összesz...

Milyen sorrendben kell összeszerelni egy számítógépet?

Figyelt kérdés

Valószínűleg ez "buta" kérdés. Úgy értem, előbb pl. az alaplapra rögzítsem a processzort és a RAM-okat, vagy előbb szereljem be az alaplapot a házba és aztán rá a többit, vagy máshogy? Ti hogyan csinálnátok? most csinalnám először

Illetve, az alaplaphoz adtak egy gyenge minőségű fémlapot, rajta lyukakkal az alaplap csatlakozóinak. Ahogy látom, a ház (Zalman Z9) hátulján van egy nagy téglalap alakú nyílás ahova pont illene, de nem megy be oda. Ezt hogyan kellene oda bejuttatni?



2016. jún. 22. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

nem bántásból mondom, de inkább kérj meg valakit, aki segít neked, mert nagyon könnyen el lehet rontani a szerelést.


Amúgy pedig oda kell hátra. Előbb berakod az alaplapod, a vége átmegy a "lyukon" ami a gépház hátulján van, és rárakod a fém lapot.


egyébként én így csinálnám:


1: Procit berakom az alaplapba

2: Alaplapot beszerelem a gépházba

3: Alaplapba behelyezem a ramokat.

4: Videokártyát alaplapba rakjuk

5: HDD-ODD olvasó alaplapra megy.

6: Tápegységet rákötjük az alaplapra.


És kész. Meg ne felejtsd el bekötni a bekapcsoló gombot, meg a hűtést is az alaplapra.

2016. jún. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi :) gondoltam rá én is, de most nem ér rá senki, akit ismerek :( szóval most muszáj nekem, már 2 éve csak erre vártam, hogy meg legyen minden, csak össze kelljen rakni :) de azért nem lenne jó elsőre elrontani... a processzor bent van, remélem, még működik!, a hűtő lesz a következő, aztán be a házba, ramokat bele teszem, HDD-t aztán, videokártya, táp.

Szerelés közben csatlakoztatgassam a cuccokat az alaplapra, vagy csak a végén?

2016. jún. 22. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:

csak a végén érdemes.


Ui: Procira mielőtt rárakod a hűtőt le kell kenni hűtőpasztával! Boltban kell megvenni, és egy nagyon kicsit szétkenni a proci tetején és arra a hűtő. Egy kis tubus kb 1k ft.

2016. jún. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom :) már amikor kivettem a dobozból, a hűtőborda alja már be volt kenve :) csak az kör alakú, a processzor viszont ugye szögletes, nem fedi a teljes felületét. Ez baj? változtatni nem hiszem, hogy tudok :(
2016. jún. 22. 23:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Elősször veszel egy alaplapot, utána egy olyan gépházat, amibe pontosan illik. Az alaplapot berakod a gépbe, rákötöd a bekapcs.gombot, a CD lejátszókat, meg ha van még külön USB port, akk azt. Berakod a procit, bekened hütő pasztával, rárakol egy olyan hűtőt, ami ráillik. Berakod a többi hütőt, majd berakod a BIOS ellemet, a ROMOT, RAMOT, videókártyát, hangkártyát. Rákötöd az ápam ellátást, és kész. Kösd be a képernyőt, egeret billentyűt, kapcsold be a gépet, ha megy, akk kapcsold rá a többi hadvert, pl. ha van bluetoth, wifi, hangfalt, nyomtatót, vetítőt, külső lemezírót.
2016. jún. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!