Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Samsung laptopom van.2012....

Samsung laptopom van.2012. augusztusa környékén kaptam, egyszer volt az aksival kis probléma, most azt írja, hogy ajánlott lenne cserélni. Azt tapasztaltam, hogy nagyon gyorsan lemerül. De anno csak állítani kellett valamit a gépen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2012 július közepén vagy 2012 augusztus környékén kaptam egy (akkoriban középkategóriás árban lévő) Samsung laptopot. Nem tudom, sajnos a típust megmondani. Windows 7 van rajta. meg valami intel-inside-COREi3 matrica van ide ragasztva.


2014 környékén annyi problémám volt vele fősuli alatt, hogy nagyon gyorsan lemerült az aksi. Ugye akkor kb. 2 (vagy kicsivel több, mint 2 ) éves lehetett. Furcsálltam is, hogy még biztos nem kell aksit cserélni.


Elvittem egy samsung szervízbe Pesten, ott kb. 5 perc alatt a szervízben lévő férfi állított nekem valamit rajta. Valahogy úgy, hogy még bejelentkezés előtt "bemászott" valami billentyűkombóval a számítógép beállításokhoz. Ilyen kék hátterű volt a monitor akkor. És valamit állított rajta. Mondta, hogy valami elállítódás történt. És utána bejelentkeztem, és megint jó lett simán bírt a laptop 2-2,5 órát töltő nélkül.


Most ugye kb. 4 éves lesz, tudom, ez egy laptopnál és egy aksinál már jó kor.

Sajnos nem vagyunk abban az anyagi helyzetben, hogy új laptopot (de még új aksit se.. ) vegyünk.

Kéne cserélni aksit szerintetek? Max. használt aksit tudnék nézni... de per pill még erre sincs keretem.


Nem lehet, hogy megint csak valamit állítani kéne?

Most kb. fél-1 óra után lemerül töltő nélkül.

Nem kb. 5-6 évet szoktak bírni ezek a samsung laptopok?

(igyekszem rá vigyázni, amikor tudom töltőről használom. Fősulis voltam, így azért volt használva eleget.)


Mit tegyek? szerintetek?

Megint csak állítgatni kéne valamit vagy tényleg kell aksicsere?

23/lány



2016. júl. 4. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is Samsung van... Amire gondoltál, "bejelentkezés" előtt az a BIOS. Mikor bekapcsolod akkor tartanod kell az F10-et, viszont ha már ilyen régi akkor már szerintem cserélni kellene az aksit. Nem hinném, hogy 5-6 évet bírnak a Samsung laptopot, elég gyenge minőségűek (Asus, Lenovo, Dell-hez képest) + nekem a hűtéssel is van gond..
2016. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ú, nagyon köszi a választ!!

Sokat segítettél.


Tetőtéri szobám van, itt ugye meleg van, de lent ( a hűvösebb nappaliban) istapasztalom, hogy feldugom töltőre, és nagyon átmelegszik.


Megnézem azt a beállítást.

KÖszi!!:)Legyen szép napod!

2016. júl. 4. 17:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Neked is szép napot!:)) egyébként ha a tálcán a kis aksi ikonra kattintasz ott elvileg még tudod nézni az energia takarékos beállításokat! Amúgy a pontos típus a laptop alján lévő matricára van írva. Persze ez csak akkor lehet szükség, ha aksit akarsz cserélni.
2016. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!