Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri kikapcsolni a PC-t...

Megéri kikapcsolni a PC-t minden este?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy megéri kikapcsolnom minden este a pc met vagy elég megnyomnom az alvást és kész is.


Van neki vmilyen hátránya ilyesmi?

Mennyit ehet ilyenkor a gép ? (alvó módban)

A ramok élettartama nem csökken ?


2016. júl. 9. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:

már a suspend sem éri meg, ha kizárólag az élettartamot nézed. nem jó neki, hogy folyton lehűl, aztán pár óra múlva újra bemelegszik.

Persze ha üresjáratos 0% cpuval (1% torrent) is annyi áramot eszik, ami már túlmutat a párévente elhasználódó hardware-eken, akkor megérheti.

2016. júl. 9. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Simán megéri.


1. Nem fűti fel a 40 fokos szobát 50 fokra.

2. Nem zúg, jobban alszol.

3. Kevesebb (szinte nulla) áramot fogyaszt.

2016. júl. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért alvás közben sem zúg, meg fűt.


Egyébként én ki szoktam kapcsolni, sőt áramtalanítom az egészet, mert zavarnak este a ledek, meg minek menjen ha ugysem használom. Az ssd miatt kb ugyanolyan gyorsan ébred fel mint kapcsol be, így időt sem spóronék vele

2016. júl. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szirty ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Minek működjön ha semmi szükség rá?

A budiban sem hagyod égve a világítást csak mert biztos hogy be kell még menned valamikor.


Ipor!

"nem jó neki, hogy folyton lehűl, aztán pár óra múlva újra bemelegszik. "


Normál használat közben pont úgy lehűl, meg melegszik ciklikusan attól függően milyen terhelés éri :-)


Én is áramtalanítom (kapcsolós elosztóval a gépet, monitort, modemet, mindent) minden nap amikor már nem használom.


Pár évente elhasználódó hardverek? Vagy öt éve használom ezt a gépet így (minden előzőt is így használtam).

Semmi baja.


Ráadásul a készenlétben (suspend) vagy alvó állapotban (sleep) hagyott gép és monitor remekül bekapja az összes hálózati túlfeszt ami mondjuk vihar esetén nem túl ritka jelenség.

2016. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!