Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja a gépemnek? Magától...

Mi baja a gépemnek? Magától kikapcsol.

Figyelt kérdés

Menet közben csak úgy magától kikapcsol de sárgán világít tovább az alapgép.

Régebben már kérdeztem ezt itt. 3 lehetséges okot kaptam rá:rossz kábel, rossz táp, vírus. AVG vírusirtóm nem talált semmit,gondoltam akkor táp.

Mivel végül már az egyik kikapcsolása után visszakapcsolni se tudtam így elvittem megjavíttatni. Az derült ki hogy jópár vírus volt a gépemen és az okozta,tápnak semmi baja + feltelepített egy második vírusirtót is a gépemre(malwarebytes).

Bő 1 hónapja hoztam haza a gépet és eddig minden rendben is volt. Tegnap viszont megint kikapcsolt pár óra alatt kétszer is ugyanúgy mint régen. Ennyi idő alatt nem hiszem hogy összeszedtem egy csomó vírust megint azért se mert nem töltöttem le semmi olyat és szinte csak a megszokott,évek óta használt oldalakon voltam. Mindenesetre vírust irtottam mindkét vírusírtóval és nem találtak semmit.

Tehát akkor mégse vírus okozta a múltkor se? De akkor az elmúlt másfél hónapban miért nem kapcsolt ki? Vagy ha az okozta akkor most miért nincs vírusom?

Vélemény? Esetleg valami ötlet hogy mi a baja?


2016. júl. 14. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Malwarebytes nem vírusírtó, ezt a hivatalos oldalukon is megtalálod.


Újratelepítették a Windowst? Vagy csak megtisztították? Érdemes lenne újrahúzni az egész gépet, teljesen leformázva. Lehet túlmelegedés is, elég meleg van, bár most kellemes idő lesz. A kábelezéssel is lehet baj, nem kell, hogy táp hiba legyen, lehet valami rosszul csatlakozik.

2016. júl. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pedig a leírt hiba tipikus occó táp kinyírja alaplap szituáció.

Használod, és menet közben felmelegszik a GPU/CPU/alaplapi chip...

Ekkor elér egy biztonsági hőfokot amikor is leállítja magát a gép.

Ezután 5~10 percig nem tudod bekapcsolni, amíg vissza nem hűlnek a hardverek.


Első körben mindenképp akár egy tesztre is cserélném a tápot (valami jobb, minőségibb darabra).

Azután ha jelentkezik tovább a probléma, hardverenként kell tesztelni,

elsőnek az alaplapot, mert az ami hamar megadja magát táp hibánál.


A táp gondolom valami Codegen, vagy hasonló szintű hardver temető.

2016. júl. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most nem lett újratelepítve mert kb 1 éve volt.


Több mint 10 éves a gép,eredeti táp van benne(mercury). Eddig semmi baj nem volt vele.

A lekapcsolása után egyből vissza tudom kapcsolni. Egyszer nem tudtam akkor vittem javíttatni. Azóta, az elmúlt másfél hónapban nem kapcsolt ki, tegnap kezdte újra. Ha a táp lenne a hibás akkor nem kellett volna a másfél hónap alatt ugyanúgy kikapcsolnia rendszeresen?

2016. júl. 14. 11:31
 4/8 pinkpancser ***** válasza:
100%
A mercury megbízható... ha például ajtót akarsz kitámasztani vele. 10 évesen meg tuti púpos vagy száraz minden kondija. Ha alacsony a költségvetés, akkor vegyél egy olcsóbb minőségit, ha telik rá akkor pedig egy új jóféle tápot!
2016. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mercury táp optimális használata: [link]


Innentől kezdve nincs kérdés, spórolj új gépre, mert komplett hardver cserék várnak rád.

Sajnálom hogy nincs meg fényképek mit tesz egy Mercury táp...

Egyik ismerősömnek ment róla a gépe, szét robbantak az alaplapon, a kondenzátorok, de még a videokártyán is, és még a RAM -ot is halálba küldte.

Nem azonnal, kb. 6~8 év alatt.


Szerencsés esetben csak ilyenek a kondik: [link]

De akár eddig is fajulhat: [link]

2016. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Képen nem tudom mennyire látszik de mindegyik jó állapotban van, nem púpos.

[link]

2016. júl. 15. 19:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért évente nem ártana portalanítani...

A por szemcséi is okozhatnak zárlatot.

Por önmagában nem, de ha kicsi pára éri, akkor vezeti az áramot.

Plusz hőt is vissza fog, ami nehezíti a hardver hűtését.

2016. júl. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 pinkpancser ***** válasza:
100%
A kép alapján nem púpos, tehát nem túlfesz. Viszont száradhattak (amit csak mérni lehet) és az is lehet ok a kikapcsolásra.
2016. júl. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!