Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valószínű tépegyság probléma?

Nemma kérdése:

Valószínű tépegyság probléma?

Figyelt kérdés

Van, illetve volt egy régi GeForce 9800GT videókártyám, amely elhalálozott. Ez le lett cserélve egy Gigabyte GTX 750ti-re (Windforce OC edition), ami elvileg kevesebbet fogyaszt, mint a régi kártya, viszont erős terhelés alatt a PC kikapcsol, míg előtte bármennyire is nyúztam a 9800GT-t, nem volt vele gond.

Egy elég hitvány 400W-os tápom van, már öskövület.

A kérdés az, hogy lehetett-e a videókártya meghibásodásának a következménye az, hogy a tápot is hazavágta, illetve a táp vágta-e haza a videokártyát.

Csak az a furcsa, hogy eddig nem volt gond, míg le nem kellet cserélni, egy elméletileg kisebb fogyasztású kártyára. Bár az új GPU használ egy 6-tűs PCIE kábelt, ami a régihez nem kellet...



2016. júl. 16. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen táp?

Milyen CPU van a gépben?

Hőmérsékletek jók-e?

Mikor volt pasztázva?

2016. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát inkább a táp a videókártyát változat sokkot jellemző lenni, vagyis olyanról még nem hallottam hogy kártya ölt volna tápot!
2016. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A táp egy fos, de tényleg, egy régi Codegen, 400X, asszem, de semmi más info nincs róla, a CPU egy Phenom II X3 720.

A hőmérsékletekkel nincs gond, minden OK.

Hát, már 3 éve volt utoljára újrapsztázva.

2016. júl. 16. 23:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Én a tápra gyanúzok, de mivel eddig nem volt vele gond, lehetséges-e , hogy az új kártya a ludas? Így visszaküldeném cserére.
2016. júl. 16. 23:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól sejted, az a táp borzasztó minőséget képvisel, ajtótámasznak nem való hulladék, nagyon is valószínű, hogy azzal van a gond. Nem az a baj vele, hogy őskövület (az is), hanem, hogy minden alkatrésze spórolós, mindenféle védelemtől mentes (túlfesz, áramingadozás, etc etc), és instabil feszültségeket ad le.


Ha akarsz normális tápot venni, akkor először itt vagy más fórumon kérdezz rá, minimum 14e Ft-ot számolj egy táp költségeként, onnantól vannak normális belépő szintűek.

2016. júl. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze, tudok jó tápokat, csak mikor a gépet vettem (6-éve) még, nos elég hiányosak voltak az ismereteim, és úgy voltam vele, hogy majd a tápon spórolok...hiba volt tudom, de most ez van.
2016. júl. 17. 00:15
 7/7 anonim ***** válasza:
De tovabb ne legyen mert haggyab, hogy nem indul el de meg kozben elkezdi megolni a gepet szoval gyorsan szerezz be valami minosegit.
2016. júl. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!