Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit ajanlanatok?

Mit ajanlanatok?

Figyelt kérdés

Eddig megvan a proci i7-6700k ... megvan a vidikartya msi gtx 980 ti gold 6gb es megvan az alap Z170A KRAIT GAMING R6 SIEGE ... most mar tudom milyen memoriat vegyek bele es mivel az egesz penzem ezekbe fektettem mar csak a cooler es a tap kellene !


Viszont nem tudom miket vegyek lehetoleg ugy hogy arban olcso legyen es OC utan ne gyulladjon ki a pc !

Segitenetek egy tap-al es egy cooler-el ?



2016. júl. 19. 15:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Mivel jobb az a Dark Power táp a 6E-el olcsóbb Super Flower-nél?

IPON meg drága.


Ennyit meg nem költenék hűtőre, az tuti.


[link]


Ez is bőven elég lehet, főleg hogy árérzékeny.

2016. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

Mivel jobb az a Dark Power táp a 6E-el olcsóbb Super Flower-nél?


Az EVGA tápja Gold minősítésű. míg a DP Platinum.

Minőségibb kondik stb stb..


"Ennyit meg nem költenék hűtőre, az tuti."


Komoly OC-nál a minimum ez a kategória.


Persze a 13 ezer forintos hűtő is jó, átmenetinek.


Ezektől függetlenül, a kérdező tudja mire van kerete. Csak épp pont azon spórol, amin nem kéne.

2016. júl. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A super flower, amit én ajánlottam, szintén platinum :D


Az a hűtő meg nem átmenetileg, mert a 35ezres noctua tud kb. 5%-al többet, ár-értéke meg sokkal rosszabb... :D


[link]


Szóval nem átmenetileg, mert erre a hűtőre mehet még 1 venti is szükség esetén, ami biztos dob rajta...

2016. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A több ág és a holdup time miatt jobb a DP, biztonságosabb. Nyilvánvalóan ha a hálózat normális, akkor nincs szükség DP-re befektetni, mivel a SF megoldása is kb ugyanarra képes, ha ezeket nem vesszük figyelembe és így az ár/érték aránya is sokkal nagyobb. Na meg a ventilátor, de plat szintű hatásfok (ami 230V esetén még jobb) és agyonbordázott belső mellett nem hiszem, hogy sokkal hangosabb lenne. Bizonyos szempontból az EVGA G2 vagy Corsair RMx is elég és akkor mindkettő pénzkidobás.


A hűtőkben pedig nem látom értelmét a %-os alapú teljesítménynek, mert a hőfokok közötti különbség nem egyenlő a teljesítménnyel. Az a hűtő, ami 30°C-n tartja a processzort, az nem 2x akkora teljesítményű, mint a 60°C-s hűtő, hanem sokkal több. Aztán a zajszintet sem lehet így értékelni, mert különböző csapágyas ventilátorok halkabbak és nagyobb teljesítményűek alacsonyabb fordulatszámon, míg mások pedig a nagy fordulatszámra vannak hangolva, ahogy a hűtőborda is. Mondjuk ez is lényegtelen, mert nem ez alapján kell választani hűtőt. Hanem az alapján, hogy mekkora teljesítményre van >szükség<. Bizonyos szempontból az USA-ban népszerű 212 evo vagy az EU-ban népszerű Pure Rock is elég.


A tápegység és a processzorhűtő is attól függ, hogy meddig szeretnénk húzni.

2016. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A több ág nem jelent automatikusan jobbat. (SS 520-FL akkor szintén rosszabb)

A holdup time pedig teljesen irreleváns információ, ezt tudnád, ha értenéd jobban, mit is olvasol (vagy a tesztelő értené, mit is mér).

(de elmagyarázom, akkor lényeges az ismerete, ha szünetmentest választasz, hogy az átkapcsolási idő kevesebb legyen, mint az áthidalási idő, semmiféle biztonság meg áramingadozáshoz nincs köze)


Hőfokok (ashura-nhd15)


29-29

31-31

58-56

67-64

62-60

74-69

75-71

90-83


Nyilván jobb valamivel. A %-os megítélésben van igazad, vagyis nem úgy, ahogy te gondolod (bocs). Ha azt kötjük ki, hogy a maximális hőfok pl. 83 fok lehet egy terhelésen, akkor lehetséges, hogy az ashura ezt pl. 4,2Ghz helyett 4,1Ghz-en tudná teljesíteni. Így ha feltételezzük, hogy a teljesítmény lineárisan nő (pedig nem), akkor is mindössze 2,4%-al magasabb teljesítményre vagyunk képesek a noctua-val. Vagyis 100% és 102,4% lenne a valós adat (ugye az 5% most jobbnak tűnik :D ).

Szerintem ez nem ér neked se még 5E Ft-ot se önmagában, nem hogy 2,5x árat.

Egy második ventivel szerintem némileg változna az állás, és még akkor is csak fele árban vagyunk...


Hangerőben 45dB vs 43dB, noctua javára, 100%-on. Mindkettő nagyon jó érték, 30cm-ről mérve, talán gépház nélkül, de azt nem néztem.

2016. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

De, a több ág automatikusan jobbat jelent, mivel többrégegűbb az OCP. Erre az Antec cikke ad rövid magyarázatot (nyilvánvalóan ha elállítják elérhetetlen szintre akkor tényleg nem ér semmit).

[link]

De mivel beütött a marketing és sok gyártó elterjesztette, hogy az egyágasdi az "gamerebb", ezért az is áttért rá, aki nem akart (mert ha megfigyeled, itt is sokan szelektálják ki a többágasokat a téveszmék miatt). A régi, nagy teljesítményű tápegységekben is volt 4-8 ág. A BQ is azért rakott be egy extra gombot a tápegységébe, amivel ki lehet kapcsolni az OCP-t (lehet ezért drága).

A holdup timeal tisztában vagyok, és az pont elég nagy szart tud csinálni, ha van UPS-sünk.


A valódi teljesítmény%-on pedig vitatkozhatunk egész éjszaka, abszolút relatív. Ahogy a 2dB is hatalmas különbség (mivel exponenciális mértékegységről van szó) és már 30 fölötti dB nem egy leányálom, nemhogy 40+. Legalábbis ha A-weighted. Az is attól függ, hogy az adott felhasználó mit tart elfogadhatónak, mert szintnén nem mindegy, hogy hangstúdióhoz vagy a főút melletti garzonba kell-e a gép.

2016. júl. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

(HA van egyáltalán áganként OCP).


Eredetileg az volt az értelme, hogy az áramerősséget áganként 16A körül tartsák, ez volt kb. 1,5 rézvezetéknek a max. megengedett. Ez is csak hiba esetére volt egy biztosíték, hogy ne juthasson több Amper egy vezetékre, mivel gyorsan megolvad a műanyag - esetleg tűz. De a táp terhelhetőségét ez csökkentette bizonyos esetekben. Volt vagy van is talán olyan ATX szabvány, ami előírja az ágankénti maximumot, de legfeljebb azt a plecsnit nem teszi rá a single ágas tápot gyártó cég.


Manapság már olcsó tápok is büszkélkednek single 12V ágakkal, akár 30-60A-el, ami nem kevés. Műszakilag ezt a veszélyt már megoldották, inkább régebben foglalkoztak ezzel a "problémával" inkább, de ma, ráadásul a Platinum kategóriában... Szóval ez megint nem releváns, hogy single vagy dual vagy több ágas egy táp.


(Azt sem mondom a fiamnak, ha kimész az utcára, vegyél fel bukósisakot, mert a repülőből ráeshet valami a fejedre, biztonságosabb ha rajtad van. Megtörténhet, de nem hozom fel, ahogy ez is már kifutott téma, ettől nem jobb egy táp)


Az meg hogy itt mit mondanak sokszor, egy dolog. Valóban régebben mondták ezt a 2 ágas az szar dolgot. De mit csodálkozunk, amikor PH-n egy konfighoz ajánlottam BQ L8 300W tápot, oszt a tápos topikgazda kijavít, hogy az kevés, Hexa+ 400 kell neki. Mondom emellett az i5 proci mellett erősebb a BQ, elmagyarázzam miért? Nem kellett, törölték a HSZ-em inkább :D


Holdup time, találomra megnéztem egy 18E Ft-os FSP UPS-t, 2-6ms volt az átkapcsolási idő, a 14,8ms ebbe bőven belefér, mondom ez nem "gond".


A teljesítmény % pedig pont úgy van, ahogy mondtam, hiszen nem a hűtő teljesítménye az érdekes, hanem hogy az adott hűtővel mekkora proci teljesítményt tudunk elérni. Hiszen nem a hűtővel számolunk :D. A számítási teljesítményt pedig már pontosan össze lehet hasonlítani. Előbb leírt esetben +2,4% számításban, kit érdekel, hogy ahhoz pl. +70% hűtési teljesítmény kellett? Lényegtelen, mert az nem mond semmit, ráadásul az lenne a félrevezető.


dB valóban egy logaritmikus mértékegység, mindketten tudjuk, hogy az nh-d15 az egyik leghalkabb hűtő, nagyjából egymás mellett vannak, nem nevezném a 2dB miatt az egyike hangosnak, a másikat meg halknak. (szerintem ezek nem házban lettek mérve egyébként). Különben ezek 100% fordulaton mért értékek...


Semmi nem indokolja a noctua felárát.

2016. júl. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Persze hogy van áganként OCP, a szétosztott OCP miatt lehet egyáltalán többágasnak nevezni.


Nem feltétlenül úgy van, ahogy mondtad, mert mint mondtam, hogy attól függ, hogy mihez méred.

Például az ár aspektusában te személy szerint csak a hűtő árát vetted alapul. De ha az egész 300 ezres gép árát veszed és ott 15 ezerrel többe fog kerülni, az máris indokolja a teljesítménykülönbséget.

Aztán a processzor teljesítményszempontjából meg nem tudhatod, hogy neki >mire van szüksége<. Ha neki 4,9GHz helyett 5GHz-re van szüksége, akkor jobb hűtőt fog választani, akár felárral. Véleményem szerint sokkal tovább húzható a noctua hűtővel. De az az érzésem, hogy skylake esetében inkább a feszültség fog gátat szabni, nem a hőmérséklet.


A legjobb példaként pont a processzorokat tudom felhozni, hiába van magas ársávban intel monopólium és létezik 400 ezerrel az i7-6950x, sokan megveszik mert sok embernek erre szüksége van - függetlenül attól, hogy nem tükröz ekkora teljesítménykülönbséget. De az i3-6100-nak van messzemenően a legjobb ár/érték aránya, akkor ne vegyen senki i3-nál nagyobb teljesítményű processzort?


Szigorúan pénztárcára szabva igazad van, hogy az egy tök jó sweetspot, de valakinek megér több ezret, hogy egy kicsivel többet tudjon a processzorából kicsikarni. De tápegység szempontjából is elmondtam, hogy minek veszünk Platinum tápot, amikor a jobb gold tápegységek is teljesen rendben vannak. Ha nem egész nap megy a gép, akkor a hatásfokbeli különbséget úgysem fogjuk észrevenni.


Itt jön a képbe az is, hogy egy kicsivel -vagy nem kicsivel (ugye mihez viszonyítva?) halkabb tápegység megéri a felárat.


De ha budget kategóriában akarunk maradni, akkor (ha már a kérdező is azt kérte), akkor én még mindig Corsair RM550x + BQ Pure Rock kombinációt javaslom. Ha nagyon szigorúan vesszük, akkor ez a páros az általad ajánlott kombónál is jobb ár/érték arányt képvisel.

2016. júl. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

(Nem a BQ esetében kérdőjeleztem meg az ágankénti OCP-t)


A 6700K proci miatt nemrég sírt valaki, hogy 4,8 fölé nem tudta vinni a csili-vili asus maximus lapjában, 1,4V felett se X61 kraken hűtővel. :D


Prociknak van egy ajánlott max. működési hőmérséklete, ha azt lőjjük be, mint maximum, az meghatároz hűtőnként egy órajelet a procinak. Azt lehet százalékosan hasonlítgatni.


Egyébként ott a Ninja 4 hűtő, az is 15k, az pár fokkal jobb volt az ashura-nal és az is csak 1 ventis és az is 43dB, mint a Noctua. :D Akkor nézzük azt.


"Kicsit" eltúloztad, amit írtam. Legjobb ár/teljesítmény a celeron egyébként.


CPU+cooler egyik esetben legyen 106k+15k=121k

CPU+cooler másik esetben 106k+35k=141k


Ez +16,5%. Szépítheted, ez +20E akkor is. Ennyit nem fizetnék +2,4% teljesítményért és senkinek sem ajánlanám, addig, amíg nem elég nagy az ssd, vagy lehet jobb ház, ami csendesebb, vagy jobb táp, stb.


Táp meg gold vagy platina, ennyi erővel akkor silver vagy gold is mindegy.

Tehetnék bele egy XFX Pro 450et is, az is simán elvinné a fél millás konfigot és 16k.

A Pure Rock alatt már tojást lehetne sütni, az 95 fokos volt :D (A Ninja 4 csak 87 volt max., de mondom, mindkettőre mehetne még 1 hűtő!!!, gyárilag kész fogadni)


Én meg rádobnám a tápra azt az 5öst, csak azért, hogy elmondhassam, platina tápegységem van, ami ráadásul félpasszív, a tesztben "dead-silent"-nek nevezték, nem hinném, hogy ennél halkabb "kellene" bárkinek is. Terhelés alatt szerintem a VGA lenne a főszereplő, meg a vinyó, ha van benne, vagy az egyéb házventik.

2016. júl. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
megtudhatom, a PH-nál mit csinálsz? párszor utaltál rá. valami ajánló? vagy mi?
2016. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!