Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Telepítenék de azt írja a...

Telepítenék de azt írja a Windowc GPT-s és nem telepíthető az adott partícióra, mert az nem NTFS?

Figyelt kérdés

Lemezről 8.1-et próbálnék telepíteni, vadi új gépre. Alapból Ubuntu lehetőség van a gépen, egy Dell 5551 a gép. [link]

Persze a 454GB-ra tenném és ketté osztanám. Azt próbáltam win8.1 lemezről formázni, de utána is ezt írta ki. Nem talál NTFS-t.

Valami particionáló programmal kell ügyködni?


2016. júl. 19. 21:31
 1/5 Dongaben ***** válasza:
Legegyszerűbb kivenni a lemezt, és másik Windows-os gépen leformázni. De elvileg a Win telepítőnek is tudni kellene..."Haladó" beállításoknál.
2016. júl. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lali51 ***** válasza:
Youtubon keress videót gpt to ntfs címmel,a szerint át tudod konvertálni.
2016. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dongaben ***** válasza:
A képet nem néztem... Törölj MINDEN meghajtót! Amíg, csak 1 marad, mint a Hegylakóban... És Kattints az "Új"-ra. Állítsd be, mennyit szeretnél rendszernek...pl. 122880...ez 100GB.
2016. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dongaben ***** válasza:
Inkább 120...:D
2016. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Valamit sikerült közben, remélem. Beléptem a EFI-be vagy mibe, és ott átállítottam valamit NO-ra. Így sikerült a bootolás után látta a partíciókat, a 454 GB-ost felosztottam 80 és maradékra. A 80-ra sikerült a telepítés, utána átnevezgettem a meghajtókat. Maradt egy OS elnevezésű, gondolo azon van a Linux, az nem is NTFS. Nem saját gép volt, így nem mertem legyalulni mindent, de ilyen géppel még nem volt dolgom---UEFI-s. Gondolom most minden gép ilyen már? Csak azt hallottam nem működik a KMS abban a módban...?

Most megy a gép rendben, de állítólag UEFI-ben gyorsabb lenne?

2016. júl. 21. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!