Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kit győzött meg a GTX 1060...

Kit győzött meg a GTX 1060 teljesítménye és milyen hatással lesz Ő a piacra?

Figyelt kérdés

Nem rég jelent meg a 1060-van és Benchmark-ok alapján engem annyira nem nyűgözött le (annyira mint hittem). Kb egy szinten lesz a 970-el és a RX 480-nal. Talán annyival jobb a 970-nél hogy ha esetleg nem lenne elég a 4GB vRAM akkor az 1060-nak van tartalékban még 2 (480-nak meg 4), illetve az ára is 100eFT fölé kúszott jócskán (bár hardveraprón biztos lesz 95e ért is).

Mit gondoltok ti akik valamennyivel többet értetek ehhez? Tudnátok ajánlani az 1060-at azoknak akik mostanában akarnak új kártyát venni? Jobban megéri mint egy használt DE még garis 970 (70-75e-ért) vagy mint egy RX 480?



2016. júl. 21. 10:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
A tipppelt kort szorozd legalább 2-vel, az okoskodás pedig távol áll tőlem, azt ti csináljátok, aztán egymásnak nyomjátok a pluszokat :D
2016. júl. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

1.

Mivel nincs más támpontom a megszólításban, innen jött a Mr 61% megszólítás (az, hogy kinek mennyi van az valóban nem releváns, de ezt senki sem állította). Ha kint lett volna a neved akkor azon szólítottalak volna...

2.

Elhiszem, hogy zavar téged azt, hogy van itt más értelmesebb ember is rajtad kívül és nem tudsz okoskodni a sok kisgyerek felett, de már egyre szánalmasabb a kapálódzásod. De komolyan.

Én sosem állítottam, hogy megmondó ember vagyok, de te máris tiltakozóba léptél ellene. Ezek szerint Te lennél a megmondó ember? Te vagy a tudás nagyhatalmú és vitathatatlan ura? Nem hinném.

3.

Igen az IQ egy dolog, amihez hozzájön azért a műveltség az élettapasztalat is. Önmagában csak annyit mutat, hogy valakinek jók az értelmi, logikai képességei. Nagyságrendileg Te sem vagy okosabb és bizony el kell fogadni, hogy vannak okosabbak is. Egyébként aki azt hiszi magáról, hogy nagyon sokat tud az igazából buta.

Másrészt egy nagyon intelligens valószínűleg nem így reagál és viselkedik, mint Te.

3.

Még mindig nem magyaráztad meg a hülye motorgumis példáddal sem a Radeonos állításodat, hiszen aszimmetrikusan is lehet memória chipeket alkalmazni (nvidia többször megjátszotta) azaz nem egyértelmű, hogy alacsonyabb interfészre is gondoltál egyben. Ha meg igen, akkor azzal a sávszélességet is csökkentenéd 25%-val, ami már lehet, hogy neccesen lenne elég a GPU max igényeihez (arányiban hasonlóan, mint 7790 esetében).

Arról nem is beszélve, hogy aki 390-ból akar CF rendszert építeni (4K meg VR világában el is képzelhető), máris örülhet a 8GB VRAM-nak meg az extra sávszélnek.

Amúgy én is megkérdezhetem, hogy a Titan X-re mi a fenének 12GB VRAM? Ja hogy az nvidiának mindent lehet...okééé

4.

Megnéztem a videót. Egyedül Unity-ben láttam különbséget valószínűleg az is a játék hibája lehet. A többinél annyira nincs nagy difi ahogy néztem és ez az esetek 90%-ában igaz. Nekem 960 2GB kártyám van több, mint egy éve (előtte Radeon volt és lehet, hogy utána is az lesz). Teljesen jól tudok vele játszani (már amikor ráérek). jelenleg a DOOM-t pörgetem (igen én még toltam az eredetivel is 486-os gépen) és nem azért nem tudom ultrára rakni mert kevés a VRAM, hanem mert gyenge már oda a GPU. Aláírom, hogy kicsi többletért megéri GTX960 4GB-t venni, de csodákat akkor sem kell elvárni ettől a GPU-tól (annyira azért nem bika).

5.

Nekem már tényleg nincs arra időm és energiám, hogy önigazolást kereső, arrogáns, hisztis fiatal urakkal vitázzam. Szerintem regisztrálj a gépigény.hu fórumára, ott a helyed, az a nívód (és ott sokat lehet majd okoskodni).

A további legjobb sikereket!

2016. júl. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

1. Kedves 22-es válaszíró! (máris találtam másik megszólítást :D)


2. Nem zavar, sőt, örülök, ha valaki fel tudja fogni amit mondok. Nekem itt olyan sokszor, mint neked a gépigény.hu-n lehet, akármilyen is az. :D

Hidd el, nagyon örülök, ha egy értelmes emberrel el tudok beszélgetni, mint pl. itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__7..


(Csak az nem tetszett, ha valamiben kijavítottam, azt utólag úgy adta elő, hogy igen, én is tudom, de...)


Bizony sok dologban mondtam már meg, hogy mi a helyzet itt az oldalon, ha tetszik, ha nem :D. (pl. gtx980ti-t mennyire éri meg betuszkolni egy közepes fullhd-s gamer konfigba, több vram megéri a 960-ra, mert profitálni tud belőle jócskán, non-z oc haswellnél, stb.)


3. Mivel intelligens vagyok, tudom azt, ha az emberek 98%-nál magasabb IQ-val rendelkezem, az azt jelenti, hogy csak MO.-n él kb. 200E hasonló, vagy sokkal értelmesebb mint én. És MO. még kicsike ország. :D Szóval nem, nem gondolom, hogy egyedi vagyok :D


3. Ha még a gumis példát se értetted.... (tudod a / utáni szám a gumi oldalfal magasságának a szélességhez viszonyított arányát fejezi ki. Azaz ha szélesebb, "peresebb" gumi kell. Ha keskenyebb, akkor meg "ballonosabb". Különben változik a kerék átmérő.

Szerintem azért csaptál le "az elég lenne a 6gb az r9 390-re", hogy az "aszimmetrikus kapcsolatot" el tudd sütni, hogy okosnak tünj. :D Mert olvastál róla és jó érzés kiadni, ez a példa meg jónak tűnt, hogy beleköss. Ezt kb. az érti félre, aki szeret okoskodni, mint ezek szerint te.


Még triviálisabb példa: Azt mondom, beülök az autóba. Te meg erre kijavítasz, hogy nem tudok beülni, mert zárva, előtte ki kell nyitni. Hát kösz! (de gondoltam rá, hogy nem csukott ajtón keresztül ülök be bameg) :D - ettől lehet sok kis gyakoris okosnak gondol majd és pluszokat nyomatja, de én nem :D


Véleményem szerint pont téged zavar, ha valaki okosabb is ír a területeden, azért próbáltál görcsösen minden szóba belekötni, láttad ez csak 61%, "na most jól kiigazítom, a többiek meg úgyis mellém állnak, hiszen 85ös vagyok meg náluk azért okosabb".

Egy laza véleményemet írtam le. Az váltotta ki, hogy már a sokadik új kérdezőt látom fx-ekkel mert az 6 meg 8 magos kezdeni a konfigot, a sok APU+dVGA-ról ne is beszéljünk. Nyilván az adatok félre értelmezésén alapul.


4. Megnézted a videót, de nem láttad. Az Assassins Unity-ben a 22fps vs 33fps jelenet, végül is csak 11-el több :D

Pedig nagyon jól igazodik a játék a vram-hoz, 1gb-al is játszottam 750 kártyával, nem szaggatott, míg más játékok igen, ha kifogyott belőle.

A többiben elvan a 2gb-al. De tudod nem egy játékban gyorsul a +vram-tól és megsúgom, ezek száma csak nőni fog :D

Nekem volt 2gb GTX750Ti kártyám is, na arra elég ez a vram. A GTX-960ra már nem, főleg hogy most vegyek ilyet ??!, kizárt dolog. Lehet vele játszani? Persze, a beállításokkal sok mindent lehet korrigálni. Jó választás lespórolni azt a +vram-ot? Semmiképp. Már bocs.


5. Nekem van időm, táppénzen vagyok még vagy 10 hétig :D, de a veled való beszélgetés eddig semmilyen módon nem szolgálta a tudásom gyarapodását. AZ viszont igaz, hogy szórakoztató vagy, főleg amikor próbálod az értelmi képességeim, tudásom a tied alá "nyomni" együgyü érveiddel. De egy idő után ez is unalmas.

2016. júl. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Megnézted a videót, de nem láttad. Az Assassins Unity-ben a 22fps vs 33fps jelenet, végül is csak 11-el több :D

Pedig nagyon jól igazodik a játék a vram-hoz, 1gb-al is játszottam 750 kártyával, nem szaggatott, míg más játékok igen, ha kifogyott belőle.

A többiben elvan a 2gb-al. De tudod nem egy játékban gyorsul a +vram-tól és megsúgom, ezek száma csak nőni fog :D

Nekem volt 2gb GTX750Ti kártyám is, na arra elég ez a vram. A GTX-960ra már nem, főleg hogy most vegyek ilyet ??!, "


ebben igazad van.

2016. júl. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Nem akartam már válaszolni, de megint itt vagyok (ez a szabi átka). Most elolvastam az első hozzászólásomat a témához és bizony egy kivétellel elég normálisra sikerült, akár egy megvitatásra is megfelelő lett volna. Egy hibám a nagyokos jelző, amire láthatóan jól fel is kaptad a vizet, pedig a magyar lakosság 98 százalékánál okosabb vagy. Igen ez az én saram volt.

Azt mondod, hogy annyira magától értetődő az, hogy a memória mennyiség összefügg az interfész szélességgel (még ha erre vannak ellenpéldák is, mint a rövid ideig használt 2GB-os GTX660 kártyám) mint az, hogy nyitott ajtón keresztül lehet az autóba beülni, miközben utóbbit mindenki tudja, míg az előzőt az eddigi tapasztalataim alapján csak elég kevesen szóval nem kicsit ferdítettél. Nekem meg honnan kellett volna eleve tudnom, hogy Te vagy az a kis százalék, aki ezt picit mélyebben átlátja (amit mondjuk nem ártana tesztekkel is igazolni....és nem a memóriára gondolok, mert valóban elég lenne oda 6GB is kapacitás szempontból egy kártyás felállásban, hanem a sávszél csökkenés már okozhat némi teljesítményvesztést is).

A GTX960 2GB vs 4GB meg nem is tudom hogyan került szóba, azt csak úgy bedobtad. Igaz nekem 2GB-os van, de akkor még nem volt sok 4GB-os a piacon és jóval drágábbak is voltak...ez mellett már elejétől magam is azt vallottam, hogy a GTX960-hoz igazából 192 bites interfész és 3GB VRAM lett volna az igazi kiindulásnak, de ez most ilyen lett (mert így is jól teljesít, viszik mint a cukrot és a profit meg vastag rajta).

Az IQ háború meg nem itt fog eldőlni és ez így csak egyre nevetségesebb lesz. Én úgy látom, hogy Te akarsz mindenképpen legyűrni, felsőbbrendűnek látszani és ferdített példákkal igazolod magad egy olyan vitában, aminek egyre kevesebb az értelme és már rég le lehetett volna zárni, mert több helyen is csak egymás mellett beszélünk. Egy témában van csak agancsakasztás és az is csak részleteiben kiforgatva. No meg annyi még, hogy Te érzelmileg inkább AMD ellenes vagy, míg én még érzek velük szemben egy kis szimpátiát (mindig is szurkoltam a kisebbnek, esélytelenebbnek).


Ui: igen tudom, hogy a hozzászólás száma alapján is meg lehet egymást szólítani, de többször jártam már úgy, hogy egy törölt hsz miatt ez elcsúszott. Nemrégiben valaki ezért esett nekem, mert azt hitte, hogy neki szólt a válaszom, közben már csúszott a számozás. Persze változnak idővel a százalékok is, de az lassabban (nekem már kb egy éve stagnál 85-ön, de ennek nem tulajdonítok semmi különleges titulust).

2016. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Biztos nem magától értetődő nagyrészünknek, hogy az adatkapcsolat is változik ezzel. Én sem gondoltam erre, amikor annyit mondtam, hogy elég lett volna rá 6gb is bőven fullHD-ra. Akkor ez egy helytelen megállapítás önmagában? Vagy a kollektív tudatot negatív irányba befolyásolom ezzel? Hozzá kell tennem, hogy 192 bites kell legyen? Vagy 384? Más is változik gondolom, azt nem kell hozzátennem? Akkor miért pont ezt? (mert ennyit tudtál hozzáfűzni ahhoz, hogy ez milyen strukturális változásokkal jár?)


Teljesen irreleváns információ ahhoz a megállapításhoz, hogy az adott mennyiség sok vagy kevés.


Ez nem volt más, mint okoskodás. Ezt próbáltam érzékeltetni a példákkal, de úgy látszik nem sikerült. Bár a gumis példa is jó, másképp picit, ha azt mondom a gumisnak, hogy nekem nem kell olyan széles gumi, keskenyebbet tegyenek rá, ő meg visszaszól, "de akkor ballonosabb gumi is kell ám", ez okoskodás. Egyrészt aki tudja, annak ez logikus, én meg ha tudom ha nem, nem befolyásolja a megállapításom helyességét. (de az autóba ülős példa is jó volt az okoskodásra)


Ha én vagyok az amd vezére és azt mondom erre 6gb-ot tegyetek, akkor a mérnökök tudják majd, ez mivel jár együtt. Mivel nem látom át a felépítését, egy rész-információt se fogok odabökni nekik, hogy "de 192/384 bites legyen ám!" - mert csak magamat égetem


Sokszor van, hogy valakivel beszélgetsz egy témáról és valaki beszólja azt az egyetlen dolgot, amit tud, ő azt hiszi, hogy most okosnak gondoljátok mert hozzá tudott szólni az épületek hőveszteség csökkentéséről szóló párbeszédetekhez, ti meg tudjátok, hogy csak okoskodott.


De legyen egy definíció is:


Okoskodik (átvitt értelemben), vitatkozva ellenkezik, szőrszálhasogató módon kötözködik.


Szóval nem ferdítettem én semmit, itt írom a regényeket a semmiről, mert nem vagy képes azt mondani, "jó, csak okoskodtam, ennyit tudtam a témáról mélyebben, gondoltam bedobom, hogy szekértőnek gondoljatok." :D


Szánalmas vagy összességében, de be kel vallanom én is, hogy nincs jobb dolgom, mint erről a semmiről beszélgessek. 1:1

2016. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Az egyetlen dolgot amit tudok...jesszus ez már tényleg nevetséges. Szerinted hosszú évek alatt ezt az egy dolgot tudom? Nem vagy te egy kicsit tenyérbemászóan nagyképű? Ahelyett hogy most lezártad volna még mindig nyomod ezt az egy baromságot. Meg korábban: biztos olvastad valahol....ne nevetess, de te hogyan tanulsz vagy stázerzel információkat...vagy már tudással születtél? Mint mondtam szinte minden CPU, GPU elemző cikket átolvasok a Prohardveren (nem egyszer alaposan, több kapcsolódó cikket hozzávéve akár), nogy laikus érdeklődő szinten a legtöbbet megtudhassam....és ezt sok generáción keresztül. Igaz ma már nincs rá annyi időm, van sok más dolgom (család, munka stb) ez a vita (és a ráfordított időm) is luxus normál esetben. Az első írásomból is csak egy mondat ragadt meg nálad, amiben a nagyokos jelzőt használtam (helytelenül, de néha nálam is elszakad). Azt a nagyon okos über 98%-os fejedet használd most már valami hasznosabbra....
2016. júl. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!