Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lézernyomtatókban a patront...

Lézernyomtatókban a patront milyen gyakorisággal kell cserélni, ha csak otthoni célokra használom?

Figyelt kérdés

Leírásokban olyanokat írnak, hogy 1500 oldal kinyomtatására elég egy patron. Az csak akkor ha normál szöveges oldal gondolom, mert ha már kép van benne akkor biztos kevesebb oldalra elég. 15-20 ezer ft körüli nyomtatókat nézegetek, mert a tintapatronosom nagyon hamar kifogy, és bele is szárad ha pár napig nem használom, csak még soha nem volt lézernyomtatóm, ezért vagyok kicsit tanácstalan. (Van esetleg valakinek tapasztalata a Samsung ML 1640-es nyomtatóról?)

Ja, és azt sem tudom, hogy pontosan mit takar az a kifejezés, hogy "dpi", pl 1200x600 dpi. Ez a szám minél nagyobb annál jobb?


Előre is köszi a válaszokat!


2008. szept. 29. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt típusa válogatja, nekem egy Minolta van. 2000 oldal fölött tartok és még bőven van benne.

Van egy régi HP-10-esem is, az 65000 (nem tévedés) fölött jár és még negyedig van azt írja ki teszt üzemmódban.

Normál szöveg nyomtatáskor szerintem 4-5 ezer. A gyári adat asszem teljesen fekete oldalra vonatkozik.

2008. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, a dpi dot pro inch, vagyis hány képpontot nyomtat 1 inchoszzúságban illetve szépeségben.

1200/600 viszonylag jó, már nem nagyon látszanak a pontok ha képet nyomtatsz vele.

2008. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaidat, sokat segítettél velük. Most már sokkal okosabb lettem a témában:)
2008. szept. 29. 16:46
 4/6 Hintalow ***** válasza:

Annyit érdemes még tudni, hogy a nyomtatókat, így a lézereket is, az esetek többségében ún. "starter" tonerrel adják, amiben nincs annyi anyag, mint egy normál tonerben.

A lézereket azért nem szeretem, mert ugyebár az asztali kategóriában még mindig a mono a nyerő. Ha lesz fölös 40-50 ezrem, akkor beújítok egy szines lézert, azok aztán köpik magukból a gyönyörű képeket :)

2008. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megint az első hsz. vagyok. Már többször töltöttem tonert kidobott rossz nyomtatóból. Kicsit macerás, és óvatosan kell bánni vele, hogy ne legyen mindenütt festékpor, de nekem megérte, mert egy utántöltés általában 10e Ft.

Amíg a szelénhenger bírja érdemes töltögetni ilyen módon.

2008. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha lenne fölösleges 40-50ezrem, én is azt vennék:))


Az utántöltéssel egyenlőre azt hiszem nem próbálkoznék egyedül, de köszi az ötletet!!

2008. szept. 29. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!