Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mik azok a tippek amik kulcsfo...

Mik azok a tippek amik kulcsfontosságúak egy headset megvásárlásakor?

Figyelt kérdés

számít egyáltalán a márka?

mik azok a paraméterek (pl. GHz vagy a mikrofon paraméterei) amik ténylegesen megadják egy fülhalfató minőségét?

Eddig annyi a tapasztalatom, hogy csak akkor veszek meg egy fülest ha az kényelmes, de semmi egyebet nem tudok biztosra. Valaki azt mondta hogy az hogy most 20-20.000 vagy 10-40.000 GHz az hót mindegy, mert nem ez adja a jó hangzást hanem a karakterisztika. stp...

Amit konkrétan keresek az egy nagyon jó hangzással (főleg mély tájékon kifinomult) és youtube gameplay-re sem zavaró mikrofon minőséggel árban 20.000-15.000 Ft tájékon mozgó nem szétesős headset.


2016. júl. 25. 07:40
 1/3 A kérdező kommentje:
ja és nem kell nekem magas hangerő úgy is lehalkítom mert szét bsza a fülem, csak legyen jó hangja, és jó mély basszusa.
2016. júl. 25. 07:45
 2/3 anonim ***** válasza:

voltam én úgy már, hogy az alapján vettem fülest, hogy mit ajánlottak, és vörösre törte a fülem. 1 Hétig próbáltam "betörni" majd eladtam és olyat vettem ami kényelmes, és a paramétereket nem nézve is tökéletesen meg voltam elégedve a hangzással.

Én csak azt tudom ajánlani, hogy olyat vegyél ami kényelmes, (már csak ránézésre is meg lehet állapítani egyesekről, hogy na ezt tuti nem).

2016. júl. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Simán Hz és nem GHz. Habár a legtöbb ember 20-20.000Hz tartományban hall, szélesebb intervallum is sokat segít. De ez csak egy dolog. A másik az az, hogy lehetőleg legyen nyílt fejhallgató abban az esetben, ha a környezeted ideális, az sokat dob a hangminőségen függetlenül attól, hogy ugyanarról a driverről van szó. A zárt fejhallgatók csak abban jók, hogy fizikailag elszigetelnek a külvilágtól (pl utazáshoz ideális), egyébként rengeteg negatívummal jár.

Azonos driver esetében a nagyobb mindig jobb.

Impedanciát fel szokták tüntetni, ez leginkább az amp vagy a hangkártyád függvénye, hogy mire van szükséged. Ez együtt jár az érzékenységgel. Arra kell figyelned, hogy a hangkártya impedanciájának kevesebbnek kell lennie, mint fejhallgató impedanciájának az 1/8-a, különben hallhatóan torzítani fog. Ha pedig túl alacsony, akkor pedig túl halk lesz. Általánosságban véve 16-32 impedanciájú fejhallgatók ideálisak utazásra, telefonhoz vagy laptophoz, 100 fölöttihez pedig már külön erősítőre is szükség van. Régen ez jó mértékegysége volt a minőségnek, ma már nem igazán van ahhoz köze.

THD, mint adat jó összehasonlítási alap azonos brand termékei között, de minden gyártó kb azt ír rá, amit akar, ezért brandek között nem igazán lehet alapul venni. Magas hangerőnél van jelentősége.

Stereo fejhallgatók képviselik a legmagasabb minőséget, a valós 5.1/7.1 fejhallgatókkal az a baj, hogy nagyon korlátozott felhasználásra alkalmasak -ráadásul több kisebb driver önmagában drágább, olcsóbb ársávban rosszul vannak elhelyezve, így azonos áron egy 5.1/7.1 fejhallgató sokkal alacsonyabb minőséget nyújt. A virtuális 5.1/7.1 fejhallgató pedig csak marketingfogás, az ugyanúgy stereofejhallgató. A dolby surround alapból felesleges fejhallgatók esetében, így igazából elég egyszerű a képlet: stereo fejhallgató a jó fejhallgató.

Légy tudatában annak, hogy a kompaktság rengeteg pénzbe kerül, ezért különálló fejhallgató-mikrofon párosítással sokkal nagyobb minőséget kapsz. Szóval a headset alapból rossz.


Egyébként teszteket kell nézni, mert minden gyártó mindenre olyan szöveget ír, amilyet akar. Hangtechnikai kütyük esetében célszerűbb lenne hangtechnikai fórumokon érdeklődni, azaz olyan emberektől, akik értenek hozzá.


Általánosságban ezek a megbízható gyártók (pár példa):

AKG

Audio-Technica

Behringer

Beyerdynamic

FiiO

Pioneer

Roland

Samson

Sennheiser

Shure

Superlux

Yamaha

2016. júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!