Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy 2Tb-os pen drive-ot...

Vettem egy 2Tb-os pen drive-ot és milyen fájlrendszerben érdemes formáznom, ill. mi az a másolási limit amit elbír (méret és darabszám)?

Figyelt kérdés
Tehát egyszerre mennyi és mekkora fájlt tudok rá másolni hogy ép maradjon a fájl? Filmeket, zenét tárolnék rajta főleg.

2016. júl. 27. 05:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy elírtad és a "TB" az nem TB? :-)

Én biztos vagyok benne hogy elírtad és ezért meg sem tudom válaszolni a kérdést. :-(

Ha ExFAT-ra van formázva akkor nincs fájlméret-korlát (4 GB méretnél nagyobb fájlokat is rá lehet másolni)...

2016. júl. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem is gyanús az a 2TB. Remélem, nem fillérekért vetted Ebayen, mert akkor örülhetsz, hogyha a vacak kínai másolat megvan 4GB egyáltalán, és nem döglik be egy hét alatt. Ugyanis a valós ára egy 1TB-os pendrive-nak is 300-400 ezer körül jár. 8GB-osat kapsz 2000-ért legfeljebb.


Ha 2GB-osról beszélünk, azon mondjuk nem fogsz túl sok filmet tárolni. Legtöbb esetben 2GB-ot 1db film is lefoglal. Hogy mennyi zenének elég, az meg függ a zene minőségétől, tömörítési formájától, stb.


Az előttem lévő már leírta, hogy exFAT fájlrendszerben 4GB-os fájlokat tudsz legfeljebb rá másolni. Annál nagyobbakat nem is fog engedni, így nincs szó "épen maradásról". Formázhatod NTFS-re, de bizonyos TV-k elképzelhető, hogy nem ismerik fel. NTFS-ben viszont használhatod rendesen, nincs fájlméret limit.

2016. júl. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1terrás pendrive 250ezer ft, te egy hamis kínait vettél amivel álllándóan gond lesz, hibás fileok stb
2016. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2016. júl. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Próbáld tele írni, hogy meddig jutsz el...
2016. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 coopper ***** válasza:
100%

Sziasztok.


Az is lehet, hogy külső HDD-t vett csak pendrivének hívja.


Az előttem szólók leírták a tutit, egy dolgot tennék még hozzá :


Egyik kollégám kapott egy "kamionról leesett" 128 Gigás pendrivet. Mondtam neki a kinai hamisitást, erre behozta, hogy akkor már próbáljuk ki.


Egy 4 gigs DVD-ből feldarabolással készitettem egy 1 gigás fájt (A többit töröltem) és elkezdtem rámásolni az 1 gigás darabot (másolás után, átnevezés, majd újra másolás), a 8-dik darabnál a másolási sebesség a felére csökkent 8000 kilóbájt/s-ről 4000 kilóbájt/s-re (Total commander).


Visszamásoltam a gépre az utolsó darabot és összehasonlítottam ez eredeti darabbal igy kijött, hogy a 128 gigás pendrive csak 7.4 gigát tud tárolni, ami e fölé esik az a fájl már hibás lesz (a "pendrive" nullákkal rakta tele ezt a részt ami a 7.4 giga felé esett).


Sok sikert.

üdv.

2016. júl. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Lajos54 ***** válasza:

Szerintem is coopper-nek lesz igaza. Egyre többször hallom, hogy "vettünk egy 1 (2) terrás pendrájvot" - amiről aztán kiderül, hogy egy külső HDD, ami valóban 1 vagy 2 Terás (így, egy r-rel).

Ennél csak az a jobb, amikor valaki vesz a gépéhez 1 Terás memóriát...

2016. júl. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a választ, igazából mint kiderült és utána olvasgattam itt is az oldalon, ez nem egy új keletű probléma, valóban valami hamisítványról van szó és igen, flash drive, nem külső HDD. Kb. 5000 Ft.-ba került, de vissza is kaptam az árát, úgyhogy nem ért kár, ellenben tanultam belőle! SD kártyát, Pen drive-ot, ilyesmit nem szabad eBay-ről venni!

Szép napot mindenkinek!

2016. júl. 28. 11:15
 9/13 baajos válasza:
Haha ;) Én is vettem egy 1 Terrásat csakúgy kiváncsiságbol mi a franc ez... Hát 16 Giga után jöttek a gondok. Max annyi megy rá...hiába mutat többet , ami afölött rámegy az nem megy rá csak azt jelzi mintha rajta lenne de nem lehet lejátszani mert rajta sincs. Hamisítvány ennyit tud. Mindegy 1200-am bánta nem vacakolok vele, használom 16-osnak amig megy, ennyiért az is valami ;)
2019. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is vettem egyet, kerestem hogy tudnám a valós méretre állítani, mert 1200 Ft -ot nekem is megért egy 16GB -os pennért. :-)

Annyi, hogy én tudtam, hogy nem 64GB lesz mint hirdette.

Egyenlőre annyit tudtam csinálni hogy egy 16GB -os partíciót csináltam, kb. addig amíg lehetett írni.

[link]

2019. júl. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!