Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek romlik attól a...

Szerintetek romlik attól a merevlemezem ha sokat formázom le telepítem újra?

Figyelt kérdés
1 vagy két havonta egyszer

2016. aug. 17. 11:59
1 2
 11/16 Hominida ***** válasza:

"Arról még nem hallotál, hogy odafigyelek arra mit teszek a gépre?"


Te meg nyilván nem hallottál olyanról, hogy az ember ki akar próbálni ilyen-olyan programokat, de aztán szeretne garantáltan megszabadulni a szeméttől.


A kérdezőnek: én hozzád hasonlóan csinálom, de nem szükséges az egész telepítést állandóan lejátszanod. Én önálló partíciót csináltam a Windows és a rendszerközeli kiegészítő programok számára, 32 bites Win 7-nél nekem ez csak 30 megabyte, ami kényelmesen elég. Amikor a rendszerem a telepítés után tiszta és viszonylag rendezett volt már, akkor az Easy Image 5.0 programmal, ami egy bootlemezt is ad, csináltam egy teljes (tömörített) másolatot a rendszerpartícióról, elmentettem egy másik lemezegységre. Ha vissza akarom tenni a tiszta rendszert, akkor a programmal visszaírom a C: meghajtót, szektorról szektorra, eltüntetve minden változást.


Ha közben a (D: lemezegységemre) telepített programokon változtattam, akkor a visszaállítás után ezeket rendbe kell tennem, és a közben feljegyzett fontosabb átállításokat és új telepítéseket is el kell végeznem. Ehhez én előre letöltöm a legfrissebb víruspajzs és tűzfal telepítőit, meg ami még kell, lehúzom a gépet a hálózati routerről, megcsinálom a visszaállítást, elvégzem a módosításokat, csinálok egy új másolatot a C:-ről, és utána dugom vissza a hálózatra.


Nálam vagy tíz éve jól működik ez a technika, marha sok fölösleges munkát spórolok meg vele. Tök mindegy, hogy a C:-n mi van, miféle fájlrendszer, a másolat mindent megőriz, még a boot szektort is.


A programban egyébként van olyan rész is, amivel a létrehozott .EGO image fájlt olvasni tudom.


Egy dologra figyelj oda: a mentéskor be kell állítanod a 2 gigás darabolást, ha FAT32 rendszerre írod az image fájlokat.

2016. aug. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerinted én nem próbálgatok ilyen-olyan dolgokat csak úgy...? -.-

húúú azta büdös....


Talán még mielőtt hozzányúlnál a letöltést követően talán megvizsgáltatod víruskeresővel?

Nem mi, helyette felelőtlenséggel egyenlően csak kicsomagolgatja mindenki a letöltött dolgokat és csak reménykedik 0%-nyi bizonyossággal azzal kapcsolatban, hogy nem lesz benne vírus.


Legegyszerűbb:

-Letöltöd

-Megvizsgálod (ha van lehetőség te is átnézed)

-Nyitsz egy feladat kezelőt és máris látod, a pillanatnyi dolgokat a CPU/RAM-ra nézve (mert ugye a vírusok 99%-a ezeket kezdi el nyirbálni mint állat) és amint változást látsz máris leállítod a telepítést vagy kicsomagolást vagy tudom is én mit.

-Netet kirántod (a további vírus automatikus letöltésének megelőzésére)

-Vezérlőpulton és feladat kezelőn szépen navigálva kiszűröd mi az ami nem tartozik a gépre és szépen törlöd

-Lefuttatsz egy Malwarebytes keresést és tessék lássék azzal is törlöd amit kell

-Kitörlöd a telepítőt


És nem kell lutrizni annyit, meg nem kell szenvedni a Windows helyreállításával se...

--------------

Na meg lehet segíteni lehetne a gépen azzal is, ha az automatikusan induló programokat letiltanád.

2016. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

a legjobbat használom [link]

meg a kasperskyt, de amúgy nekem ezek már olyan alap dolgok évekkel ezelőtt... nincs vírusom nem szedek le olyan oldalról amibe tudom hogy lenne, most cseréltem le az 500 gb-ot egy 1tb-ra, most ezzel gond nélkül megy, de ha jön egy újabb windows 7 verzíó úgyis töltöm le és rakom újra a redndszert!

2016. aug. 17. 20:09
 14/16 anonim ***** válasza:
Teljesen értelmetlen és felesleges amit csinálsz. Ha ennyire újrarakósdiban vagy tényleg egyszerűbb lenne egyszer feltenni normálisan mindent, lemezképet csinálni belőle és akkor csak azt kellene visszamásolni mindig. Annak jónak kell lennie hacsak nem a géppel van baj hanem user error.
2016. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Hominida ***** válasza:
Kránitz Ádám, szerinted egy vírus az egyetlen rossz, amit egy program egy géppel csinálni tud? Képzelem, micsoda dzsuva lehet a gépeden. Még azon sem csodálkoznék, ha Chrome-ot használnál. Nos, elmondom, hogy én nem szeretem a szanaszét hagyott szemetet, és igazán nem érzem szükségesnek, hogy minden kísérletileg feltett program összes registrybejegyzését, összes komponensfájlját nyomon kövessem, és kézzel szedegessem ki utána. Nem megterhelő időnként az egész C:-t legyalulni, és visszatenni rá egy rendezett, ellenőrzött, tiszta rendszert. NEKEM, ha kell, van egy működő biztonsági mentésem a rendszerről, vészhelyzet esetén tíz perc alatt is indíthatóvá tehetem egy teljesen összemocskolt állapotból is, átmenetileg lemondva pár kiegészítő alkalmazásról.
2016. aug. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Hominida ***** válasza:
A kérdezőnek: Nincs újabb Windows 7 verzió. A Microsoft nem ad ki újabb szervizcsomagot. Egyébként sincs mindig értelme mindenből a legújabb verziót használni, a már működő, kiismert verzió a legjobb. Frissíteni akkor kell, amikor TUDOD, hogy mi az az új verzióban, amire neked szükséged van.
2016. aug. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!