Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó lesz a régi tápom?

Jó lesz a régi tápom?

Figyelt kérdés

Fsp raider 550w

Jelenleg egy fx 6300-as procim van és ezzel a táppal húzva van 4,5 ghz-re.

Tudom hogy nem jó ötlet mert nem tuningra való és nem stabil az áram ellátása. Viszont a közeljövőben cserélem le egy i7 6700-ra és a kérdés az lenne hogy akkor már jó lenne a táp tuning nélkül? Vagy azt sem ártana lecserélni?



2016. aug. 20. 09:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Na ha 550W-ról kell teszteket nézni, akkor is hasonló eredményeket kapunk:


[link]

[link]

[link]

[link]


A probléma azzal van, hogy POC egy tökmás szériájú modellről beszél, és olyan dolgokat, aminek a tápegység megbízhatóságához és biztonságához semmi köze nincs.


Senkit nem érdekel, hogy a 10 ezres tápegységed 3 évvel tovább húzza, ha tönkremegy a 100 ezres videokártyád 2 év után.

2016. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 P.O.C. ***** válasza:
Jó, akkor sz@r. Pedig számos magyar teszt meg piedesztálra emelte, mikor megjelent. Akkor én kérek elnézést. :)
2016. aug. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mert a magyarok nem tudatos vásárlók, egy négy éves kislánynak is el tudom mondani, hogy "az FSP jó". Körülbelül ennyire értenek hozzá itthon. Ezért is van minden nagy nemzetközi fórumokon a raider a feketelistán.
2016. aug. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem kedves #13-as - jelen körülmények között - kissé "túlspilázod" a dolgot.


Magyarországon árérzékeny a piac. Az egyszeri felhasználónak azt is nehezen lehet elmagyarázni, hogy ne az olcsó, de vacak Vargáné és Tsa./Codegen/HKC/Mercury/egyéb igénytelen tápot rakja/rakassa bele a gépébe, mert azzal rosszul jár.


A kérdező esetében van egy tűrhető, márkásabb - ezek szerint működő - tápja, aminél csökkenteni fogja a processzortól jövő terhelést. Gyanítom idáig sem hajtotta ki a tápot közel teljes terhelésen.

2016. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából itt azon gondolkodtam hogy rá merjem e bízni a új konfigot. A fogyasztás kevesebb lesz mert nem lesz tuning és fx6300-rol i7 6700 és gtx 760-rol gtx 1060 lesz. Nézegettem a be quiet straight power/system power ill evga tápokat de ha nem lenne muszáj azért arra nem költenék.
2016. aug. 20. 11:52
 16/19 anonim ***** válasza:

"és gtx 760-rol gtx 1060"

Akkor 170 W-ról:

[link]

120 W-ra:

[link]

csökken a terhelés.

2016. aug. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nekem méri az alaplapom a feszültségeket, és be van állítva, hogy szóljon ha akár 0.1V eltérést is tapasztal bármelyik feszültségen.

Havi kb 1x szokott szólni, de akkor is még az ATX szabványon belül marad bőven.

Pedig felsőtápos házam van

2016. aug. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
???
2016. aug. 20. 12:08
 19/19 anonim ***** válasza:
1 szó mint száz ha nem ad okot a táp a cserére nem kell cserélni mivel viszonylag márkás ill. biztonságos tápról beszélünk maradhat nyugodtan és minden hardver cserével csak csökkented a fogyasztást tehát még ennyire sem lesz megterhelve.Nyugodtan hagyhatod a raider-t!
2016. aug. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!