Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Micro laggok- lehet a tápegység?

Micro laggok- lehet a tápegység?

Figyelt kérdés

Már egy csomó kérdést tettem fel erről, de nem mindegyik játékban fordul ak elő a mikro laggok, csak a videókártya igémyesebb játékokban, sok válaszoló írta hogy tápot cseréljek, tehát lehetnek a mikro laggok a táp miatt?

Specs: Intel g3258 @4.2 az oc levétele nem segített

Saphire HD 6950 néha felmegy 77fok fölé nincs oc

Approx 650W-os tápegység

A jövőben még tervezek beszerezni egy i5 4460-at és egy 1060-at, tehát egy tápcsere nem okozna gondot



2016. aug. 21. 11:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
A tápegységről sosem volt professzionális teszt, a mikrolaggok instabilitásra utalnak, ezért feltételezhetően a tápegység energialeadása nem tiszta. Ugyanilyen tüneteket produkál, ha feszültségemelés nélkül húzod a processzort, azaz instabillá válik. Az viszont biztos, hogy 30 ezer Ft alatt nem kapsz normális 650W tápegységet. 10 ezerért kapsz egy normális irodai 400W egységet. Csak viszonyítási alapként, hogy mennyire lespórolt darabról lehet szó.
2016. aug. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 A kérdező kommentje:
tehát azt mondod hogy tápegység
2016. aug. 21. 11:26
 3/89 anonim ***** válasza:
21%
Vegyél egy Corsair Vengeance 400-at, és a fejlesztéssel sem lesz majd probléma.
2016. aug. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 A kérdező kommentje:
az lesz csak egy 500-as :)
2016. aug. 21. 11:28
 5/89 Lord Hidan ***** válasza:
Fölösleges az 500W-os az új hardverek kevesebbet fogyasztanak mindig mint a régebbiek.
2016. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim válasza:
Látom nagyon sokat reklámozzátok ezt a típusu corsair tápegységet. Utánna akartam nézni a tápnak, de egy elcseszett tesztet sem találtam se magyar, se angol nyelven :/ úgyhogy megkérhetek valakit, ha talál egy oldalt azt linkelje el ide! Mert télleg kiváncsivá tettetek ezzel a "csoda táppal". :D
2016. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
14%

Én sem találtam semmit erről a tápról. Amit én javaslok az egy XFX TS 550 Gold. és egy Gamer gépbe NEM elég 400W az irodai gépbe való. Szokjunk már le erről a minél kisebb, tűrés határokon táncoló kis watt számú ajánlgatásokról.


1 kártyás Gamer gépbe 500W minimum, 600 W Maximum!

2016. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a táp lenne a gond.


2 magos a proci, bizony hiába erős, amelyik játék 4 szálat igényel, ott én is tapasztaltam már ezt régebbi gépemen.


VGA vram-ból ha kifogy akkor is beszaggat, de az nem mikro lagg, szóval gondolom nem erről van szó.


A játékokat írd le, melyikben csinálja és melyikben nem, milyen felbontáson.

2016. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
27%

Istenem ilyen kérdést... :D

Táptól nem kaphatsz laggot, csak ha kifüstölteti az egyik alkatrészed.

Magyarul a lagg proci/memória/videokártya hibája.

2 magos procin alapból laggol jópár játék, minimum i3 kell manapság

8 giga ramod nincs akkor is laggolhat 1-2 játék

A videokártyád is gyenge, amiatt is laggolhatnak a játékok.


De ha drága cuccokat raksz a gépedbe, akkor igen a tápcsere is logikus döntés volna előtte.

2016. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:

#5 Nem szoktál hülyeségeket írni, ezért csodálkozom most.

A fenn leírt VGA akár 148 wattot, a processzor 170 wattot is megzabál, peek meg ennél is több lehet. És még gondolom más is van a gépben ezen a két alkatrészen kívül. 400 watt, akár milyen 80+, (ami nem minőséget jelöl, hanem hatékonyságot) nem elég. Hagyd meg azt irodába.

2016. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!