Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Micro laggok- lehet a tápegység?

Micro laggok- lehet a tápegység?

Figyelt kérdés

Már egy csomó kérdést tettem fel erről, de nem mindegyik játékban fordul ak elő a mikro laggok, csak a videókártya igémyesebb játékokban, sok válaszoló írta hogy tápot cseréljek, tehát lehetnek a mikro laggok a táp miatt?

Specs: Intel g3258 @4.2 az oc levétele nem segített

Saphire HD 6950 néha felmegy 77fok fölé nincs oc

Approx 650W-os tápegység

A jövőben még tervezek beszerezni egy i5 4460-at és egy 1060-at, tehát egy tápcsere nem okozna gondot



2016. aug. 21. 11:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
Ezt én tudom, de fizikailag így is belefér, és amint látod be is teszik. Mivel vannak olyan elvetemültek, akik így rakják be, hogy a videokártyájuk hűvősebb legyen.
2016. aug. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
Csak akkor valamiért a csavarok nem stimmelnek. Egy nincs a helyén. Most nem pakolom ki egy fotó kedvéért. A másik ház is ugyan ez, és abba is csak így megy be, pedig abban egy FSP táp van.
2016. aug. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nem írja az MTBF-re, hogy hány fokos beszívott levegő mellett, azaz így értelmetlen az adat. Ami 25fokon 100.000 óra, az 40 fokon 20.000óra.


Tipikus beszívott levegő hőmérséklet egy gépházban, ha felsőtápos, kb. 40(50) fok. Ha alsótápos, annyi, amennyi a szobában van.


Ha a honlapon a maximum hőmérséklet van 30 foknak megadva max. névleges teljesítmény mellett, attól még nem rossz a táp, mert 430W-ot nem sok gép eszik terhelés alatt, ha meg alsótápos, akkor se lehet vele komolyabb gond ezen a terhelésen se, mert 30 fokos szobahőmérséklet nem annyira jellemző. A kettő együtt még kevésbé.


Esetleg egy felsőtápos házban valami r9 290 meg egy fx83xx mellett tuninggal nyáron előfordulhat, hogy lekapcsol.


Ami meg az én elvi tévedésem, az az, hogy ezek a számok nem közvetlenül a kondikra érvényesek, hanem a beszívott levegőre. Kapcsolat van a kettő között, ezek szerint a 25 helyett 40 fokos levegővel való hűtés kb. 23fokkal magasabb hőmérsékletű kondit jelent, ezért az 1/5 élettartam.

2016. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 anonim ***** válasza:

A csavarok nem téglalap alakban vannak, épp ezért nem lehet fordítva beépíteni.


(jó persze mindent lehet, hallottam olyat, hogy valaki a molex csatlakozó sarkát lereszelte, mert nem ment össze a kettő és fordítva dugta össze, biztos van róla kép is a neten, attól még azt nem lehet összedugni fordítva - fabrikálás nélkül)

2016. aug. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 anonim ***** válasza:

63#, te hoztad be a 100000 órát, így még mindig nem igazán értem, hogy mi közöm van az MTBF-hez ha a környezeti hőmérsékletről beszéltem. De örülök, hogy a saját állításodat cáfolod utólag.


"Nem-nem-nem 30 fokos üzemi hőmérsékletre garantálja a 100.000 üzemórát"

2016. aug. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:

Te arról beszéltél, hogy 30 fokos környezeti hömérsékleten lekapcsol a táp. (ha jól emlékszem egy i5 2500k és egy 7770-ről volt akkor szó, ami szénné húzva megeszik talán 300W-ot, a konnektorból).

Szóval nem, nem amiatt kapcsolt le a táp.

2016. aug. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:

Az üzemóra pedig a bq honlapján volt megadva, beszívott levegő hőmérséklethez, gondolom akkor ott is max. terhelésen.

Volt, amiben én tévedtem elismerem.

2016. aug. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:

Így van, nem üzemi hőmérsékletre garantálja a 100k üzemórát, hiába idézted, jól írtam.


Procinak se a 25fokos levegő, amivel a venti hűt az üzemi hőmérséklete.

2016. aug. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
Te azt írtad, 30 fokon lekapcsol. Én meg azt, ez baromság. Linkeltél egy tesztet, amiben 42/64 volt a beszívott kifújt levegő hőmérséklete, azaz a táp üzemi hőmérséklete lekapcsolásnál 70 fok felett lehetett.
2016. aug. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 anonim ***** válasza:
Az ott feltüntetett 30°C-nak semmi köze az MTBF-hez. De még egyszer mondom, hardwareluxxtól idéztem, szó szerint. Mivel a Corsairrel elég mély kapcsolatot ápolnak, van saját oldaluk és support is dolgozik náluk, így feltételezhetően nem tévedhetnek.
2016. aug. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!